Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Włoch? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 4 min. 26 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Włochy w LINK4

Wyjeżdżasz na półwysep Apeniński i chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne? Włochy to kraj, w którym polisa na pewno się przyda. W LINK4 możesz kupić ubezpieczenie na wyjazd do Włoch na wybraną przez siebie sumę ubezpieczenia i z dodatkowymi pakietami.

Ubezpieczenie turystyczne – Włochy

Ubezpieczenie turystyczne – Włochy pod lupą

Nie wiesz, czy będzie Ci potrzebne ubezpieczenie podróżne? Włochy to spokojny kraj, jednak zdarzają się tu kradzieże, a koszty usług medycznych są relatywnie wysokie. Sprawdź, jakie koszty będziesz musiał ponieść, gdy dojdzie do wypadku, a także, jakie inne ryzyka trzeba brać pod uwagę, wyjeżdżając do Włoch.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Włochach – niezbędnik turysty

Zastanawiasz się, czy kupić ubezpieczenie turystyczne? Włochy to kraj, gdzie polisa przyda się bez względu na wybrany region. Ten południowy kraj ze stolicą w Rzymie oferuje wiele atrakcji, z których można skorzystać. Są to regiony nadmorskie, pełne kurortów nastawionych na przyjmowanie turystów. Włochy to jednak dużo więcej, gdyż można tu z łatwością znaleźć wiele ciekawych miast z co najmniej kilkusetletnią historią. Są one pełne zabytków architektury. Miasta, takie jak Rzym, Mediolan, Wenecja czy Neapol co roku przyciągają miliony turystów. Podróże do Włoch trwają właściwie cały rok. To kraj mocno oblegany i chętnie podziwiany.

Lokalną walutą jest Euro, więc turyści muszą brać pod uwagę, że lokalne ceny usług medycznych i innych usług podstawowych mogą być relatywnie wysokie. Dotyczy to szczególnie regionów turystycznych. Do podróżowania po Włoszech wystarczy dowód osobisty, jednak warto posiadać przy sobie także inne rodzaje dokumentów. Turyści powinni też pamiętać, że ceny we Włoszech są bardzo zróżnicowane i zależne od regionu. Miejsca przeznaczone dla turystów są o wiele droższe niż pozostała część kraju.

A co z bezpieczeństwem we Włoszech? Na co trzeba uważać? Na pewno na panujące tu zagrożenie terrorystyczne. W niektórych miejscach turystycznych może być wzmożona kontrola albo wojsko na ulicach. Zachowaj szczególną ostrożność w znanych atrakcjach turystycznych i zawsze bądź na bieżąco z komunikatami władz porządkowych. W razie zagrożenia stosuj się do zaleceń.

Turyści muszą uważać na drobne kradzieże, dlatego zawsze pilnuj swoich dokumentów, pieniędzy, portfela, kluczyka do samochodu czy smartfona. Bądź ostrożny wszędzie tam, gdzie jest dużo ludzi (także w komunikacji publicznej). Ubezpieczenie na wyjazd do Włoch przyda Ci się niezależnie od charakteru wyjazdu. W każdej chwili możesz zatruć się lokalnym jedzeniem, dostać wysokiej temperatury czy zostać ugryzionym przez tropikalny owad.

Ubezpieczenie turystyczne – Włochy

Jakie ubezpieczenie do Włoch i ile ono kosztuje?

Nie wiesz, czy wymagane jest ubezpieczenie turystyczne? Włochy to kraj, do którego można bez problemu wjechać bez dodatkowego ubezpieczenia, jednak jest ono polecane. Co prawda karta EKUZ jest tutaj honorowana, jednak nie zawsze pokryje ona wszystkie koszty ewentualnego leczenia, a ponadto nie wszystkie placówki będą ją uwzględniać.

Dzięki karcie EKUZ masz dostęp do opieki zdrowotnej na takich samych zasadach co obywatele kraju. Określone placówki, które mają podpisaną umowę z Kasą Chorych, będą mogli udzielić Ci podstawowej pomocy. Niestety, niektóre świadczenia są dodatkowo płatne, co różni włoską publiczną służbę zdrowia od polskiej. Płacić trzeba m.in. za pobyt w szpitalu. Właśnie dlatego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Włochy to piękny kraj, ale w każdym momencie może tu dojść do zachorowania, uszkodzenia ciała czy konieczności wizyty u lekarza. Dzięki kupionej polisie możesz korzystać nie tylko z publicznych placówek, ale też prywatnych. Niezależnie od tego, w jakim regionie będziesz, łatwiej będzie Ci znaleźć najbliższą opiekę medyczną i skorzystać z niej. To szczególnie przydatne, jeśli będziesz poruszać się między miastami lub zamierzasz wyjechać na jedną z włoskich wysp.

W dodatku trzeba wspomnieć, że karta EKUZ nie zapewnia zwrotów kosztów za ratownictwo czy transport do Polski. Jeśli stan pacjenta będzie na tyle poważny, że tradycyjny powrót do kraju nie będzie możliwy – trzeba liczyć się ze sporymi kosztami organizacji takiego przedsięwzięcia. Z ubezpieczeniem turystycznym nie musisz się o to martwić.

Mając ubezpieczenie na wakacje we Włoszech, nie trzeba się martwić o takie koszty, gdyż standardowa polisa pokrywa koszty leczenia, a także koszty transportu medycznego do określonej umową kwoty. W LINK4 wybierając polisę uwzględniającą koszty leczenia i Assistance na sumę 200 tys. zł dla jednej osoby na siedem dni, zapłacisz 28,5 zł. Za ubezpieczenie z dodatkowym OC na kwotę 200 tys. zł zapłacisz natomiast 30,7 zł. Koszty nie są więc wysokie.

Podstawowa polisa zawiera w zakresie ochrony koszty leczenia, ratownictwo oraz transport medyczny do Polski. W LINK4 dopasujesz ją do swoich potrzeb. Możesz zdecydować się na NNW, czyli wypłatę świadczeń w razie uszczerbku na zdrowiu spowodowanym wypadkiem. Każdemu podróżującemu do innego kraju przyda się też OC w życiu prywatnym. To ubezpieczenie, które chroni przed finansowymi skutkami wyrządzonych szkód osobom trzecim, np. potrącenia rowerem, zniszczenia aparatu fotograficznego czy uszkodzenia sprzętu sportowego. Podstawową polisę możesz rozszerzyć o amatorskie uprawianie sportu, ubezpieczenie bagażu podróżnego czy mienia pozostawionego w domu na czas podróży. Jak widzisz, masz wiele możliwości w LINK4. Skorzystaj z naszej oferty i przygotuj się na każdą ewentualność.

Ubezpieczenie podróżne – Włochy, czyli kraj dla turystów

Nie wiesz, czy kupić ubezpieczenie podróżne? Włochy to kraj, gdzie lepiej je posiadać ze względu na wysokie koszty leczenia i innych usług. W większości regionów można tu swobodnie korzystać z rozwiniętej sieci usług medycznych, a także innych usług niezbędnych, gdy dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń – trzeba jednak mieć ubezpieczenie na wakacje we Włoszech, jeśli nie chce się samemu ponosić takich kosztów. Zdarzają się tutaj także kradzieże, których skutki zniwelują odpowiednie pakiety polis ubezpieczeniowych w LINK4.

Włochy to także częsty kierunek podróży w przypadku miłośników nart. Wybierz ubezpieczenie rozszerzone o ochronę związaną z uprawianiem sportów zimowych – jeśli podczas aktywności przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek lub kontuzja, polisa LINK4 pokryje koszty leczenia czy zakupu leków. Od początku 2022 roku na stokach narciarskich jest obowiązkowe OC.

W LINK4 dopasujesz ubezpieczenie niezależnie od tego, czy będziesz zwiedzać, czy spędzać aktywnie czas. Warto zatem przed wyjazdem zaopatrzyć się w kartę EKUZ, a także uzupełnić ochronę o ubezpieczenie turystyczne.

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Włoch?

Kupujesz ubezpieczenie podróżne? Włochy to kraj, gdzie możesz to zrobić online. Kalkulator online pozwoli obliczyć składkę na podstawie wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia oraz szczegółowego zakresu ochrony. Bez problemu kupisz polisę nawet dzień przed wyjazdem, robiąc przerwę w pakowaniu walizki. Wystarczy dostęp do internetu. Komfortowo zapoznasz się z zakresem ochrony, zapłacisz i dopełnisz wszystkich formalności. Przed wyjazdem nie zapomnij przygotować sobie numer na naszą infolinię, aby w razie stresującej sytuacji, od razu skontaktować się z naszym pracownikiem.

Możesz także skorzystać z infolinii – zadzwoń pod numer 22 4444423 . Jest też możliwość, by kupić ubezpieczenie na wakacje we Włoszech u agenta ubezpieczeniowego współpracującego z LINK4.

Czy warto kupić ubezpieczenie na wakacje we Włoszech?

Nie masz pewności, czy potrzebujesz ubezpieczenia na wyjazd do Włoch? Biorąc pod uwagę lokalne koszty, jest to korzystne rozwiązanie. Wybierz odpowiedni zakres ochrony oraz wskaż interesująca Cię sumę ubezpieczenia, a następnie kup polisę – online, telefonicznie lub osobiście u agenta. Ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21