Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Norwegii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 4 min. 36 sek.

Ubezpieczenie turystyczne – Norwegia

Czym jest ubezpieczenie turystyczne? Norwegia to spokojny i piękny kraj. Jednak ceny są tu bardzo wysokie, więc ubezpieczenie na wakacje w Norwegii może być niezwykle przydatne, jeśli nie chcesz narażać się np. na koszty leczenia. Sprawdź, co konkretnie zyskasz, kupując ubezpieczenie do Norwegii w LINK4!

Ubezpieczenie turystyczne – Norwegia

Ubezpieczenie na wakacje w Norwegii – czy warto?

Lubisz zwiedzać wyjątkowe miejsca? Wybierasz często takie kierunki, które nie przychodzą ludziom do głowy w pierwszej kolejności? W takim razie przyda Ci się dobre ubezpieczenie turystyczne. Norwegia to jeden z krajów, do którego warto się wybrać z dodatkową ochroną w postaci polisy. Konfrontując to z cenami polis ubezpieczeniowych, lokalne koszty leczenia i ratownictwa są tu bardzo wysokie i należą do jednych z najwyższych na świecie. Wizyta u lekarza specjalisty może kosztować tu kilkaset złotych, a to jak na Norwegię relatywnie niewielkie koszty. Gdy dojdzie do sytuacji, w której niezbędna będzie hospitalizacja, będziesz musiał się liczyć z kosztami na poziomie nawet kilku tysięcy złotych za jeden dzień pobytu w szpitalu. Przy takich cenach, ubezpieczenie do Norwegii jest wręcz niezbędne.

Warto wziąć pod uwagę ubezpieczenie turystyczne do Norwegii z wielu względów. Podczas każdego wyjazdu, nawet rekreacyjnego i krótkiego, może przytrafić się choroba. Nagłe zaostrzenie objawów grypy, zatrucie, złamanie ręki czy uraz głowy to tylko niektóre z trudnych sytuacji. Trzeba wtedy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Być może będą konieczne dodatkowe badania, a nawet hospitalizacja. W Norwegii działa karta EKUZ, czyli możesz korzystać ze służby zdrowia w taki sam sposób, jak obywatele tego kraju. Trzeba przyznać, że opieka medyczna jest w tym kraju na bardzo wysokim poziomie. Czy to wystarczy? Niestety w wielu przypadkach nie, bo nawet publiczna służba zdrowia jest częściowo płatna. Pacjenci muszą ponosić koszty z własnej kieszeni i dopłacać do wielu usług. Za poradę medyczną w publicznej służbie zdrowia trzeba lizyć się z tzw. udziałem własnym (egenandel). Jest to opłata zryczałtowana, nie podlega refundacji ani zwrotom.

Nawet wizyta u lekarza pierwszego kontaktu wymaga dopłaty, nie wspominając już o wizytach prywatnych, pomocy dentystycznej czy transporcie sanitarnym. Ubezpieczenie turystyczne będzie zatem idealnym uzupełnieniem karty EKUZ, abyś nie musiał martwić się o finansowe skutki korzystania z opieki medycznej. Dodatkowo warto wiedzieć, że leczenie stomatologiczne jest w pełni płatne.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Norwegii – niezbędnik turysty

Nie wiesz, czy warto kupić ubezpieczenie na wakacje w Norwegii? Ten skandynawski kraj ma wiele do zaoferowania, jednak turystyka zawsze wiąże się z ryzykiem. Norwegia ma powierzchnię zbliżoną do Polski, ale jest położona na zupełnie innym terenie. W krajobrazach dominują tu tereny skaliste, a cały kraj położony jest w regionie o zróżnicowanym klimacie. Norwegia jest też krajem o bardzo niskim współczynniku gęstości zaludnienia. Niestety wpływa to pośrednio na wysokie koszty ratownictwa medycznego, a także ograniczony dostęp do usług medycznych. Są one dobrze rozwinięte, jednak często odległość do najbliższych klinik i szpitali jest bardzo duża.

W Norwegii warto zobaczyć stolicę – Oslo. Znajdziesz tu wiele zabytków architektury i poznasz lokalną kulturę. Turystów z całego świata przyciągają jednak głównie norweskie fiordy i liczne wyspy, które prezentują się wyjątkowo malowniczo. Zanim jednak je odwiedzisz, zastanów się, czy ubezpieczenie na wyjazd do Norwegii nie jest dobrym pomysłem także w Twoim przypadku.

A co z bezpieczeństwem? Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje o ważnym aspekcie zagrożenia terrorystycznego, dlatego na miejscu możesz spotkać się z większą liczbą patroli czy szczegółową kontrolą na przejściu granicznym. Pamiętaj też o tym, aby na bieżąco śledzić komunikaty rządowe.

W Norwegii wszystkie przepisy dotyczące życia publicznego oraz ruchu drogowego są przestrzegane. Każde złe zachowanie może być potępione ze strony obywateli, a także funkcjonariuszy służb. Stosuj się zatem do norweskich przepisów prawa i zawsze miej przy sobie dowód tożsamości. Zachowaj ostrożność w dużych skupiskach ludzi, czyli przy głównych ulicach oraz atrakcjach turystycznych. Mogą zdarzyć się drobne kradzieże.

Ubezpieczenie turystyczne – Norwegia

Jakie ubezpieczenie do Norwegii kupić i ile ono kosztuje?

Wahasz się, czy ubezpieczenie na wakacje w Norwegii Ci się przyda, gdy masz kartę EKUZ? Co prawda, jest ona w tym przypadku respektowana, pomimo że Norwegia nie należy do UE, jednak prywatna polisa ubezpieczeniowa daje o wiele większe możliwości. Pozwala ona skorzystać z dowolnej placówki medycznej, podczas gdy samo posiadanie karty EKUZ wiąże się z ograniczeniami w tym zakresie. Ponadto wielu z kosztów leczenia karta EKUZ nie pokrywa.

Przykładowa cena ubezpieczenia w LINK4 to 149,76 zł za jedną osobę na 14 dni, przy polisie opiewającej na 300 tys. zł. Nie wiesz, na ile powinno opiewać ubezpieczenie turystyczne? Norwegia to kraj, w którym kwota powinna wynosić przynajmniej równowartość kilkudziesięciu tysięcy Euro. Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 pozwoli pokryć koszty leczenia, hospitalizacji, ratownictwa medycznego, a wraz z dodatkowym pakietem Assistance – także szereg innych kosztów, których wykaz znajdziesz w OWU Podróże.

Ubezpieczenie turystyczne – Norwegia, czyli kraj fiordów i wysp

Karta EKUZ nie zapewnia kosztów związanych z transportem chorego do Polski. To oznacza, że jeśli pacjent nie będzie w stanie samodzielnie wrócić do kraju, konieczna będzie organizacja tego przedsięwzięcia na własną rękę. Skandynawskie kraje nie należą do najtańszych, dlatego mocno może to odbić się na Twoim budżecie domowym. Właśnie dlatego warto mieć ubezpieczenie turystyczne. Norwegia to kraj, w którym może dojść do wielu niebezpiecznych wypadków czy uszkodzeń ciała. W ramach podstawowej polisy otrzymujesz zwrot kosztów za transport medyczny do Polski. Oczywiście w zakresie ochrony powinno znaleźć się leczenie i hospitalizacja.

Ubezpieczenie na wakacje w Norwegii jest niewątpliwie przydatne ze względu na bardzo wysokie koszty transportu medycznego i ratownictwa. Mając polisę w LINK4, nie trzeba martwić się o tego typu koszty, a ponadto ubezpieczenie turystyczne można swobodnie dopasować do swoich potrzeb w zakresie maksymalnej sumy i dodatkowego zakresu ochrony.

To jednak nie wszystko. Możesz dokupić np. OC w życiu prywatnym, co pozwoli pokryć koszty, gdy wyrządzisz komuś szkodę. Podczas wyjazdu może zdarzyć się wszystko, np. potrącisz kogoś na rowerze (to popularny środek transportu w Norwegii), zniszczysz przez przypadek aparat fotograficzny czy uszkodzisz szybę w aucie. Takie sytuacje przekładają się na spore koszty za wyrządzone szkody. Rozszerzenie do polisy w postaci OC w życiu prywatnym jest zatem bardzo przydatne.

Do tego warto dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb, np. uwzględnić sprzęt sportowy czy postawić na odszkodowanie w razie uszkodzenia lub zgubienia bagażu. W każdej chwili możesz rozszerzyć ochronę o dodatkowe opcje, takie jak amatorskie uprawianie sportów zimowych lub wykonywanie pracy fizycznej. Każde z nich jest bardzo istotne, aby stworzyć kompleksową ochronę i dostosować ją do charakteru wyjazdu. W LINK4 możesz na to liczyć!

Jak kupić ubezpieczenie na wakacje w Norwegii?

Zdecydowałeś się na ubezpieczenie na wyjazd do Norwegii? Wystarczy, że skorzystasz z wygodnego Kalkulatora i wykupisz ubezpieczenie przez Internet na naszej stronie. Zrobisz to komfortowo z każdego miejsca, niezależnie od pory dnia. Możesz też zadzwonić pod numer 22 4444444, gdzie otrzymasz pomoc naszych konsultantów w zakresie zakupu polisy. Jeżeli preferujesz kontakt bezpośredni, skorzystaj z możliwości zakupu ubezpieczenia turystycznego bezpośrednio u jednego z agentów współpracujących z LINK4.

Polisa ubezpieczeniowa do Norwegii w LINK4

Norwegia to bardzo drogi kraj, więc wyjazd na wakacje bez polisy ubezpieczeniowej to spore ryzyko. Z ubezpieczeniem turystycznym w LINK4 nie musisz jednak bać się ewentualnych wysokich kosztów leczenia i innych nieprzewidzianych sytuacji.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21