Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Portugalii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 54 sek.
Ubezpieczenie na wakacje w Portugalii

Słoneczna Lizbona, klimatyczne Porto, niewielkie piaszczyste plaże na południu – to tylko niektóre z regionów Portugalii najczęściej wybieranych przez turystów. Jeśli chcesz odpowiednio się przygotować do wyjazdu, w pierwszej kolejności pomyśl o swoim bezpieczeństwie. Zapewni Ci je ubezpieczenie turystyczne. Portugalia to jeden z krajów europejskich, do wyjazdu którego warto się przygotować.

Zastanawiasz się, co daje ubezpieczenie na wakacje w Portugalii? Przede wszystkim zwrot kosztów za leczenie, jeśli będzie niezbędne w trakcie urlopu, ale nie tylko. Na wakacjach zdarzyć może się wiele: zatrucie pokarmowe, wypadek, nagłe zachorowanie, uszkodzenie czyjegoś mienia czy zgubienie bagażu. Zapewnij sobie poczucie spokoju i wybierz ubezpieczenie turystyczne. Portugalia to częsty kierunek turystów, dlatego w LINK4 przygotowaliśmy ciekawą ofertę.

Urlop w Portugalii – niezbędnik turysty

Kolorową stolicą Portugalii jest Lizbona z pięknym centrum miasta, ciekawymi atrakcjami turystycznymi, lokalnymi knajpkami i barwnymi architektonicznie budynkami. Nie jest to jednak jedyny kierunek na wakacje. Popularny jest region Algarve, Azory czy Madera. Turyści uwielbiają też stolicę wina, czyli Porto, oraz wizytę w Fatimie, gdzie znajduje się najważniejszy ośrodek kultu religijnego. Zanim jednak spakujesz walizki, zobacz najważniejsze informacje o Portugalii.

Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych w tym kraju jest umiarkowany stopień zagrożenia terrorystycznego. Śledź najważniejsze informacje na miejscu, które przekazywane są przez lokalne władze. W niektórych miejscach mogą zdarzyć się kradzieże kieszonkowe i włamania do samochodów. Nie jest to jednak wysoki stopień przestępczości, który powinien mieć wpływ na decyzję, czy warto pojechać do Portugalii. Trzeba zachować tu ostrożność tak jak w innych obleganych turystycznie krajach europejskich. Warto uważać też na kąpiel w oceanie z odczuwalnymi falami i prądami oceanicznymi oraz tereny zagrożone pożarem. 

Podczas wyjazdu najlepiej zabrać ze sobą obydwa dokumenty tożsamości, czyli dowód osobisty i paszport. W razie kradzieży będziesz mógł liczyć na szybszą pomoc, a wyrobienie paszportu tymczasowego jest dodatkowo płatne i trwa nawet kilka dni.

Obrazek cta

Jakie ubezpieczenie do Portugalii kupić?

Ubezpieczenie na wakacje w Portugalii to idealne uzupełnienie karty EKUZ, która działa na terenie wszystkich krajów europejskich i upoważnia do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej. Nie zapewnia jednak pełnej ochrony, np. w razie leczenia szpitalnego czy wizyty u specjalisty w placówce prywatnej. Ubezpieczenie do Portugalii gwarantuje zwrot kosztów związanych ze świadczeniami medycznymi, dlatego zyskasz spokój i bezpieczeństwo. Na wymarzonych wakacjach może dojść do osłabienia związanego z wysoką temperaturą, ugryzienia przez egzotycznego owada czy zatrucia jedzeniem nieznanego pochodzenia. Właśnie wtedy potrzebna jest nagła pomoc. Ubezpieczenie na wyjazd do Portugalii pozwoli Ci w razie czego pokryć koszty leczenia.

Ponadto warto do polisy dokupić pokrycie w postaci ochrony bagażu. Dzięki niemu możesz otrzymać zwrot kosztów za jego zgubienie. Warto też zadbać o OC w życiu prywatnym, czyli dodatek, dzięki któremu możesz liczyć na wsparcie finansowe za szkody wyrządzone osobie trzeciej. Jeśli planujesz aktywnie spędzać czas, przyda Ci się ubezpieczenie do Portugalii wraz z uwzględnieniem sportów podwyższonego ryzyka i ochroną sprzętu.

Ile kosztuje ubezpieczenie do Portugalii?

Przykładowo dla jednej osoby podstawowy zakres ochrony i Assistance na kwotę 200 tysięcy złotych to koszt: 22,55 złotych za 4 dni, 28,59 złotych za 7 dni i 61,39 złotych za 14 dni. Dla dwóch podróżujących będzie to kolejno: 45,10 złotych, 57,01 złotych i 122,78 złotych. Dodatkowe OC w życiu prywatnym to koszt kilku złotych na jeden wyjazd. Zapewnij sobie spokój i wybierz ubezpieczenie na wakacje w Portugalii w LINK4.

Ubezpieczenie turystyczne – Portugalia a koszty leczenia

Choć na terenie krajów europejskich można korzystać z publicznej opieki zdrowotnej dzięki EKUZ, przydaje się tu ubezpieczenie turystyczne. Portugalia jest państwem, gdzie w ramach ubezpieczenia możesz liczyć na pokrycie kosztów leczenia. Pokrywając koszty na własną rękę, za jeden dzień hospitalizacji można ponieść koszt około 20 złotych. Wizyta lekarska to cena do 40 złotych, a leczenie w placówkach prywatnych sięga nawet 400 złotych za wizytę. Ponadto organizowanie transportu medycznego do Polski, np. w razie uszkodzenia ciała, jest dosyć kosztowne, dlatego warto na wszelki wypadek wykupić ubezpieczenie na wakacje w Portugalii.

Jak kupić ubezpieczenie na wakacje w Portugalii?

Aby wykupić polisę, możesz skorzystać z Kalkulatora, dzięki któremu poznasz dokładną cenę ubezpieczenia. Możesz też porozmawiać z naszymi konsultantami pod numerem 22 444444 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4. Z nami wykupisz takie ubezpieczenie na wyjazd do Portugalii, które będzie obejmowało interesujący Cię zakres i sumę ubezpieczenia.

Nie zastanawiaj się dłużej, czy przyda Ci się dodatkowa ochrona na wakacjach. Opłaty związane z leczeniem wyglądają nieco inaczej niż w Polsce, dlatego nie warto ryzykować. Postaw na spokojny wypoczynek!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21