Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Rumunii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 53 sek.
Ubezpieczenie na wakacje w Rumunii

Rumunia to bardzo ciekawy, choć niedoceniany turystycznie kraj. To za sprawą pięknych miast bogatych w obiekty architektoniczne. Warto zwiedzić nie tylko Bukareszt, ale też inne miejsca. Planując wyjazd, wybierz ubezpieczenie turystyczne. Rumunia to jeden z krajów, w którym warto mieć dodatkową ochronę. 

W tym tekście podpowiemy Ci, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wakacje w Rumunii. Zapewnia ono wsparcie finansowe w razie nagłego leczenia spowodowanego np. wypadkiem, zachorowaniem czy zatruciem. Na wakacjach lepiej nie myśleć o tym, jak poradzić sobie w stresującej sytuacji i ile to wszystko będzie kosztować. Wystarczy Ci ubezpieczenie do Rumunii z LINK4, a zyskasz poczucie spokoju. Ile kosztuje? Jaki jest zakres ochrony? Sprawdź!

Wyjeżdżasz do Rumunii? Poznaj niezbędnik turysty

Sercem Rumunii jest Bukareszt z pięknymi ulicami, parkami i historycznymi budynkami. Warto jednak zwiedzić także inne regiony: Sighisoara, Braszów, Sybin czy Kluż-Napoka. Na wschodzie kraju znajdziesz też niewielkie kurorty z dostępem do morza. Tu również zlokalizowane są ciekawe zabytki. Rumunię możesz odkryć na wiele sposobów, ale zanim to zrobisz, zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat tego kraju.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed drobnymi kradzieżami, szczególnie w miejscach mocno obleganych przez turystów i mieszkańców w sezonie wakacyjnym. Uważać trzeba w środkach transportu publicznego oraz zwiedzając atrakcje. Na terenie Rumunii nie ma zagrożenia terrorystycznego, jednak zdarzają się trzęsienia ziemi. Zawsze słuchaj aktualnych komunikatów od lokalnych władz.

W Rumunii obowiązuje kilka języków urzędowych, w tym rumuński. Warto wiedzieć, że w niektórych miejscach, w tym mniejszych miejscowościach, obsługa lokali może nie rozmawiać po angielsku. Do przekroczenia granicy wystarczy paszport lub dowód osobisty. Pamiętaj jednak, że jest tu obowiązek meldunkowy. Odpowiedzialny za to jest hotel lub pensjonat.

Obrazek cta

Wybieramy ubezpieczenie do Rumunii

Na terenie Rumunii obowiązuje karta EKUZ. Uprawnia ona do korzystania z opieki publicznej na takich samych zasadach, jakie obowiązują obywateli tego kraju. Nie zapewnia jednak płatności za wszystkie świadczenia medyczne. Raczej jest to podstawowe wsparcie w nagłych wypadkach. Idealnym uzupełnieniem jest zatem ubezpieczenie turystyczne. Rumunia to jeden z tych krajów, do których warto wybrać się z dobrowolną polisą.

Ubezpieczenie na wyjazd do Rumunii zapewnia zwrot kosztów leczenia, zarówno jeśli chodzi o dopłaty do publicznej służby zdrowia, jak i prywatnej. Przy odpowiednim rozszerzeniu umożliwia też transport medyczny do Polski, jeśli tradycyjny nie będzie możliwy. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie do Rumunii ma w zakresie ochrony także odszkodowanie za zgubiony lub zniszczony bagaż oraz OC w życiu prywatnym. Drugie pokrycie dotyczy sytuacji w których przez przypadek uszkodzimy czyjeś mienie. Czy to przydatne? Jeśli przypadkowo zbijesz szybę w sklepie albo strącisz kogoś aparat fotograficzny, nie będziesz musiał ponosić kosztów z własnej kieszeni.

A ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Rumunii? Przy polisie obejmującej same koszty leczenia i Assistance na kwotę 200 tys. zł przykładowa cena dla jednej osoby jest to 22,55 zł za 4 dni, 28,50 zł za 7 dni i 61,39 zł za 14 dni. Dla dwóch podróżujących kolejno: 45,10 złotych, 57,01 złotych i 122,78 złotych. Dodatkowe OC w życiu prywatnym to niewielki koszt – przykładowo wyjeżdżając na 4 dni, za ubezpieczenie z dodatkowym OC na kwotę 200 tys. zł zapłacisz 23,8 zł.

Ubezpieczenie turystyczne – Rumunia a opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna w Rumunii nie jest na najlepszym poziomie. Właśnie dlatego warto korzystać z prywatnych placówek, które niestety są dodatkowo płatne. Znajdują się jednak w większości regionów kraju, nawet w mniej znanych kurortach nadmorskich. Tutaj właśnie przydaje się ubezpieczenie turystyczne. Rumunia to też kraj, w którym niektóre świadczenia są dodatkowo płatne. Wśród nich są leczenie dentystyczne, badania czy leki.

Ubezpieczenie na wakacje w Rumunii ma też w zakresie ochrony przewiezienie chorego do Polski, ratownictwo i akcje poszukiwawcze. Organizowanie tego na własną rękę to koszt często sięgający nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie warto narażać się na takie opłaty z własnej kieszeni. Lepiej wykupić dobrą polisę.

Jak kupić ubezpieczenie na wakacje w Rumunii?

Chcesz kupić ubezpieczenie na wakacje w Rumunii w LINK4? Możesz to zrobić na kilka sposobów. Odwiedź naszą stronę internetową i skorzystaj z Kalkulatora, zadzwoń pod numer telefonu 22 444444 albo spotkaj się z agentem współpracującym z LINK4.

Nagłe zachorowanie, wypadek czy pogorszenie się stanu zdrowia wymaga szybkiego działania. Będąc na wakacjach, jest to szczególnie stresujące. W Rumunii opieka zdrowotna znacznie odbiega od polskiej, dlatego warto mieć wykupione ubezpieczenie turystyczne. Bez obaw możesz skorzystać wtedy z prywatnej opieki, a także zapewnić sobie wsparcie w innych trudnych sytuacjach. Sprawdź ofertę LINK4 i ciesz się spokojnym wyjazdem!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21