Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Serbii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 36 sek.
Ubezpieczenie turystyczne – Serbia

Wyjeżdżasz na Bałkany i zastanawiasz się, czy przyda się ubezpieczenie turystyczne? Serbia to kraj leżący w niespokojnym regionie, w którym lepiej posiadać polisę ubezpieczeniową. Sprawdź, co zyskasz, mając ubezpieczenie na wyjazd do Serbii w LINK4!

Ubezpieczenie turystyczne – Serbia, czyli kraj na Półwyspie Bałkańskim

Zastanawiasz się, czy podczas wyjazdu na Półwysep Bałkański przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Serbia to kraj, który co prawda honoruje kartę EKUZ, jednak za wiele usług medycznych trzeba tu płacić samodzielnie. Lokalne ceny nie są bardzo wysokie jak na standardy europejskie, jednak gdy dojdzie do wypadku i niezbędna będzie hospitalizacja, niestety trzeba liczyć się ze sporymi kosztami. To samo dotyczy chęci skorzystania z prywatnych usług medycznych. Opłata za prywatną wizytę u lekarza to koszt rzędu 50 euro. Z tego też powodu warto mieć ubezpieczenie do Serbii.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Serbii – niezbędnik turysty

Wahasz się, czy przyda się ubezpieczenie turystyczne? Serbia to młody kraj, który powstał po rozpadzie Jugosławii. Choć panuje tu dość napięta atmosfera, ogólny poziom bezpieczeństwa jest dosyć dobry. Trzeba jednak zachować ostrożność w dużych miastach – szczególnie w centrach czy na imprezach masowych, gdzie może dojść do kradzieży kieszonkowych. Ten kraj leżący na Półwyspie Bałkańskim zaledwie kilkaset kilometrów od Polski zamieszkuje około 7 mln osób. Obowiązującą walutą jest zaś dinar serbski. 

Jest to kraj znajdujący się w trzech czwartych na terenie górskim lub wyżynnym, a najdłuższą rzeką jest Dunaj. Miłośnicy gór po wizycie w Serbii na pewno nie będą zawiedzeni. Warto też zobaczyć Park Narodowy Tara, gdzie najbardziej efektownym miejscem jest punkt widokowy Banjska Stena. Kanion Jeziora Perucac, który się tu znajduje, robi ogromne wrażenie. Okoliczna rzeka Vrelo zachwyca wodospadami sporej wielkości, które leżą w środku lasu. W Serbii jest też sporo zabytków architektury i miasta, które warto zwiedzić, a w tym Belgrad.

Podróżując po kraju, trzeba być jednak gotowym na konieczność skorzystania z prywatnych placówek medycznych, więc lepiej mieć wykupione ubezpieczenie na wakacje w Serbii. Nie jest to duży koszt, a zapewni poczucie spokoju podczas wyjazdu.

Jakie ubezpieczenie do Serbii i ile ono kosztuje?

Nie masz pewności, czy przyda się ubezpieczenie turystyczne? Serbia to kraj, w którym niewątpliwie lepiej je posiadać, zwłaszcza że nawet mając kartę EKUZ, trzeba liczyć się z koniecznością dopłacania do leków i usług medycznych, a także z kosztami transportu medycznego. W LINK4 za przykładowe ubezpieczenie na wyjazd do Serbii zapłacisz 22,55 zł za 4-dniowy wyjazd, natomiast za 14-dniowy – 61,39 zł. Ceny dotyczą polisy z sumą ubezpieczenia w wysokości 200 tys. zł. Dodatkowo możesz dokupić OC – przy kwocie 200 tys. zł zapłacisz 23,8 zł za 4 dni oraz 65,77 zł za 14 dni.

Zawsze należy dopasować sumę ubezpieczenia do swoich potrzeb – w Serbii nie powinna ona być mniejsza niż równowartość kilkudziesięciu tysięcy euro. Możesz też rozszerzyć zakres o dodatkową ochronę, np. sprzętu sportowego czy bagażu na wybraną przez Ciebie sumę.

Ubezpieczenie na wakacje w Serbii – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Kupujesz ubezpieczenie na wakacje w Serbii? Pamiętaj, że to kraj położony w większości w górach, a to wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wypadku, niezależnie od środka lokomocji, którym się podróżuje. Warto więc mieć ubezpieczenie do Serbii obejmujące także koszty ratownictwa górskiego. Jeśli wyjeżdżasz tam w celu uprawiania sportów ekstremalnych, to również warto uwzględnić przy kupowaniu polisy.

Jak kupić ubezpieczenie do Serbii?

Zdecydowałeś się na ubezpieczenie na wakacje w Serbii? W LINK4 możesz kupić ubezpieczenie turystyczne przy pomocy Kalkulatora. Wybierzesz tam preferowaną sumę ubezpieczenia oraz inne parametry polisy. Możesz też skorzystać z opcji zakupu przez telefon, dzwoniąc pod 22 444 44 44, gdzie nasi konsultanci we wszystkim Ci pomogą. Istnieje też możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego u jednego z agentów współpracujących z LINK4.

Wyjazd do Serbii – czy się ubezpieczać?

Górski teren i ograniczony dostęp do placówek medycznych to niewątpliwie powody, przez które warto kupić ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem do Serbii. Określ liczbę dni, liczbę podróżujących, sumę ubezpieczenia oraz preferowany zakres i ciesz się dobrze dopasowanym ubezpieczeniem. Udanej podróży!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21