Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Szwajcarii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 4 min. 23 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Szwajcaria w LINK4

Planujesz wyjazd i potrzebne Ci ubezpieczenie turystyczne? Szwajcaria to region, w którym brak polisy nie jest dobrym pomysłem i może Cię słono kosztować. W LINK4 kupisz ubezpieczenie na wyjazd do Szwajcarii, które pokryje ewentualne koszty leczenia i transportu medycznego, a jeśli wybierzesz pakiet zawierający Assistance i OC – o wiele szersze spektrum kosztów związanych z następstwami nieszczęśliwych wypadków. Poznaj ofertę LINK4 i kup takie ubezpieczenie na wyjazd do Szwajcarii, jakie naprawdę Ci się przyda.

Ubezpieczenie turystyczne Szwajcaria

Ubezpieczenie turystyczne – Szwajcaria, czyli alpejski raj dla narciarzy

Zastanawiasz się, czy na taki wyjazd przyda się ubezpieczenie podróżne? Szwajcaria to kraj, w którym lepiej je mieć, jeśli nie chcesz ryzykować tym, że jeden rachunek za udzielenie pomocy medycznej pozostawi Cię z długami na lata. Sprawdź, z jak wysokimi kosztami leczenia trzeba mierzyć się w Szwajcarii. Zobacz również, jak wybrać optymalne ubezpieczenie na wakacje w Szwajcarii, by było ono dopasowane do indywidualnych potrzeb, i ile kosztuje polisa turystyczna w LINK4. Z nami bez problemu przygotujesz się do wymarzonego wyjazdu!

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Szwajcarii – niezbędnik turysty

Szwajcaria to jeden z najbogatszych krajów świata, kojarzący się głównie z niezwykle rozwiniętym segmentem bankowym oraz z wysokiej jakości czekoladkami stanowiącymi obiekt pożądania każdego łasucha. Dla turystów o wiele większym walorem jest jednak urokliwe usytuowanie tego kraju w paśmie alpejskim, które daje ogromne możliwości rekreacyjne.

To właśnie Szwajcaria dysponuje najlepiej rozbudowanymi ośrodkami narciarskimi w Europie, które co roku ściągają miliony turystów. Można tu uprawiać wszystkie sporty zimowe na amatorskim i wyczynowym poziomie. Na miejscu znajduje się nowoczesna infrastruktura dla narciarzy czy snowboardzistów, jak również liczne wypożyczalnie sprzętu dla tych, którzy przyjeżdżają z daleka lub nie chcą wydawać pieniędzy na coś, z czego korzystają tylko sezonowo. Problemem nie będzie również znalezienie instruktora – niezależnie od tego, czy stawiasz dopiero pierwsze kroki w sportach zimowych, czy też zależy Ci na podniesieniu umiejętności na wyższy poziom.

Chociaż wypoczynek w szwajcarskich Alpach kojarzy się głównie z szaleństwem na stoku, zadowoleni będą także turyści, którzy wybiorą się tu latem. Niezliczone górskie szlaki idealnie nadają się na piesze i rowerowe wycieczki, podczas których można podziwiać zapierające dech w piersi krajobrazy. Narzekać nie będą także fani wspinaczki.

Wahasz się, czy kupić ubezpieczenie turystyczne? Szwajcaria to kraj, w którym niewątpliwie warto to zrobić ze względu na wysokie ceny wszystkich usług, w tym również medycznych. Lokalna waluta to frank szwajcarski, co jest istotną informacją, gdyż jego kurs względem polskiego złotego zawsze wypada na niekorzyść tego drugiego. To z kolei jeden z powodów przemawiających za tym, by podczas odpoczynku w tym kraju mieć zawsze dobrze dobrane ubezpieczenie podróżne.

Ubezpieczenie turystyczne – Szwajcaria

Jakie ubezpieczenie w Szwajcarii i ile ono kosztuje?

Nie wiesz, czy kupić ubezpieczenie podróżne? Szwajcaria to kraj, w którym lepiej to zrobić, gdyż bardzo drogie są tu również koszty ratownictwa. Przykładowo, zwykłe złamanie nogi na stoku może kosztować blisko 60-70 tys. zł, jeśli doliczyć do tego koszt sprowadzenia rannego ze stoku, udzielenia mu pomocy w szpitalu i transportu do Polski. Im poważniejszy okaże się konkretny przypadek medyczny, tym wyższa kwota pojawi się ostatecznie na rachunku do zapłaty.

Sam zakup ubezpieczenia to niewielki wydatek. Ile może Cię to kosztować? W LINK4 za polisę dla dwóch osób na 14 dni zapłacisz 122,78 zł, jeśli będzie obejmować koszty leczenia i Assistance na kwotę 200 tys. zł. Kupując dodatkowe OC na kwotę 200 tys., za taką samą liczbę osób i dni zapłacisz 131,54 zł. Warto też sprawdzić pakiety dodatkowe zawierające na przykład ubezpieczenie sprzętu sportowego lub bagażu. Aby poznać dokładną wysokość składki, skorzystaj z intuicyjnego kalkulatora LINK4.

Ubezpieczenie podróżne – Szwajcaria, czyli popularny kierunek wśród Polaków

Nie wiesz, czy potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne? Szwajcaria to alpejski kraj, w którym lepiej się na nie zdecydować. Kradzieże nie należą tu do częstych. Jednak mnogość stoków o różnych poziomach zaawansowania, a także innych atrakcji, sprawia, że nietrudno o kontuzję – a ta może sporo kosztować, gdy trzeba będzie udać się do lekarza.

Ubezpieczenie na wakacje w Szwajcarii nie jest obowiązkowe, jednak stanowczo polecane wszystkim odwiedzającym ten piękny kraj. Pomimo że Szwajcaria nie należy do UE, akceptowana jest tu karta EKUZ. Nie dotyczy to jednak wszystkich placówek medycznych i pełnego zakresu usług, więc trzeba mieć ubezpieczenie na wyjazd do Szwajcarii, by móc cieszyć się swobodą w wyborze miejsca, w którym zostanie Ci udzielona pomoc. 

Korzystając z EKUZ, musisz liczyć się też z dopłatą do niemal wszystkich usług medycznych. Dla przykładu, nawet jeśli masz tę darmową kartę, nie unikniesz pokrycia połowy kosztów transportu karetką lub pogotowiem lotniczym, jak również ratownictwa górskiego. Akcje poszukiwawcze w górach są z kolei płatne w stu procentach.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne? Szwajcaria i nie tylko

Nie wiesz, jak kupić ubezpieczenie podróżne? Szwajcaria to popularny region, a w LINK4 znajdziesz produkty ubezpieczeniowe, które możesz kupić online. Kalkulator pozwoli Ci obliczyć wysokość składki na podstawie wybranych przez Ciebie parametrów polisy – zakresu ochrony i sumy ubezpieczeniowej.

Narzędzie to jest niezwykle intuicyjne w obsłudze i dysponuje wysokim poziomem szyfrowania wrażliwych danych – są one zatem w zupełności bezpieczne. Proces wyliczania składki zajmuje tylko chwilę i zawsze otrzymujesz kilka propozycji do wyboru. Gdy zdecydujesz się na jedną z nich, możesz kupić ją od razu przez Internet – błyskawicznie i z dowolnego miejsca, nawet wprost z płyty lotniska przed wylotem do Szwajcarii.

Za kupione przez Internet ubezpieczenie zapłacisz wygodnie tak, jak Ci wygodnie. Do wyboru masz płatność przelewem tradycyjnym lub szybkim, transakcję kartą kredytową lub debetową, jak również BLIK-a. Polisa trafi na Twój adres mailowy, gdzie będziesz mieć ją pod ręką w formie elektronicznej. Jeśli czujesz się pewniej, mając wszystkie dokumenty wyjazdowe w papierowej formie, możesz ją samodzielnie wydrukować.

Jeśli wolisz, możesz też zadzwonić pod numer 22 4444444 i porozmawiać z naszymi konsultantami, aby wybrać i kupić ubezpieczenie turystyczne przez telefon. Bez problemu spotkasz się również z agentem współpracującym z LINK4, który działa stacjonarnie w Twojej okolicy – jeśli preferujesz taką formę kontaktu.

Niezależnie od tego, jaką ścieżkę zakupu wybierzesz, oferta ubezpieczenia turystycznego w LINK4 na pewno będzie równie korzystna. Przyjrzyj się temu, co możemy Ci zaproponować, i zapewnij sobie poczucie bezpieczeństwa podczas pobytu w Szwajcarii niezależnie od pory i tego, co zamierzasz robić na miejscu.

A może dopiero zastanawiasz się, czy Szwajcaria to dobry kierunek na wakacje lub zimowe ferie? W kalkulatorze online błyskawicznie porównasz ceny ubezpieczenia turystycznego dla różnych destynacji, aby sprawdzić, w którym z nich ubezpieczenie turystyczne okaże się najkorzystniejsze dla portfela.

Czy opłaca się kupić ubezpieczenie na wakacje w Szwajcarii?

Szwajcaria niewątpliwie należy do z najdroższych krajów w Europie, więc zakup ubezpieczenia turystycznego będzie rozsądnym wyborem. Otrzymasz pomoc finansową i medyczną w razie wypadku, nagłej choroby czy kradzieży. Możesz dodatkowo ubezpieczyć też swój bagaż czy sprzęt sportowy. Sprawdź ofertę LINK4, kup polisę i odpoczywaj spokojnie!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Najczęściej zadawane pytania.

Co pokrywa karta EKUZ w Szwajcarii?

Obrazek strzałka w dół

Karta EKUZ jest akceptowana w Szwajcarii, choć z pewnymi wyjątkami. Nie obowiązuje we wszystkich placówkach medycznych, nie obejmuje także pełnego zakresu usług i może nie pokrywać wszystkich kosztów, zwłaszcza w przypadku ratownictwa medycznego czy specjalistycznych procedur. W tym kraju, który nie należy do UE, dostępność i zakres pokrycia kosztów przez EKUZ mogą być ograniczone, co czyni ubezpieczenie turystyczne w Szwajcarii dostępne w LINK4 bardziej kompleksowym i korzystnym rozwiązaniem.

Co jest lepsze do Szwajcarii – EKUZ czy ubezpieczenie turystyczne?

Obrazek strzałka w dół

Choć EKUZ zapewnia pewien zakres ochrony, ubezpieczenie turystyczne jest zdecydowanie bardziej kompleksowe, szczególnie w kraju takim jak Szwajcaria, gdzie koszty usług medycznych i ratownictwa są znaczne. Ubezpieczenie turystyczne w Szwajcarii pokrywa szerszy zakres usług, w tym koszty leczenia, transportu medycznego oraz możliwość wyboru placówki medycznej. Dodatkowe opcje, jak Assistance i OC, rozszerzają ochronę.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie turystyczne Szwajcaria?

Obrazek strzałka w dół

Standardowe ubezpieczenie podróżne w Szwajcarii może nie obejmować niektórych ryzyk, takich jak uprawianie ekstremalnych sportów (np. skialpinizmu), chorób przewlekłych czy zdarzeń wynikających z zaniedbania. Ważne jest, aby sprawdzić szczegółowe warunki polisy, w tym wyłączenia i limity pokrycia. Warto też rozważyć dodatkowe opcje ubezpieczeniowe, takie jak ochrona sprzętu sportowego czy bagażu, lub też dotyczące amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka, dostosowując w ten sposób polisę do indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne do Szwajcarii?

Obrazek strzałka w dół

Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego do Szwajcarii należy zwrócić uwagę na zakres ochrony, sumy ubezpieczeniowe i wyłączenia. Ważne jest, aby polisa pokrywała wysokie koszty leczenia i ratownictwa w Szwajcarii. Należy również rozważyć dodatkowe opcje, takie jak Assistance, OC, ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego. Istotne jest także, aby wybrać ubezpieczenie dostosowane do planowanych aktywności, np. narciarstwa czy wspinaczki.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21