Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Tunezji? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 4 min. 47 sek.

Ubezpieczenie turystyczne – Tunezja z LINK4

Marzysz o urlopie w Tunezji? Chcesz postawić na krótszy lub dłuższy wypoczynek? Pamiętaj o tym, aby zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne, które oszczędzi Ci wielu dodatkowych wydatków i zmartwień. Tunezja to kraj, w którym na pewno odpoczniesz, zachwycisz się bogatą kulturą i zobaczysz wiele atrakcji. Mimo to trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność, np. kradzież, czy nagłe zachorowanie. Właśnie dlatego warto wykupić polisę, której posiadanie jest rekomendowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Sprawdź, czym wyróżnia się ubezpieczenie na wakacje w Tunezji w LINK4!

Jeśli okaże się, że na wakacjach będzie potrzebna pomoc medyczna, przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne. Tunezja to państwo, w którym nie obowiązuje karta EKUZ, w odróżnieniu od krajów europejskich. W razie trafienia do szpitala czy wizyty u lekarza konieczne będzie poniesienie kosztów z własnej kieszeni. Te z kolei mogą okazać się stosunkowo wysokie. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje w Tunezji.

 

Tunezja – kraj, do którego warto wybrać się na wakacje

Tunezja to różnorodny kraj, w którym na pewno odpoczniesz w otoczeniu wyjątkowej przyrody, obejrzysz wiele unikalnych zabytków, a także poznasz nietypowe tradycje i obyczaje, które znacznie odbiegają od tego, co można zobaczyć w Europie. Czekają na Ciebie tutaj szerokie i piaszczyste plaże oraz pogoda sprzyjająca opalaniu. Nie zawiedzie również temperatura wody, która zachęca do kąpieli. Świetnie przygotowane są też hotele i atrakcje dla turystów, którzy mogą liczyć na wysoki standard wyposażenia, wyborne posiłki i dobrą jakość obsługi.

Do najpopularniejszych regionów, często wybieranych w biurach podróży i nie tylko, należą Djerba, Hammamet, Mahdia czy Monastir. W Tunezji odnajdą się zarówno rodziny z dziećmi, jak i grupy znajomych. Przed wyjazdem pamiętaj o tym, aby wymienić pieniądze na dinary tunezyjskie – walutę obowiązującą na miejscu. W niektórych miejscach można też płacić w euro.

Lecąc do Tunezji, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa. Do przekroczenia granicy wystarczy paszport oraz spełnienie obowiązku meldunkowego (zapewniany np. przez hotel). W kraju jest niewielkie zagrożenie atakami terrorystycznymi, ale trzeba zachować szczególną ostrożność, jeśli chodzi o kieszonkowców oraz oszustów. MSZ zaleca unikanie zatłoczonych miejsc oraz wszelkich manifestacji, które nie spotykają się z łagodnymi reakcjami ze strony lokalnych służb.

Obrazek cta

Jakie ubezpieczenie do Tunezji wybrać?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, w Tunezji przyda się ubezpieczenie turystyczne. Tunezja to państwo, w którym nie możesz korzystać bezpłatnie z publicznej opieki zdrowotnej. Podkreśla to Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które informuje o wszelkich środkach ostrożności na temat podróżowania do tego państwa.

Jest to o tyle istotne, że w Tunezji posiadania ubezpieczenia zdrowotnego jest obowiązkowe, a szpital ma prawo nie wypuścić pacjenta z budynku dopóki nie uiści całej należnej kwoty za zrealizowane usługi – ta z kolei rośnie z każdym dniem. Brak polisy z odpowiednim limitem dla kosztów leczenia lub gotówki może przerodzić się zatem w bardzo poważny problem, w którego rozwiązaniu nie pomogą nawet polskie władze.

Chcesz spać spokojnie na wakacjach zamiast stresować się i czekać, kiedy pojawią się pierwsze problemy? Dobre ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i wcale nie musi dużo kosztować. Mając je, możesz liczyć na pomoc w wielu niespodziewanych sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdej osobie odwiedzającej ten egzotyczny kraj, np. kiedy ukąsi Cię egzotyczny owad czy też zatrujesz się jedzeniem w hotelu.

Warto też zastanowić się nad dodatkowymi pokryciami , np. jeśli planujesz uprawiać sporty wodne. Ubezpieczenie na wyjazd do Tunezji powinno być dopasowane do rodzaju wypoczynku i jest ono niezbędne do tego, aby otrzymać zwrot kosztów leczenia. Ponadto, przyda się OC w życiu prywatnym, które zapewnia odszkodowanie w razie wyrządzenia szkody osobie trzeciej (kiedy np. nadepniesz przez przypadek na drogie okulary przeciwsłoneczne na plaży i będziesz musiał ponieść z tego tytułu koszty). Zabierasz ze sobą sprzęt sportowy? Możesz ubezpieczyć go w ramach ubezpieczenia turystycznego w LINK4. Warto też rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia NNW.

ubezpieczenie do Tunezji

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Tunezji?

Przykładowe ubezpieczenie na wakacje w Tunezji, które w zakresie ochrony ma koszty leczenia i assistance na kwotę 300 000 złotych, kosztuje niewiele ponad 55 złotych na 4 dni i 69,53 złote za 7 dni. Za dodatkowe OC w LINK4 zapłacisz zaledwie kilka złotych, a w porównaniu z realnymi cenami za zniszczenie czyjegoś mienia, jest to naprawdę niewiele. Przykładowa cena ubezpieczenia na wyjazd do Tunezji dla dwóch osób na tydzień wynosi 139,07 złotych. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej.

Ubezpieczenie turystyczne – Tunezja. Koszty leczenia

Niestety, za granicą koszty leczenia są bardzo wysokie – zwłaszcza gdy obca waluta okazuje się droższa od polskiego złotego, jak ma to miejsce w przypadku dinara tunezyjskiego. Szczególnie dotyka to osób, które potrzebują kilkudniowej hospitalizacji na skutek nagłego wypadku lub zachorowania na lokalną chorobę.

Ceny za pobyt w szpitalu, przeprowadzone zabiegi i badania oraz opiekę lekarską mogą sięgać kilku, a nawet kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych, w zależności od tego, jak poważny okaże się problem. Niekiedy jednak skorzystanie z usług szpitala jest nie do uniknięcia – a wtedy brak ubezpieczenia turystycznego może stać się przyczyną poważnych zmartwień.

Ponadto, trzeba ponieść koszty za materiały użyte podczas udzielania pomocy i ewentualne leki, których ceny są zwykle wyższe niż w Europie. Nawet podstawowa wizyta lekarska może kosztować Cię od 70 do 150 złotych w placówkach publicznych i dużo więcej wtedy, gdy ze względu na ustronną lokalizację hotelu masz do wyboru jedynie prywatne ośrodki medyczne. Właśnie dlatego warto mieć wykupione ubezpieczenie turystyczne. Tunezja nie jest też państwem, które ma dobrze rozwiniętą publiczną służbę zdrowia. Z tego powodu dobrym pomysłem jest korzystanie z prywatnych placówek, które reprezentują wyższy standard usług medycznych.

Własne ubezpieczenie turystyczne – Tunezja poza zasięgiem EKUZ

W kontekście bezpieczeństwa podczas zagranicznej podróży często słyszy się o karcie EKUZ jako o uniwersalnym środku zapewniającym dostęp do szerokiego wachlarza usług medycznych w różnych krajach. Warto jednak pamiętać, że działa ona tylko w krajach wchodzących w skład Unii Europejskiej, do której Tunezja nie należy. Choć państwo to znajduje się stosunkowo blisko Europy, to jednak leży w północnej Afryce. Karta EKUZ znajdująca się w portfelu nie przyda się zatem do niczego podczas wakacji spędzanych w tym kraju.

Jeśli chcesz cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa podczas wymarzonych wakacji, masz do dyspozycji tylko jedną opcję. Jest nią zakup ubezpieczenia turystycznego dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jak kupić ubezpieczenie do Tunezji?

Ubezpieczenie do Tunezji kupisz w LINK4 online. Za pomocą kalkulatora obliczysz wysokość składki dla wyjazdu do tego kraju na określoną liczbę dni. Obliczenie ceny polisy i jej zakup online wymaga podania jedynie podstawowych danych osobowych, które są chronione przed dostępem niepowołanych osób. Nie musisz więc martwić się ich bezpieczeństwem.

Możesz też zadzwonić pod numer 22 4444444, aby porozmawiać z doradcą i kupić ubezpieczenie do Tunezji przez telefon. Jeśli preferujesz spotkanie twarzą w twarz, spotkaj się z agentem współpracującym z LINK4 i kup polisę stacjonarnie.

Jak zapłacić za ubezpieczenie do Tunezji?

Niezależnie od tego, jaką ścieżkę zakupu wybierzesz, masz do wyboru kilka różnych metod płatności za ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Tunezji. Możesz np. wykonać szybki lub tradycyjny przelew, a także zapłacić za pomocą karty debetowej czy kredytowej. Do Twojej dyspozycji jest również płatność BLIK-iem, czyli za pomocą 6-cyfrowego, jednorazowego kodu wygenerowanego w aplikacji mobilnej.

Czy zdecydujesz się na ubezpieczenie na wakacje w Tunezji?

Pamiętaj o tym, że tylko dobrze dobrane ubezpieczenie do Tunezji ochroni przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń (np. nagłego zachorowania, kradzieży czy wypadku). Dzięki polisie otrzymasz odpowiednie wsparcie w wielu sytuacjach. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21