Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę na Węgry? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 49 sek.
Ubezpieczenie turystyczne Węgry w LINK4

Europejskie państwa skrywają wiele pięknych zabytków i zakątków. Można do nich dotrzeć samochodem, koleją albo wynająć kampera i zrobić objazdówkę po kilku krajach. Węgry to jedno z tych państw, w którym szybko odczujesz braterską więź. Choć mamy z Węgrami wiele wspólnego, i tak warto przenieść się nawet na kilka dni do świata lokalnego węgierskiego jedzenia, bogatej historii i pięknej stolicy, uznawanej przez turystów za jedną z najładniejszych w Europe. 

Nie zapomnij jednak o swoim bezpieczeństwie. Jeśli przygotowujesz się do wyjazdu, zadbaj o ubezpieczenie turystyczne. Węgry to kraj, który znajduje się stosunkowo niedaleko od Polski, jednak opieka medyczna opłacana z własnej kieszeni może być droga.

Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, jak działa i ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje na Węgrzech. Niezależnie od tego, jak długi będzie Twój wyjazd, warto przygotować się na każdą ewentualność. Pamiętaj też o tym, że niektóre usługi medyczne za granicą są płatne, nawet jeśli jest to publiczna służba zdrowia. Polisa gwarantuje zwrot kosztów leczenia. Można ją też rozszerzyć o dodatkowe ryzyka (np. odszkodowanie za zgubiony bagaż, wyrządzenie szkody osobie trzeciej czy ochronę mieszkania na czas nieobecności).

Węgry – niezbędnik turysty

Swoją podróż na Węgry warto rozpocząć od Budapesztu, którego niemal całe stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nic dziwnego – stare budynki zachwycają swoją architekturą. Na Węgrzech popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów jest też Balaton. Na kąpieliskach można nie tylko odpocząć na plaży, ale także uprawiać sport. Będąc na Węgrzech, warto spróbować lokalnych przysmaków oraz win, szczególnie tokaja.

Waluta, która obowiązuje na Węgrzech, to forint, dlatego warto wymienić pieniądze w kantorze przed wyjazdem. W większych miejscowościach turystycznych można porozumieć się po angielsku, jednak oficjalnym i urzędowym językiem jest węgierski. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca, aby przed wyjazdem za granicę wykupić ubezpieczenie turystyczne. Węgry to kraj, w którym honorowany jest EKUZ, jednak niektóre usługi medyczne mogą być dodatkowo płatne. Pod względem bezpieczeństwa, jest tu niski stopień zagrożenia przestępczością. Trzeba jednak uważać na kieszonkowców i oszustów w dużych skupiskach ludzi, szczególnie w centrach handlowych czy środkach komunikacji publicznej.

Obrazek cta

Jakie ubezpieczenie na wakacje na Węgrzech wybrać i ile kosztuje?

Ubezpieczenie na wakacje na Węgrzech zapewni Ci m.in. zwrot kosztów leczenia. Nie jest ono obowiązkowe, jednak warto je dodatkowo wykupić. Podstawowe ubezpieczenie na Węgry możesz rozszerzyć o ochronę bagażu i sprzętu sportowego. Dzięki OC w życiu prywatnym w razie wyrządzenia szkody osobie trzeciej będzie ona mogła dostać odszkodowanie.

Przykładowo, jeśli uszkodzisz szybę w obcym samochodzie lub przez przypadek strącisz aparat fotograficzny do Dunaju innemu turyście. Ubezpieczenie na wakacjach na Węgrzech umożliwi organizację transportu do Polski w razie trudnej sytuacji zdrowotnej. Możesz liczyć na wsparcie finansowe, czyli odszkodowanie za skutki nieszczęśliwych wypadków. Warto wybrać takie ubezpieczenie na wyjazd do Węgier, które będzie realnym wsparciem. 

Podstawowa polisa, która zawiera koszty leczenia i assistance w zakresie ochrony do 200 tysięcy złotych, kosztuje dla jednej osoby 22,55 złotych na 4 dni. Jeśli będzie to tygodniowy wyjazd, cena jest wyższa o niespełna 6 złotych. Dla dwóch osób cena za ubezpieczenie na Węgry na cały tydzień to koszt 57,01 złotych. Jeśli dodasz do tego OC w życiu prywatnym na kwotę 200 tysięcy złotych, cena będzie niewiele wyższa (o kilka złotych). Jak widzisz, w porównaniu ze skutkami uszkodzeń czyjegoś sprzętu, to solidne wsparcie finansowe na wyjeździe.

Ubezpieczenie turystyczne – Węgry i koszty leczenia

Choć EKUZ gwarantuje bezpłatną wizytę u lekarza pierwszego kontaktu i hospitalizację, nie pokrywa ona w 100% wszystkich usług medycznych. Konieczna może być  dopłata za niektóre badania czy świadczenia szpitalne. Ponadto ubezpieczenie na wyjazd na Węgry może zapewnić Ci zwrot kosztów za leki, za które w innym przypadku musiałbyś zapłacić. Pamiętaj o tym, że służba zdrowia za granicą działa nieco inaczej niż w Polsce. Właśnie dlatego tak ważne jest ubezpieczenie turystyczne. Węgry to jeden z krajów, w którym warto mieć dodatkową ochronę.

Jak kupić ubezpieczenie na Węgry?

W LINK4 kupisz ubezpieczenie podróżne online, telefonicznie pod numerem 22 444444, a także osobiście w trakcie spotkania z agentem współpracującym z LINK4. 

Jeśli chcesz czuć się spokojnie podczas wyjazdu, wybierz ubezpieczenie turystyczne w LINK4. Bez problemu dobierzesz też rozszerzenia, które zapewnią Ci wsparcie w zależności od rodzaju aktywności w trakcie urlopu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LINK4!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21