Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Czy ubezpieczenie domku letniskowego jest potrzebne? Zdecydowanie tak! Zobacz, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie!

Czas czytania: 3 min. 11 sek.

Ubezpieczenie Twojego domku letniskowego – nie martw się o szkody!

Ubezpieczenie domku letniskowego to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zapewnić ochronę swojej nieruchomości wykorzystywanej sezonowo. Na domek letniskowy czyhają różne zagrożenia, takie jak pożary czy wichury. Jeżeli posiadasz domek letniskowy i chcesz zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa, skorzystaj z ubezpieczenia oferowanego przez LINK4.

W potocznym rozumieniu domek letniskowy to budynek, którego dedykowanym przeznaczeniem jest użytek krótkotrwały, głównie w okresach wakacyjno-urlopowych. Ogólne warunki ubezpieczeń definiują domek letniskowy jako zamieszkiwaną sezonowo nieruchomość, trwale związaną z gruntem, która może być przeznaczona na cele mieszkaniowe i służy celom rekreacyjnym i wypoczynkowym. Ważne jest, by budynek ten spełniał wymogi prawa budowlanego.

Zakup nieruchomości tego typu to inwestycja na lata. Domek letniskowy - tak, jak każdy inny budynek - jest narażony na różne szkody powstałe wskutek np. gwałtownej burzy, silnego wiatru czy uderzenia pioruna. Posiadłości sezonowe bardzo często położone są daleko od miejsca zamieszkania właściciela. A gdy nie można ich doglądać regularnie, trudno czasem je uchronić, np. przed zalaniem czy pożarem.

Na szczęście ubezpieczenie domku letniskowego LINK4 może uchronić Cię przed finansowymi skutkami niektórych szkód wywołanych siłami natury. Pamiętaj, że w LINK4 ubezpieczenie domku letniskowego możesz dokupić do ubezpieczenia domu jednorodzinnego lub mieszkania.

Ubezpieczenie domku letniskowego

Ubezpieczenie domku letniskowego w LINK4 - co obejmuje?

W przypadku ubezpieczenia domku letniskowego istotne jest przede wszystkim to, aby wybrana przez Ciebie oferta obejmowała zagrożenia, na które w największym stopniu jest on narażony.

W LINK4 możesz ubezpieczyć domek letniskowy na wypadek szkód powstałych w wyniku: pożaru, uderzenia pioruna, eksplozji, implozji, uderzenia lub upadku statku powietrznego, silnego wiatru, zalania, deszcz nawalnego, dymu i sadzy, upadku drzew i masztów. Jeżeli zdecydujesz się na rozszerzenie zakresu ochrony, możemy także pokryć koszty akcji ratowniczej oraz usunięcia pozostałości po szkodzie. 

Zawierając umowę ubezpieczenia w zakresie obejmującym również dom letniskowy obejmujesz ochroną cały budynek (fundamenty, dach, ściany działowe, parapety, tynki zewnętrzne, elewacje, izolacje cieplne, schody, baterie słoneczne, instalacje odgromowe, rynny), a także instalacje podtynkowe wmurowane w ściany, sufity czy podłogi (tj. instalacje elektryczne, wodociągowe, kominowe, gazowe itp.) oraz urządzenia techniczne zamontowane na stałe (takie jak kominki, piece, zakończenia instalacji).

Ubezpieczenie domku letniskowego

Dlaczego warto ubezpieczyć domek letniskowy w LINK4?

W LINK4 możesz ubezpieczyć domek letniskowy wraz z instalacjami i zamontowanymi na stałe urządzeniami. Dobrze dobrany zakres ochrony zapewnia, że w przypadku szkody otrzymasz odszkodowanie, które pozwoli Ci naprawić skutki działania czynników zewnętrznych i sił przyrody (m.in. pożaru, uderzenia pioruna, silnego wiatru, zalania, deszczu nawalnego, dymu i sadzy, czy upadku drzew i masztów).

Jeżeli zdecydujesz się na ubezpieczenie domu letniskowego, LINK4 pokryje również koszty akcji ratowniczej czy usunięcia pozostałości po szkodzie.

Możesz więc spać spokojnie. Nawet jeżeli zdarzenie losowe sprawi, że Twoja nieruchomość letniskowa zostanie uszkodzona, LINK4 pokryje straty finansowe do ustalonej w polisie wysokości.

Ubezpieczenie domku letniskowego

Zwróć uwagę, że ubezpieczenie domu letniskowego w LINK4 obejmuje również instalacje i urządzenia techniczne zamontowane na stałe, a więc na przykład grzejniki, piece czy kolektory słoneczne lub fotowoltaiczne. Wymiana tych urządzeń może sporo kosztować.

Dzięki wypłaconemu odszkodowaniu będziesz mógł doprowadzić nieruchomości do stanu sprzed pożaru, zalania czy zerwania dachu przez wichurę!

Szczegółowy zakres ubezpieczenia znajduje się w OWU dostępnym na stronie link4.pl.

Ubezpieczenia nieruchomości w LINK4 - jak jeszcze możesz się ubezpieczyć?

Ubezpieczenie domu letniskowego to nie jedyne ubezpieczenie dodatkowe, które możesz dokupić w przypadku zawierania umowy ubezpieczenia mieszkania lub domu w LINK4. Możesz również zdecydować się na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, dzięki któremu odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez Ciebie lub Twoich domowników w związku z używaniem, lub posiadaniem domku letniskowego, domu jednorodzinnego czy mieszkania przejmie – na zasadach określonych w OWU – ubezpieczyciel. 

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym oferowane przez LINK4 obejmuje również zdarzenia, które związane są z czynnościami życia prywatnego wykonywanymi poza ubezpieczoną nieruchomością (np. używaniem rowerów, hulajnóg, amatorskim i rekreacyjnym uprawianiem sportu czy używaniem pomieszczeń podczas wyjazdów turystycznych). Koszty ewentualnych szkód wyrządzonych osobom trzecim mogą być bardzo wysokie, a posiadając polisę OC w życiu prywatnym możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela w razie ich wyrządzenia.

Warto wiedzieć, że wybierając ubezpieczenie domu jednorodzinnego lub mieszkania w LINK4 - niezależnie od tego, jaki zakres ubezpieczenia wybierzesz – All Risk (czyli ubezpieczenie od wszystkich - poza wyraźnie włączonymi w OWU - zdarzeń) czy ochronę od konkretnych zdarzeń losowych, zawsze w zakresie ochrony znajdziesz Assistance domowy. W ramach tego ubezpieczenia możesz skorzystać z usług w zakresie Assistance technicznego, Assistance RTV/AGD/PC, Assistance medycznego oraz rowerowego, a także pomocy informacyjnej.

Pamiętaj, aby w przypadku każdej umowy ubezpieczenia (w tym ubezpieczenia nieruchomości niezależnie od jej rodzaju) zakres i rodzaj ubezpieczenia był dopasowany do Twoich potrzeb i uwzględniał rodzaj ubezpieczanego przedmiotu.

Wykup ubezpieczenie domku letniskowego w LINK4!

Aby dowiedzieć się więcej o możliwości ubezpieczenia domku letniskowego w LINK4, odwiedź stronę www.link4.pl. Pamiętaj, że dom letniskowy możesz ubezpieczyć tylko wraz z ubezpieczeniem domu jednorodzinnego lub mieszkania. Aby wykupić polisę, zadzwoń pod numer 22 444 44 23. Możesz też zawrzeć umowę podczas spotkania z agentem współpracującym z LINK4.

Już teraz sprawdź pełną ofertę ubezpieczeń w LINK4 i wybierz najlepszą opcję dla siebie!

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie