Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Oblicz stawkę za polisę od zdarzeń losowych, obejmującą ubezpieczenie od kradzieży w LINK4 bez wychodzenia z domu!

Czas czytania: 2 min. 59 sek.
Czy istnieje ubezpieczenie domu od kradzieży?

Od samej kradzieży, domu nie da się ubezpieczyć. Możesz jednak liczyć na pomoc w przypadku, gdy Twoją nieruchomość dotkną jej skutki. W LINK4 ubezpieczysz swoje mienie od wszystkich zdarzeń losowych (z wyjątkiem przypadków wskazanych w OWU).

Baner korzyści

Ubezpieczenie domu od kradzieży – od czego zależy wysokość stawki?

Włamania do domów i mieszkań to coś, co swoje apogeum miało w latach 90, jednak wciąż nie można czuć się całkowicie bezpiecznie. Ryzyko okradzenia domu jest większe na terenach słabiej zaludnionych. Często w okresie wakacyjnym słyszy się o wzmożonej fali włamań do mieszkań i domów. Jednak niezależnie od tego, gdzie mieszkasz i w jakiego rodzaju nieruchomości, może Cię spotkać taka przykra sytuacja. Dlatego warto ubezpieczyć się na taką okoliczność.

Czego dowiesz się z tego tekstu o ubezpieczeniu nieruchomości od kradzieży, które wchodzi w skład polisy od zdarzeń losowych?

Wykupując polisę od zdarzeń losowych, która obejmuje m.in. ubezpieczenie mieszkania od kradzieży, na pewno będziesz chciał wiedzieć, od czego zależy jego cena. To jeden z aspektów, który omówimy w tym tekście.

Nikt, nawet mając ubezpieczenie od kradzieży domu i mieszkania, nie chciałby stracić swoich rzeczy, ani tym bardziej – ponosić za to finansowej odpowiedzialności. Dlatego podpowiemy, jak można ograniczyć skutki związane z tym zdarzeniem. Dowiesz się też, co jeszcze obejmuje polisa obejmująca ubezpieczenie domu od kradzieży w LINK4 i wiele więcej. Zachęcamy do lektury.

ubezpieczenie domu od kradzieży

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży w ramach polisy od zdarzeń losowych – czym jest?

Oferta ubezpieczeń w LINK4 jest bardzo szeroka i obejmuje dużą liczbę zdarzeń. Kradzież to czyn polegający na bezprawnym zaborze przedmiotu ubezpieczenia w celu jego przywłaszczenia. Aby czyn miał znamiona kradzieży włamaniem, to sprawca czynu musi dokonać uprzednio usunięcia zabezpieczeń chroniących nieruchomość. Może to zrobić przy użyciu siły, podrobionych kluczy albo też różnych narzędzi. 

Ryzyko kradzieży jest tym większe, im cenniejsze przedmioty trzyma się w domu. Złodzieje z reguły nie okradają przypadkowych nieruchomości a takie wcześniej wybrane, które obserwują przez długi czas. Dużo większe ryzyko kradzieży z włamaniem jest więc dla wolnostojącego domu jednorodzinnego niż mieszkania znajdującego się np. na 15. piętrze.

Ubezpieczenie nieruchomości od kradzieży - Link4.pl

Polisa od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie mieszkania od kradzieży – cena

Jest wiele czynników, które mają wpływ na cenę ubezpieczenia mieszkania. Są to m.in. powierzchnia, lokalizacja, rok budowy oraz zabezpieczenia obecne w mieszkaniu (drzwi antywłamaniowe, alarm). Stawka każdorazowo jest ustalana indywidualnie. Możesz skorzystać z kalkulatora na stronie LINK4, aby dowiedzieć się, ile zapłacisz za ubezpieczenie od kradzieży domu i mieszkania w swoim przypadku.

Polisa od zdarzeń losowych obejmuje nie tylko ubezpieczenie domu od kradzieży

Mając właśnie mieszkanie, z reguły ma się też w nim jakieś cenne przedmioty. Ubezpieczenie domu od kradzieży wchodzące w skład polisy od zdarzeń losowych sprawi, że jeśli np. podczas wakacyjnego wyjazdu ktoś włamie się do Twojej nieruchomości i zabierze wspomniane rzeczy, możesz liczyć na wypłatę odszkodowania. Jednak w zakres ubezpieczenia all risks z oferty LINK4 wchodzi znacznie więcej. 

To nie tylko ubezpieczenie od kradzieży. Domu, w którym mieszkasz, zagrażają także różne zjawiska pogodowe. Grad, pożar w wyniku wyładowań atmosferycznych, czy powódź. Wszystko to może dokonać poważnych zniszczeń. Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie zdarza się zawędrować zwierzętom, to warto pamiętać, że również one mogą dokonać poważnych szkód. Boisz się, że jakieś osoby trzecie dokonają aktów wandalizmu na Twojej nieruchomości? Interesuje Cię ubezpieczenie domu w budowie od kradzieży? Ochronę przed skutkami tych wszystkich zdarzeń może Ci zapewnić oferta all risks LINK4. Taka polisa to znacznie więcej niż ubezpieczenie domu od kradzieży.

Obrazek cta

Jak się zabezpieczyć przed włamaniem?

Oczywiście niezależnie od warunków ubezpieczenia warto zastosować wszelkie możliwe środki, które mogą uchronić przed włamaniem. Powinny to być między innymi drzwi antywłamaniowe. Odpowiednio przeszkolony pies, także może być skutecznym narzędziem ochrony.

Jak wykupić polisę od zdarzeń losowych obejmującą ubezpieczenie mieszkania od kradzieży?

W LINK4 jest to niezwykle proste. W LINK4 możesz kupić polisę online. Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 4444444, a nasi konsultanci poprowadzą Cię przez proces zakupu i udzielą niezbędnych informacji. Istnieje też możliwość osobistego spotkania się z agentem współpracującym z LINK4.

Ubezpieczenie od kradzieży (domu i mieszkania) jako element polisy od zdarzeń losowych – podsumowanie

Teraz już wiesz, dlaczego warto ubezpieczyć się od kradzieży i jak szeroki zakres może mieć polisa oferowana przez LINK4. Znasz czynniki, które mają wpływ na wysokość polisy i wiesz, co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko kradzieży. Zachęcamy też do zapoznania się pełną ofertą ubezpieczeń LINK4 na stronie. Są to polisy przydatne w różnych aspektach życia. Skorzystaj z naszego kalkulatora, zadzwoń lub spotkaj się osobiście ze współpracującym z nami agentem – wybór należy do Ciebie.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie