Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Oblicz stawkę za ubezpieczenie od skutków trąby powietrznej i innych zdarzeń losowych w LINK4 bez wychodzenia z domu!

Czas czytania: 2 min. 56 sek.
Czy istnieje ubezpieczenie domu od trąby powietrznej?

Od samej trąby powietrznej, domu nie da się ubezpieczyć. Możesz jednak liczyć na pomoc w przypadku, gdy Twoją nieruchomość dotkną jej skutki. W LINK4 ubezpieczysz swoje mienie od wszystkich zdarzeń losowych (z wyjątkiem przypadków wskazanych w OWU).

Baner korzyści

Ubezpieczenie domu od trąby powietrznej – atrakcyjna polisa obejmująca zdarzenia losowe pod lupą

Różne zjawiska atmosferyczne mogą spowodować bardzo poważne skutki dla Twojego domu lub mieszkania. Chyba każdy czuje się bezradny w obliczu np. trąby powietrznej. Warto zrobić wszystko, aby uniknąć konsekwencji zmierzenia się z takim zjawiskiem, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jednak jeśli już się ono przytrafi, warto mieć na taką okoliczność odpowiednie ubezpieczenie. Dzięki niemu będzie można po prostu uporać się stratami, 

Trąby powietrzne czy silne wiatry mogą zdarzyć się szczególnie na otwartych przestrzeniach. W miastach można czuć się znacznie bezpieczniej. Północ polski i tereny blisko pasm górskich to tereny bardziej narażone na silny wiatr. Jednak niezależnie od miejsca zamieszkania, warto się przed skutkami takich zdarzeń zabezpieczyć. Zrobisz to, wykupując polisę od zdarzeń losowych w LINK4.

Odszkodowanie za wiatr – czy można je uzyskać?

W tym tekście powiemy, czym tak właściwie jest polisa od zdarzeń losowych obejmująca m.in. ubezpieczenie nieruchomości od tornada i jak kształtują się jej ceny. To znaczy, co jest brane pod uwagę podczas obliczania składki i jak wyglądają przykładowe wysokości składek. Opowiemy o tym, co można zrobić, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia szkód związanych z tornadem, jak i przed czym jeszcze możesz się ubezpieczyć, wykupując polisę.

ubezpieczenie domu od trąby powietrznej

Ochrona od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie od trąby powietrznej – co to oznacza?

Ubezpieczenie od silnego wiatru wchodzi w skład polisy od zdarzeń losowych. Obejmuje szkody wyrządzone przez wiatr o prędkości większej niż 16 m/s. Niezależnie od formy i nazwy, jaką się określi takie zjawisko atmosferyczne. Trąba powietrzna, tornado czy po prostu wichura. Wszystko to może siać spustoszenie. Z reguły są też zjawiska nagłe, dlatego trudno się na nie przygotować. Dlatego ubezpieczenie niekiedy może być po prostu jedynym, co w pełni zabezpieczy Twoje interesy.

Ubezpieczenie domu od trąby powietrznej wchodząca w skład polisy od zdarzeń losowych – ceny

Wysokość składki zależy od wielu czynników. Za każdym razem kalkuluje się ją w oparciu o konkretny przypadek. Wpływ na cenę będzie miała między innymi lokalizacja nieruchomości, zarówno pod względem geograficznym, czyli miejscowości, jak i samego ukształtowania terenu w okolicy. Jeśli chcesz poznać dokładną kwotę, jaką zapłacisz za ubezpieczenie, skorzystaj z kalkulatora LINK4.

Polisa od zdarzeń losowych to nie tylko ubezpieczenie nieruchomości od tornada – co jeszcze uwzględnia?

Jeśli chcesz mieć ubezpieczenie domu od trąby powietrznej, to warto zdecydować się po prostu na ofertę all risks. Jest to ubezpieczenie, które chroni Twoje finanse przed skutkami różnych zdarzeń pogodowych, ale nie tylko. Intensywne opady atmosferyczne i spowodowane nimi zalania, pożar wywołany zjawiskami atmosferycznymi lub przepięciem w instalacji elektrycznej. Przede wszystkim może pomóc Ci polisa wykupiona w LINK4. Oprócz tego możesz też zabezpieczyć się na wypadek szkód wyrządzonych przez dzikie zwierzęta czy wandali. Wszystko to w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania od wszelkiego ryzyka.

Obrazek cta

Czy można uchronić się przed trąbą powietrzną?

Oczywiście, nawet jeśli masz ubezpieczenie od trąby powietrznej, to nie chcesz, aby ta sytuacja Cię spotkała. Czy da się przed tym zdarzeniem uchronić? Całkowicie oczywiście nie, ale można minimalizować jego ewentualne skutki. Sprzyjać temu może solidna konstrukcja samego domu w tym dachu. Wiedząc o tym, że zbliża się wyjątkowo silny wiatr, warto pochować wszelkie przedmioty, które mógłby unieść i dodatkowo w wyniku ich przemieszczenia dokonać jeszcze większych szkód.

Ubezpieczenie nieruchomości od trąby powietrznej - Link4.pl

Jak wykupić polisę od zdarzeń losowych obejmującą ubezpieczenie od trąby powietrznej?

W LINK4 ubezpieczenie domu od trąby powietrznej wchodzi w skład polisy od zdarzeń losowych. Możesz kupić polisę online, korzystając z prostego kalkulatora, który pozwoli Ci obliczyć wysokość składki. Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 4444444, a nasi konsultanci poprowadzą Cię przez proces zakupu i udzielą niezbędnych informacji. Istnieje też możliwość osobistego spotkania się z agentem współpracującym z LINK4.

Polisa od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczanie nieruchomości od tornada – podsumowanie

Teraz wiesz już, dlaczego warto mieć polisę na dom, która zabezpieczy Cię na wypadek silnego wiatru, ale także innych niekontrolowanych zdarzeń. Takie ubezpieczenie oczywiście nie sprawi, że wszystkie te zdarzenia ominą Twój dom czy mieszkanie, ale nawet jeśli już do nich dojdzie, to będziesz miał świadomość, że masz za co naprawić powstałe szkody. Oczywiście oferta LINK4 to znacznie więcej niż ubezpieczenie od trąby powietrznej i innych zdarzeń mogących wyrządzić szkody w Twoim domu.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie