Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Oblicz stawkę za polisę od zdarzeń losowych, obejmującą ubezpieczenie od wichury w LINK4 bez wychodzenia z domu!

Czas czytania: 2 min. 49 sek.
Czy istnieje ubezpieczenie domu od wichury?

Od samej wichury domu nie da się ubezpieczyć. Możesz jednak liczyć na pomoc w przypadku, gdy Twoją nieruchomość dotkną jej skutki. W LINK4 ubezpieczysz swoje mienie od wszystkich zdarzeń losowych (z wyjątkiem przypadków wskazanych w OWU).

Baner korzyści

Ubezpieczenie domu od wichury – od czego zależy cena polisy od zdarzeń losowych?

Jeśli mieszkasz poza miastem, to powinieneś liczyć się z tym, że zjawiska atmosferyczne są tam znacznie intensywniejsze. Jednym z takich, które jest znacznie groźniejsze właśnie na otwartej przestrzeni, gdzie ma miejsce, aby przybrać na sile, jest wiatr. Może on dokonać sporych zniszczeń. Zerwane dachy z domów czy budynków gospodarczych to niestety coś, co zdarza się i o czym można przeczytać czasami w serwisach informacyjnych. Oczywiście warto próbować zabezpieczać się na różne sposoby na wypadek takich sytuacji. Nie ma jednak niczego, co dawałoby stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem jest więc ubezpieczenie domu od wiatru, które w LINK4 znajdziesz w ramach polisy od zdarzeń losowych. Dzięki niemu nawet wtedy, kiedy wszelkie zabezpieczenia zawiodą, możesz liczyć na polisę.

Ochrona domu przed wiatrem – co warto wiedzieć na temat polisy od zdarzeń losowych?

Rozważając ubezpieczenie domu od wichury, które wchodzi w skład polisy od zdarzeń losowych, warto wiedzieć, co wpływa na wysokość składki. Jak można się zabezpieczyć na wypadek wichury i kiedy jeszcze pomoże Ci wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Z tekstu dowiesz się także, czym jest silny wiatr, jak można wykupić polisę i w jaki sposób w razie konieczności zgłosić szkodę.

ubezpieczenie domu od wiatru

Ubezpieczenie domu od wichury w ramach polisy od zdarzeń losowych – czym jest?

Polisę ubezpieczeniową można wykupić na wypadek różnych zdarzeń. Jedną z nich jest właśnie silny wiatr. Jest to taki, o prędkości większej niż 16 m/s, co ustala Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jeśli nie da się uzyskać takich informacji z tego instytutu, stwierdza się to na podstawie rozmiaru szkód i stanu faktycznego na miejscu. Pod pojęciem szkód spowodowanych silnych wiatrem, kryją się także te, które zostały spowodowane przed przedmioty przenoszone przez wiatr. 

Występowanie silnego wiatru zdecydowanie częstsze jest w północnej części kraju, jednak nie ma miejsca, które można by uznać za całkowicie bezpieczne. Na południu w pobliżu pasm górskich także jest większe ryzyko szkód związanych właśnie z takimi zdarzeniami.

Obrazek cta

Polisa od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie domu od wiatru – co zyskujesz?

Dzięki ubezpieczeniu zyskasz większe poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście żadna polisa nie sprawi, że groźne  zdarzenia będą omijać Twój dom, jednak możesz być pewnym, że nawet wtedy, kiedy ono wystąpi, otrzymasz odpowiednie odszkodowanie. Ubezpieczenie domu od wichury wchodzi w skład polisy all risks, która jednak obejmuje znacznie więcej zdarzeń.

Jeśli obawiasz się, że silny wiatr może wyrządzić szkody Twojej nieruchomości, to zapewne zagraża jej także pożar, a być może również powódź. W okolicy pojawiają się dzikie zwierzęta, takie jak kuny czy dziki? One także mogą dokonać zniszczeń, oczywiście nie takich jak np. ogień, ale mimo wszystko odczuwalnych. Polisa oferowana przez LINK4 chroni Twoje finanse również przed nimi. Tak szerokie wsparcie sprawia, że możesz mniej martwić się zagrożeniami, na które nie masz wpływu.

Ochrona domu przed wiatrem – sposoby

To, że ma się wykupione ubezpieczenie od wiatru, nie oznacza oczywiście, że nie należy w żaden sposób zabezpieczać swojej nieruchomości. Solidna konstrukcja dachowa to oczywiście podstawa. Oprócz tego, kiedy prognozy pogody mówią o tym, że może wystąpić silny wiatr, warto schować wszystkie przedmioty, które podmuch powietrza mógłby podnosić i wyrządzić nimi jeszcze poważniejsze szkody.

Ubezpieczenie nieruchomości od wiatru - Link4.pl

Jak wykupić ubezpieczenie domu od wiatru, które wchodzi w skład polisy od zdarzeń losowych?

W LINK4 wykupienie ubezpieczenia nieruchomości od wiatru, które jest częścią polisy od zdarzeń losowych, jest niezwykle proste. Możesz kupić polisę online za pomocą kalkulatora LINK4. Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 4444444, a nasi konsultanci poprowadzą Cię przez proces zakupu i udzielą niezbędnych informacji. Istnieje też możliwość osobistego spotkania się z agentem współpracującym z LINK4.

Ochrona od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie domu od wichury – podsumowanie

Teraz już wiesz, czym jest silny wiatr i na wypadek jakich jeszcze sytuacji może zabezpieczyć Cię oferowane przez LINK4 ubezpieczenie. Poznałeś też przykładowe ceny składek i masz świadomość tego, gdzie ryzyko wystąpienia silnego wiatru jest największe. Zachęcamy też do zapoznania się z pełną ofertą LINK4 na stronie. Znajdziesz tam ubezpieczenia przydatne w różnych aspektach życia prywatnego i zawodowego.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie