Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Oblicz stawkę za polisę od zdarzeń losowych, obejmującą ubezpieczenie od kradzieży w LINK4 bez wychodzenia z domu!

Czas czytania: 3 min. 10 sek.
Czy istnieje ubezpieczenie domu od zalania?

Od samego zalania, domu nie da się ubezpieczyć. Możesz jednak liczyć na pomoc w przypadku, gdy Twoją nieruchomość dotkną jej skutki. W LINK4 ubezpieczysz swoje mienie od wszystkich zdarzeń losowych (z wyjątkiem przypadków wskazanych w OWU).

Baner korzyści

Ubezpieczenie mieszkania od zalania jako element polisy od zdarzeń losowych pod lupą

Każdy mieszkaniec bloku, który nie mieszka na ostatnim piętrze, może mieć uzasadnione obawy, że zaleje go sąsiad z góry. Oczywiście nikt nie robi tego celowo. Powodem zalania często jest niskiej jakości instalacja albo też źle przeprowadzany przez firmę budowlaną remont. Niezależnie od tego, gdzie się mieszka, w budynkach wielorodzinnych  ryzyko zalania jest bardzo podobne. Oczywiście w sytuacji, gdy ma się nad sobą większą liczbę sąsiadów, to takie ryzyko jest większe. Jednak w pełni bezpiecznie mogą czuć się jedynie właściciela domów jednorodzinnych.

Ubezpieczenie od zalania – czego dowiesz się z tego artykułu?

Postaramy przybliżyć się w nim ofertę dotycząca ubezpieczenia od zalania. Jest to jednak tylko jedno z wielu ryzyk, jakie zagraża Twojej nieruchomości. Opowiemy więc także o tym, co jeszcze zawiera oferta LINK4, dzięki czemu będziesz mógł czuć się bezpieczniej. Dowiesz się, od czego zależą ceny ubezpieczenia. Przybliżamy też inną kwestię – zalanie sąsiada a ubezpieczenie.

ubezpieczenie domu od zalania

Ochrona od zdarzeń losowych obejmująca ubezpieczenie mieszkania od zalania – czym jest?

Wykupując polisę od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczanie od zalania, warto wiedzieć, czym owo zalanie w ogóle jest. To sytuacja, w której ma miejsce zalanie wodą lub inną cieczą spoza miejsca ubezpieczenia spowodowane przez osoby trzecie. Czym innym jest oczywiście ubezpieczenie od zalania sąsiada. To sytuacja, w której to Ty jesteś osobą, która kogoś zalała. W takim przypadku potrzebne będzie tak zwane ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które również może być częścią ubezpieczenia mieszkania od zalania, a raczej pakietu, w który to wchodzi.

Zalanie mieszkania to coś, co dzieje się niezależnie od poszkodowanego. Ryzyko takie zdarzenia jest oczywiście większe w tak zwanym starym budownictwie, gdzie rury mają już swoje lata. Ryzyko zostania zalanym wzrasta także podczas przeprowadzania modernizacji w budynku, jak i w czasie remontów dokonywanych przez sąsiadów.

Ubezpieczenie od zalania mieszkania – ile kosztuje polisa od zdarzeń losowych?

Na wysokość składki ma wpływ wiele czynników. Ważny będzie między innymi zakres ubezpieczenia. Największe znacznie jednak będzie miała oczywiście kwota ubezpieczenia, która jest skorelowana z wartością nieruchomości, a ta z kolei będzie różnić się w znaczny sposób w zależności od lokalizacji. To znaczy, dwie takie same nieruchomości mogą mieć inną wartość zależnie do tego, gdzie się znajdują. Różna będzie także wysokość składek. Jeśli chcesz poznać dokładną kwotę ubezpieczenia, skorzystaj z prostego Kalkulatora LINK4.

Ubezpieczenie od zalania sąsiada w ramach polisy od zdarzeń losowych – jakie korzyści daje?

Ubezpieczenie mieszkania od zalania to coś, co oczywiście warto mieć – w LINK4 znajdziesz je jako element polisy od zdarzeń losowych. Dzięki temu w razie zalania Cię przez osoby trzecie nie musisz się martwić, czy mają one wykupione ubezpieczenie i będą mogły pokryć szkody. Jednak tak jak pisaliśmy wcześniej, zalanie sąsiada to coś, co dzieje się w wyniku nieszczęśliwego wypadku. To znaczy, że także Ty możesz przypadkiem spowodować takie zdarzenie. Warto na taką okazję mieć ubezpieczenie od zalania sąsiada. Oczywiście w LINK4 możesz wykupić taki pakiet, który będzie zawierał polisę na taką okoliczność.

Obrazek cta

Zalanie mieszkania – ubezpieczenie nie tylko od tego zdarzenia

Wykupując ubezpieczenie od zalania mieszkania, które jest elementem pakietu all risks, to coś więcej niż pomoc tylko na okoliczność, jaką jest zalanie mieszkanie. Ubezpieczenie w tym pakiecie to także polisa na wypadek pożaru czy silnego wiatru. Jeśli obawiasz się, że szkody wyrządzą dzikie zwierzęta, to także na wypadek takiego zdarzenia obowiązuje to ubezpieczenie.

Zalanie mieszkania – ubezpieczenie jedyną ochroną?

Przed następstwami różnych zdarzeń można próbować się zabezpieczyć na wiele sposobów. Nie inaczej jest z kwestią zalania sąsiada. Oczywiście nie ma stuprocentowej ochrony, warto jednak robić co jakiś czas przegląd instalacji wodnej. Tym bardziej, jeśli mieszka się w starym budownictwie, gdzie ząb czasu mógł nadszarpnąć materiał, z którego wykonane są rury. Warto też o takim przeglądzie przypomnieć swoim sąsiadom lub wspólnocie mieszkaniowej.

Ubezpieczenie nieruchomości od zalania - Link4.pl

Jak wykupić ubezpieczenie domu od zalania wchodzącego w skład polisy od zdarzeń losowych?

W LINK4 jest to niezwykle proste.  Możesz kupić polisę online, korzystając z kalkulatora. Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 4444444, a nasi konsultanci poprowadzą Cię przez proces zakupu i udzielą niezbędnych informacji. Istnieje też możliwość osobistego spotkania się z agentem współpracującym z LINK4.

Ochrona od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie od zalania mieszkania – podsumowanie

Teraz już wiesz, jak łatwo możesz ubezpieczyć się od skutków zalania Cię przez sąsiada, jak i tym, że Ty zalejesz jego. Masz świadomość, że oferta LINK4 to coś znacznie więcej niż tylko ubezpieczenie przed zalaniem. Wiesz, jak wygodnie można wykupić ubezpieczenie, tak więc teraz zachęcamy Cię do zapoznania się z pełną ofertą ubezpieczenia na stronie LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie