Ubezpieczenie OC Bytom – co musisz wiedzieć?

Ile na Śląsku kosztują ubezpieczenia samochodowe? Bytom to jedna z droższych lokalizacji w Aglomeracji Śląskiej. Dlatego warto starannie wybierać obowiązkowe ubezpieczenie OC, by nie przegapić najlepszej okazji cenowej. Wyjaśnimy, jak kształtują się ceny polis i skąd biorą się różnice w wysokości składek w różnych miastach.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa każdy samochód dopuszczony do ruchu musi mieć opłacone ubezpieczenie OC. Bytom nie jest wyjątkiem, dlatego postaramy się pomóc Ci wybrać korzystną ofertę ubezpieczenia OC. Jest to polisa, która chroni Twoje finanse na wypadek kolizji i wypadków drogowych. Jest formą zabezpieczenia kosztów roszczeń z tytułu napraw, które powstały w ich efekcie. To podstawowe ubezpieczenie, którego ceny uzależnione są od takich czynników jak statystyka wypadków w regionie, marka samochodu, którym jeździsz i Twoje doświadczenie jako kierowcy.

Baner korzyści

Ile kosztuje OC w Bytomiu?

Nie ma jednolitej stawki ubezpieczenia dla wszystkich regionów. Jeśli chodzi o ceny za ubezpieczenia samochodu, Bytom charakteryzuje odmienna cena niż w przypadku innych ze śląskich miast. Mieszkańcy Katowic, Gliwic czy Zabrza także zapłacą różne kwoty.

Sprawdźmy na przykładzie, ile może kosztować ubezpieczenie OC. Bytom to miasto, w którym mieszka nasz kierowca. Pani Karolina ma 53 lata, a prawem jazdy cieszy się od 1986 roku. Obecnie jeździ Peugeotem 107 wyprodukowanym w 2010 roku. Ile zapłaci za ubezpieczenie samochodowe? Bytom, jak już wspomnieliśmy, jest jednym ze śląskich miast,  OC w LINK4 można tutaj kupić  już od  399,65 zł.

Obrazek cta

Ubezpieczenie samochodu – Bytom na tle innych miast

Ile na Śląsku kosztuje ubezpieczenie samochodu? Bytom to średniej wielkości miasto powiatowe, jakich jest w Polsce wiele. W porównaniu z miastami tej samej wielkości na Podkarpaciu czy w Świętokrzyskim oferuje inną cenę za ubezpieczenie OC. Bytom będzie różnił się także w kosztach polisy na tle miast z tego samego województwa: Katowic, Zabrza czy Rudy Śląskiej.  Skąd biorą się różnice, jeśli chodzi o ceny za ubezpieczenie samochodu? Bytom wyróżnia się na tle innych miejscowości, ale w jaki sposób?

Tanie OC w Bytomiu - Link4.pl

Co wpływa na ceny ubezpieczenia w Bytomiu?

Kiedy weźmiemy pod lupę województwo śląskie, okazuje się, że można tu wykupić stosunkowo niedrogie ubezpieczenia OC, AC – Bytom jednak jest jednak nieco droższy. Dzieje się tak dlatego, że towarzystwa ubezpieczeniowe przed ustaleniem cen w danym mieście, analizują bardzo dokładnie statystyki zdarzeń drogowych. W województwie śląskim statystyki sięgają ponad 2000 zdarzeń drogowych, co jest dużą liczbą w porównaniu z takimi województwami jak opolskie czy świętokrzyskie. Wysoka liczba wypadków drogowych zwiększa ryzyko towarzystwa ubezpieczeniowego, stąd wyższe ceny za ubezpieczenia komunikacyjne. Bytom nie bez przyczyny jest więc droższy niż inne miasta powiatowe w Polsce.

Na cenę OC samochodowego mają wpływ również inne czynniki. Na przykład wiek kierowcy i jego staż. Bez względu na region, każdy kierowca, który jeździ bezwypadkowo, nagradzany jest zniżkami i płaci mniej za ubezpieczenie. Mniejszą rolę odgrywają marka, model i rocznik samochodu, ale one również nie pozostają bez wpływu na cenę OC.

Liczba wypadków samochodowych w województwie śląskim- Link4.pl

Źródło: https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,wypadki-drogowe-raporty-roczne.html

Jak kupować ubezpieczenia samochodowe? Bytom jako przykład

Lepiej nie wpisywać w popularną wyszukiwarkę hasła: „tanie OC Bytom” i liczyć na szczęście. Zdecydowanie bardziej rozsądna będzie rozmowa z naszym agentem, który znajdzie dla Ciebie korzystniejsze OC. Bytom to miasto, w którym znajdziesz naszych przedstawicieli.

Polecamy również kontakt z naszą infolinią lub zakup ubezpieczenia samochodowego on-line. Oba rozwiązania mają tę samą zaletę – wszystkie formalności dopełnisz bez wychodzenia z domu. Na naszej stronie znajdziesz intuicyjny kalkulator, za pomocą którego samodzielnie oszacujesz składkę. Będziesz mógł również dowiedzieć się więcej na temat dobrowolnych ubezpieczeń dla kierowców np. NNW i przydatnego w trasie Assistance.

Obrazek nagrody

*Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

Zamów rozmowę

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17