Korzystne ubezpieczenie samochodu – Poznań pod lupą

Poznań znany jest z wysokich składek polisy OC, jednak nie oznacza to, że każdy kierowca w stolicy wielkopolski płaci 500, 600 lub więcej złotych za ubezpieczenie. Ile zapłacisz za OC Poznań w LINK4?

Baner korzyści

Ile kosztuje w stolicy wielkopolski polisa OC? Poznań słynie z oszczędności, ale i czy w tym przypadku to się uda? Przyjrzeliśmy się cenom w tym mieście i w jego okolicach. Porównaliśmy też ceny polis z tymi w innych regionach. Poniżej znajdziesz nasze wnioski oraz szacowane wysokości składek!

Ubezpieczenie samochodu Poznań – ile trzeba zapłacić

Żeby mieć konkretne odniesienie do cen w stolicy Wielkopolski, warto przyjrzeć się konkretnemu przypadkowi kierowcy z Poznania. Jest to osoba, która ma 38 lat i prawo jazdy od 2001 roku. Jej pojazd to Fiat Seicento z 2001 roku. Temu kierowcy przysługują wszystkie możliwe zniżki. Wysokość jego składki ubezpieczeniowej w LINK4 to dokładnie 336,03 złote. 

Obrazek cta

Warto dodać, że nasz pakiet OC oferuje nie tylko podstawową ochronę w przypadku stłuczki lub wypadku, ale także pakiet usług dodatkowych. Jest to Program Pomocy z Autem Zastępczym i Assistance Opony. Warto o tym pamiętać, gdy będziesz decydował o wyborze ubezpieczyciela. W naszej ofercie znajdziesz także inne ubezpieczenia komunikacyjne. Poznań jest miastem, gdzie można znaleźć pakiet usług dodatkowych w korzystnej cenie.

Ubezpieczenie samochodu – Poznań a inne miasta

W innych miastach województwa wielkopolskiego ceny składek za ubezpieczenie będą się różnić, ponieważ zależą od wielu czynników. Kierowcy z Konina, Kalisza czy Leszna zapłacą inną stawkę. Jesteś kierowcą z któregoś z tych miast i chcesz ubezpieczyć swoje auto? Sprawdź nasz kalkulator lub skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać dopasowaną do Ciebie ofertę ubezpieczenia.

Tanie OC w Poznaniu - Link4.pl

Ubezpieczenie OC Poznań – co wpływa na wysokość składki

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest miejsce zamieszkania. Jednak nie jest to jedyny czynnik, dlatego też, jeżeli kierowca z Poznania ma dobrą historię ubezpieczeniową, wieloletnie doświadczenie i jeździ małym samochodem miejskim, jego składki ubezpieczeniowe raczej nie będą wysokie.

Liczba wypadków samochodowych w województwie wielkopolskim - Link4.pl

Źródło: https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,wypadki-drogowe-raporty-roczne.html


Firmy ubezpieczeniowe biorą także pod uwagę ilość wypadków w danym mieście i województwie. W Wielkopolsce w 2021 roku było ich aż 24091. Jest to drugi wynik, zaraz po województwie mazowieckim. Z tego tez powodu stawki ubezpieczeniowe mogą być wyższe, by odpowiadały prawdopodobieństwu kolizji lub wypadku. Jednak nie warto wahać się z zakupem ubezpieczenia OC/AC. Poznań to miasto o dużym natężeniu ruchu, w którym o stłuczkę bardzo łatwo. Dlatego dodatkowa ochrona jest bardzo przydatna.

Kupujesz ubezpieczenia samochodowe? Poznań wybiera LINK4

Jeśli zależy Ci na niskiej cenie OC oraz na profesjonalnej obsłudze, zapraszamy do odwiedzenia agenta LINK4 w Poznaniu. Możesz także skorzystać z infolinii telefonicznej pod numerem 22 444 44 44. Wygodnym rozwiązaniem jest odwiedzenie naszej strony internetowej. Znajduje się na niej kalkulator ubezpieczeń. Pomoże Ci on szybko poznać zakres ochrony oraz wysokość składki, jaką będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie OC. Poznań to miasto, w którym z pewnością znajdą się osoby, dla których najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup polisy online. To również jest możliwe! Wejdź na naszą stronę i sprawdź kalkulator, który pomoże Ci wybrać polisę dla Ciebie.

Obrazek cta

Nikt z nas nie chce przepłacać za ubezpieczenia samochodowe. Poznań, a raczej jego mieszkańcy, także nie. Dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą polis komunikacyjnych, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie w LINK4. Z pewnością znajdziesz wśród nich interesujące Cię produkty w atrakcyjnych cenach. Nie czekaj, odwiedź naszą stronę już dzisiaj i ubezpiecz Twoje auto!

Obrazek nagrody

*Rabat 7% wyłącznie na ubezpieczenie komunikacyjne wykupione przez Internet. Dla nowych i indywidualnych klientów. Szczegóły ubezpieczenia sprawdź w OWU na www.link4.pl. Rabat aktualny na dzień publikacji tekstu.

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

Zamów rozmowę

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17