Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Brazylii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 3 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Brazylii

Brazylia to nie tylko zaskakujący rozmachem i feerią barw karnawał w Rio czy kolebka tak gorących tańców, jak samba lub zouk. W tej wyjątkowej części Ameryki Południowej nie brakuje ani atrakcji turystycznych, ani pięknych plaż, ani niezwykle energetycznej kultury, która stanowi odzwierciedlenie żywego temperamentu charakterystycznego dla Brazylijczyków. Zanim wylecisz z Polski, koniecznie kup ubezpieczenie turystyczne – Brazylia to miejsce, w którym zdecydowanie warto je mieć.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Brazylii warto mieć? Wbrew pozorom, same ubezpieczenie kosztów leczenia nie wystarczy, aby czuć się bezpiecznie podczas wypoczynku w tym barwnym kraju. Poniżej znajdziesz wskazówki, dzięki którym nie tylko zaplanujesz atrakcje na miejscu, ale też wybierzesz takie ubezpieczenie na podróż do Brazylii, jak najbardziej Ci się tam przyda.

Dlaczego nie warto rezygnować z ochrony, jaką zapewnia ubezpieczenie na wyjazd do Brazylii?

Nigdy nie rezygnujesz z poczucia bezpieczeństwa, jakie zapewnia ubezpieczenie wakacyjne? Brazylia to kraj, w którym zdecydowanie nie warto łamać tej zasady. O ile najpopularniejsze kurorty są przyjazne turystom, o tyle podczas podróżowania na własną rękę należy zachować szczególną ostrożność. MSZ ostrzega bowiem przed wysoką przestępczością w tym kraju, a w szczególności przed tzw. porwaniami błyskawicznymi, podczas których napastnicy zmuszają ofiarę do wypłacenia wszystkich środków z bankomatu.

Mimo wszystko nie warto rezygnować z wyjazdy do Brazylii, gdyż zwiedzana z rozsądkiem i odpowiednią dozą ostrożności może dostarczyć niesamowitych wrażeń. Karnawał w Rio de Janeiro, Copacabana z piaszczystymi plażami, niezwykła sztuka dostępna do zobaczenia w muzeach w São Paulo czy wreszcie lasy deszczowe Amazonii to obowiązkowe punkty na liście przyjeżdżających z Europy. Coś dla siebie znajdą tu również fani sportu, a w szczególności piłki nożnej i Formuły 1, do których lokalni mieszkańcy podchodzą w bardzo emocjonalny sposób.

Brazylię możesz odwiedzić, mając tylko paszport. Nie potrzebujesz dodatkowej wizy. Płatności na miejscu odbywają się w lokalnej walucie, jaką jest real. Najbezpieczniejszą opcją jest wymiana gotówki w Polsce, aby nie trafić na nieuczciwy kantor na miejscu.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Brazylii warto kupić?

Zamierzając kupić ubezpieczenie na wyjazd do Brazylii, warto poświęcić szczególną uwagę limitom dla kosztów leczenia. Aby zapewnić sobie optymalne poczucie bezpieczeństwa, najlepiej wybrać tu kwotę rzędu ok. 500 tys. złotych albo wyższą. Podobnie wygląda kwestia NNW, na którym również nie warto oszczędzać.

 

Przyda Ci się również ubezpieczenie bagażu, które uzupełni podstawowe ubezpieczenie podróżne. Brazylia to kraj, w którym do kradzieży i rozboju na nieostrożnych turystach dochodzi stosunkowo często. Z tego powodu warto zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami utraty bagażu. Warto również wybrać dobre assistance – chociażby po to, by móc skorzystać z pomocy informacyjnej w kryzysowej sytuacji.

Przydatne okaże się również OC w życiu prywatnym. Takie ubezpieczenie turystyczne do Brazylii pozwoli uniknąć finansowych skutków szkód wyrządzonych przez przypadek innym osobom, o co nietrudno nawet podczas spokojnych wakacji spędzanych na plaży.

Ubezpieczenie turystyczne – Brazylia

Nie tylko ubezpieczenie turystyczne – Brazylia to kraj, który trzeba zwiedzać z głową

Warto mieć świadomość tego, że Brazylia to kraj pełen kontrastów. Choć w kraju nie ma problemów z dostępem do bezpłatnej służby medycznej (dla posiadaczy ubezpieczenia), świadczone w nich usługi cechują się dość niskim standardem. Z tego względu podróżnym zaleca się korzystanie z prywatnych placówek medycznych, które okazują się już dość dla drogie dla polskiego turysty.

Dla optymalnego bezpieczeństwa warto też zaszczepić się na żółtą febrę przed odwiedzeniem tego kraju – ze względu na jej rozpowszechnienie w różnych regionach kraju. W zależności od tego, gdzie dokładnie się udajesz, dobry pomysłem może być również szczepienie przeciwko innym chorobom przenoszonym przez komary (m.in. denga, malaria czy zika).

Warto też wiedzieć, że do Brazylii nie wwieziesz żadnych lekarstw. Jeśli przyjmujesz jakieś na stałe, musisz mieć przy sobie przetłumaczone i potwierdzone notarialnie zaświadczenie od polskiego lekarza.

O czym jeszcze pamiętać, jeśli na Twojej liście marzeń jest Brazylia? Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować również transport medyczny i transport do Polski. Odległość jest na tyle duża, że organizacja go na własną rękę mogłaby Cię wynieść nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ubezpieczenie turystyczne Brazylia

Potrzebne Ci ubezpieczenie podróżne? Brazylia może zostać zwiedzona z LINK4

Masz już ubezpieczenie turystyczne? Brazylia czeka otworem, aby pokazać Ci swoje tajemnice i zaprezentować unikalną kulturę lokalną. Jeśli jeszcze nie masz polisy, korzystną ofertę znajdziesz w LINK4.

Ubezpieczenie na wyjazd do Brazylii kupisz z powodzeniem przez Internet, korzystając z kalkulatora online dostępnego na stronie link4.pl. Jeśli wolisz porozmawiać z kimś, kto może Ci doradzić wybór opcjonalnych produktów, możesz załatwić wszystko przez telefon, dzwoniąc pod numer 22 4444423 . Ubezpieczenie turystyczne do Brazylii kupisz też stacjonarnie u agenta współpracującego z LINK4.

Chociaż wakacje już za Tobą i nie potrzebne Ci ubezpieczenie podróżne, Brazylia to tylko jeden z punktów na Twojej liście miejsc do zobaczenia? Z LINK4 zwiedzisz cały świat, ciesząc się poczuciem bezpieczeństwa w wielu sytuacjach, z którymi możesz spotkać się w podróży. Zapoznaj się z pełną ofertą dla turystów.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21