Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę na Kubę? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 47 sek.
Ubezpieczenie turystyczne – Kuba

Podróżujesz do Ameryki Północnej i zastanawiasz się, czy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Kuba to kraj, w którym nie jest bardzo drogo, jednak ewentualne koszty leczenia, ratownictwa i transportu medycznego pokrywa tu turysta. Z tego też powodu warto kupić ubezpieczenie na Kubę. Sprawdź, ile kosztuje i co może wchodzić w zakres takiej polisy!

Ubezpieczenie turystyczne – Kuba, czyli republika socjalistyczna

Planujesz wyjazd do kraju słynącego z cygar i wahasz się, czy przyda się ubezpieczenie turystyczne? Kuba to kraj, który słynie z tego, że nie należy do drogich dla turystów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że należy samodzielnie pokryć wszystkie koszty w razie wypadku czy leczenia – turysta musi liczyć się z wydatkiem o równowartości ok. 100 zł przy wizycie u lekarza lub nawet kilkuset złotych w przypadku hospitalizacji. Inne usługi również nie są drogie, ale gdy dojdzie do nieprzewidzianego poważnego zdarzenia, koszty mogą okazać się relatywnie wysokie, więc warto mieć ubezpieczenie na wakacje na Kubie.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Kubie – niezbędnik turysty

Nie wiesz, czy kupić ubezpieczenie turystyczne? Kuba to kraj, w którym można wiele zobaczyć, tym samym trzeba być gotowym na ewentualne wypadki lub choroby. Jest to państwo wyspiarskie znajdujące się na archipelagu Wielkich Antyli. Stolicą kraju jest słynna Hawana. Kraj jest trzykrotnie mniejszy od Polski pod względem wielkości i zamieszkuje go 11 mln ludzi, a językiem urzędowym jest tu hiszpański. W okolicy Kuby znajduje się aż 1600 małych wysepek, a wśród nich są skały i rafy. 

Mając już ubezpieczenie na Kubę, warto zobaczyć Hawanę, w której znajdują się liczne i niepowtarzalne zabytki, a w tym Habana Vieja, Plaza de la Catedral, budynek Senatu, klasztor Santa Clara czy Muzeum Rewolucji Kubańskiej. Na Kubie znajduje się też Park Narodowy Vinales będący na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na tej liście umieszczone zostało także całe miasto – Trinidad. Cała jego architektura pochodzi z czasów kolonialnych. Zabytków na Kubie jest o wiele więcej, a miłośnicy przyrody będą zachwyceni niepowtarzalnym klimatem i krajobrazami. 

Planując podróże po całym kraju, warto mieć ubezpieczenie na wakacje na Kubie, gdyż trudno tu o dostęp do placówek medycznych, a późniejsze koszty są czasem dość wysokie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą akcje ratunkowe lub transport medyczny.

Jakie ubezpieczenie do Kuby i ile ono kosztuje?

Nie wiesz, ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje na Kubie? Przykładowo w LINK4 za tygodniowy wyjazd dla jednej osoby zapłacisz 69,53 zł, a za dwutygodniowy – 149,76 zł. Taka polisa uwzględnia tylko koszty leczenia i Assistance na kwotę 300 tys. zł. Możesz dodatkowo zwiększyć zakres o OC – przy kwocie 200 tys. zł za 7-dniowy wyjazd zapłacisz 74,88 zł. Osoby chcące zwiększyć zakres ochrony lub sumę ubezpieczenia, w LINK4 mogą to zrobić według swoich potrzeb. 

Wyjazd do takiego kraju zawsze wiąże się z szerokim spektrum zagrożeń, więc warto kupić dodatkowe pakiety Assistance i OC, które pozwolą pokryć inne koszty, a nie tylko leczenie. Szczegółowe warunki ubezpieczenia turystycznego w LINK4 można znaleźć w OWU Podróże.

Ubezpieczenie na wakacje na Kubie – o czym jeszcze pamiętać?

Ciągle nie wiesz, czy przyda się ubezpieczenie turystyczne? Kuba to kraj o nieco odmiennej kulturze, a także zasadach, więc trzeba pamiętać, że przyjeżdżanie tu wiąże się z wieloma zagrożeniami. Warto więc mieć nie tylko polisy uwzględniające koszty leczenia, ale tez np. pomoc prawną. Ubezpieczenie na wakacje na Kubie może obejmować też ochronę m.in. bagażu podróżnego, sprzętu sportowego czy kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Jak kupić ubezpieczenie do Kuby?

Zdecydowałeś się na ubezpieczenie na wyjazd na Kubę? W LINK4 zakup polisy jest bardzo prosty i można to zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z Kalkulatora dostępnego na stronie internetowej. Umożliwi on dopasowanie ubezpieczenia do swoich preferencji. Można też skontaktować się z doradcami pod numerem 22 444 44 44, gdzie także masz możliwość zakupu polisy, a nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania. Jeśli wolisz, możesz też kupić ubezpieczenie bezpośrednio u jednego z agentów, którzy współpracują z LINK4.

Wyjazd na Kubę – czy się ubezpieczać?

Co prawda, Kuba nie należy do drogich krajów, jednak gdy dojdzie do wypadku, koszty mogą okazać się bardzo wysokie, więc lepiej nie ryzykować. W LINK4 znajdziesz ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na Kubę, którego zakres możesz dopasować do własnych potrzeb. Sprawdź naszą ofertę!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21