Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Czy warto kupić ubezpieczenie podróżne? Chile to kraj, w którym wsparcie ubezpieczyciela okaże się nieocenioną pomocą. Zobacz ofertę.

Czas czytania: 4 min. 14 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Chile – koszty i zakres

Lubisz podróżować poza utartymi szlakami, dlatego tym razem wybór padł na Chile? Ubezpieczenie turystyczne pozwoli Ci czerpać z wyjazdu pełnymi garściami, nie martwiąc się o niespodziewane problemy. Zobacz, czym może Cię zaskoczyć podróż do tego malowniczego kraju w Ameryce Południowej i jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd do Chile

 Biorąc pod uwagę to, że trudno zorganizować wyjazd do Chile bezpośrednio z Polski, najpewniej przyjdzie Ci zaplanować całą podróż samodzielnie, korzystając z jednego z europejskich lotnisk. To z kolei oznacza, że w zasadzie cały wyjazd musisz przygotować samodzielnie, polegając jedynie na sobie – przyda Ci się zatem ubezpieczenie turystyczne do Chile.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Co możesz zyskać, kupując ubezpieczenie na podróż do Chile? Mając je, zapewnisz sobie pomoc na miejscu, chociażby w zorganizowaniu pomocy lekarskiej czy transportu medycznego do Polski, jeśli zajdzie taka konieczność. Postaw na takie wsparcie, aby móc poświęcić całą uwagę temu, co najważniejsze – podziwianiu chilijskich krajobrazów, które trudno porównać z czymkolwiek innym Jeśli masz ubezpieczenie turystyczne, Chile okaże się krajem, w którym przeżyjesz niezapomniane przygody. Z podróży przywieziesz jednak tylko piękne widoki w pamięci, a nie dodatkowe zmartwienia.

Czy warto mieć ubezpieczenie turystyczne? Chile to kraj pełen kontrastów

Chociaż Chile leży poza tradycyjnymi szlakami turystycznymi, ma wiele do zaoferowania osobom, które odważą się poznać sekrety tego pięknego kraju. Tym, co wyróżnia go na tle innych państw Ameryki, jest niezwykła kompozycja kontrastów.

Z jednej strony Twoim oczom ukażą się majestatyczne Andy z wiecznie ośnieżonymi szczytami i strzeliste wulkany (np. Osorno, Pomerape i Acotango) – niektóre wygasłe, a niektóre wciąż roztaczające nad okolicą zawoalowaną groźbę. Z drugiej strony zobaczysz pustynię Atacama – najsuchszą pustynię na świecie, która – choć mniej znana niż Sahara – robi równie ogromne wrażenie. Jeśli dołożyć do tego sięgający aż po horyzont Pacyfik i zaskakującą, egzotyczną florę, pod względem krajobrazu Chile jest tak różne od Europy, jak to tylko możliwe.

Obrazek cta

Stolicą kraju, zamieszkiwaną przez prawie ⅓ populacji , jest Santiago de Chile – tętniące życiem miasto, w którym lokalna architektura jest równie imponująca, co widok wprost na szczyty Andów. Choć warto uwzględnić je na swojej trasie podróży, zgłębiając ten kraj najlepiej skupić się na innych atrakcjach.

Na uwagę zasługuje chociażby północna część kraju, w której znajdują się już wspomniana pustynia Atacama oraz Park Narodowy Lauca reprezentujący charakterystyczny dla tego regionu krajobraz wulkaniczny. Można w nim też zobaczyć jedno z najwyżej położonych i jednocześnie najbardziej malowniczych na świecie jezior – Chungará. Co do zwiedzania samej pustyni, koniecznie zobacz również Valle de la Luna – tzw. Dolinę Księżyca z nietypowymi formacjami skalnymi.

Nie możesz też pominąć Wyspy Wielkanocnej (Rapa Nui), która jest najbardziej znana z kamiennych posągów moai. Na miejscu można zobaczyć ponad 800 z nich, a największe mierzą do 10 m wysokości. Warto mieć jednak świadomość, że choć istnieją dobre połączenia stworzone z myślą o turystach, Wyspę Wielkanocną dzieli ponad 3600 km od stałego lądu. Choć ze względu na swój specyficzny kształt, Chile wydaje się małym krajem, w rzeczywistości pod względem powierzchni jest ponad 2 razy większe od Polski. To oznacza, że musisz dobrze przemyśleć kwestię transportu na miejscu. Do wyboru masz wypożyczalnie samochodów (wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy) albo komunikację autobusową.

Czy w Chile dogadasz się po angielsku? Niestety, bardzo mała część Chilijczyków posługuje się tym językiem. Jeśli jednak znasz hiszpański, nie będziesz mieć problemów – to tutejszy język urzędowy. Obowiązującą walutą jest peso chilijskie, choć w głównych ośrodkach turystycznych nie będzie problemów z płaceniem dolarami.

Ubezpieczenie turystyczne Chile

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne? Chile na celowniku

Zamierzasz kupić ubezpieczenie turystyczne? Chile to kraj z bardzo drogą opieką medyczną i wieloma górzystymi regionami, więc zadbaj o to, żeby mieć ubezpieczeniu kosztów leczenia i pomocy assistance. Przyda Ci się z pewnością wysoka suma ubezpieczenia, która pokryje zarówno akcję ratowniczą w górach, jak i ratującą życie operację czy też transport medyczny do Polski. Nie zaszkodzi także mieć NNW, które zapewni odszkodowanie, jeśli doznasz urazu w wyniku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. Pomyśl o tym wybierając zakres swojego ubezpieczenia.

Jakie inne aspekty powinno obejmować ubezpieczenie podróżne? Chile nie jest znane z wysokiego zagrożenia kradzieżą, ale jednak Twój bagaż może np. zginąć w drodze (w końcu najpewniej czeka Cię lot z przesiadką). Aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa w takiej sytuacji, nie zapomnij o tym, aby ubezpieczenie na wyjazd do Chile obejmowało ochroną także bagaż.

Chile to górzysty kraj, który okazuje się fascynujący zarówno dla miłośników trekkingu wysokogórskiego, jak i wspinaczki. Jeśli zamierzasz oddawać się takim aktywnościom, zapewnij sobie poczucie bezpieczeństwa. Jakie ubezpieczenie turystyczne do Chile sprawdzi się w takich okolicznościach? Postaw na rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie na wyjazd do Chile oszczędzi wielu problemów

Nie da się ukryć, że Chile to piękny kraj, w którym każdego Europejczyka czeka wiele zaskakujących widoków oraz kontakt z niezwykle egzotyczną, ale przyjaźnie nastawioną do obcych kulturą. Warto jednak pamiętać, że ta część świata jest szczególnie narażona na klęski żywiołowe, pod postacią trzęsień ziemi, tsunami, pożarów, powodzi czy nawet erupcji wulkanów. To oznacza, że musisz zachować szczególną ostrożność podczas podróży i zwracać uwagę na oficjalne komunikaty władz na temat aktualnych zagrożeń.

Chile odznacza się stosunkowo niskim współczynnikiem przestępstw pospolitych. Drobne kradzieże i rabunki zdarzają się przede wszystkim w dużych ośrodkach miejskich i są skierowane głównie przeciwko turystom. Zaleca się zatem szczególną ostrożność podczas pobytu w większych miastach.

Nie ma obowiązku wykonania żadnych szczepień przed wyjazdem do Chile. Mimo wszystko zaleca się dobrowolne przyjęcie szczepionek przeciwko żółtaczce typu A i B, wściekliźnie, durowi brzusznemu i błonicy z tężcem.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak wygląda chilijska służba zdrowia? Poziom usług jest dość wysoki i porównywalny ze standardami europejskimi. Trzeba jednak liczyć się z dość wysokimi cenami, gdyż zwykła konsultacja u lekarza pierwszego kontaktu to wydatek rzędu 100 dolarów. Wizyty u specjalistów, hospitalizacja czy konieczne operacje są jeszcze droższe, a w większości przypadków należy za nie zapłacić z góry. Z tego powodu zaleca się, by mieć dobre ubezpieczenie podróżne. Chile okazują się bowiem drogim krajem dla nieubezpieczonych turystów.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne do Chile?

Jeśli zamierzasz kupić ubezpieczenie turystyczne do Chile, skorzystaj z kalkulatora znajdującego się na stronie link4.pl. Obliczysz w nim wysokość składki dla swojego wyjazdu, nawet jeśli planujesz rozszerzenie zakresu ochrony o dodatkowe ryzyka, np. dotyczące amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie kupisz również przez telefon, kontaktując się z doradcą dostępnym pod numerem 22 444 44 23. Możesz też spotkać się z agentem współpracującym z LINK4, który pomoże Ci dobrać właściwy pakiet stacjonarnie.

Masz już ubezpieczenie wakacyjne? Chile to piękny kraj, ale świat ma Ci do zaoferowania znacznie więcej. Zacznij już teraz planować swoją kolejną podróż z LINK4.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21