Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Azji? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 57 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Azji

Azja to największy kontynent na świecie, który w oczach Europejczyków jawi się jako szczególnie atrakcyjny. Egzotyczne krajobrazy, kuchnia nęcąca nos orientalnymi zapachami i wyjątkowa kultura, tak odległa od tego, co można zobaczyć w Europie – motywów do odwiedzenia azjatyckich krajów może być wiele, a każdy z nich równie trafny. Zanim jednak wyruszysz, by odkryć sekrety nowego kontynentu, zadbaj o to, by kupić ubezpieczenie turystyczne do Azji. W LINK4 znajdziesz elastyczną ofertę, która pozwoli Ci zachować spokój ducha podczas tej wyjątkowej podróży.

Jeśli celem Twojej podróży jest Azja w dosłownym rozumieniu tego słowa, masz do podjęcia sporo decyzji, zwłaszcza w kontekście konkretnej destynacji. Kontynent ten jest bardzo zróżnicowany pod względem kulturowym i społecznym. Składa się na niego 48 państw oraz 5 terytoriów zależnych, które przynależą do Australii i Wielkiej Brytanii.

W Europie większość sąsiadujących krajów jest ze sobą silnie powiązana za sprawą przynależności do Unii Europejskiej i EFTA. Efektem tego są otwarte granice, brak barier komunikacyjnych i wspólna waluta na dużej części kontynentu. Azja stanowi zaprzeczenie tego wszystkiego. Przemieszczając się z jednego kraju do drugiego musisz mieć wizę i gotówkę wymienioną na inną walutę. Co do języków, nie dość że w każdym państwie obowiązuje inny, to jeszcze występują w tyle wariantach, że przeciętny cudzoziemiec z Europy może mieć problem z tym, by porozumieć się po angielsku w innych miejscach niż duże ośrodki miejskie.

Przed zdeterminowanym turystą, który odważy się na wyruszenie jej drogami, Azja z pewnością odkryje niejedną tajemnicę i przedstawi egzotyczny świat, który na długo pozostanie w pamięci. Trzeba tylko pamiętać, by zachwyt niezwykłością lokalnej kultury szedł w parze z ostrożnością, której nigdy za wiele podczas przemierzania tej części świata. Z tego powodu warto zaopatrzyć się wcześniej w ubezpieczenie turystyczne do Azji.

Ubezpieczenie turystyczne – Azja

Kup ubezpieczenie turystyczne – Azja już czeka, by odkryć jej tajemnice

Zanim wyruszysz do Azji, koniecznie sprawdź, jakich dokumentów potrzebujesz, by przekroczyć granicę. W wielu miejscach poza paszportem wymagana jest również wiza, a proces starania o nią potrafi trochę potrwać, więc trzeba się za to zabrać odpowiednio szybko.

Co warto zwiedzić w Azji? To zależy od tego, która azjatycka kultura jest najbliższa Twoim upodobaniom. Jeśli liczysz na spokojny odpoczynek na pięknej plaży, dobrym wyborem mogą okazać się chociażby Bali, Filipiny, Indonezja i Tajlandia. Ślady starożytnych cywilizacji czekają na odkrycie przez Ciebie chociażby w Chinach, Japonii i Kambodży. W poszukiwaniu kulinarnych odkryć zdecydowanie warto udać się do Indii, choć w niemal każdym azjatyckim kraju można spotkać się z niezwykle wyrazistą i aromatyczną kuchnią, która tak przypada do gustu Europejczyków.

Niezależnie od tego, do którego kraju w Azji się wybierzesz, na miejscu na pewno znajdziesz egzotyczną florę i faunę, której obserwacja może przynieść wiele doznań natury estetycznej. Do najpiękniejszych miejsc na kontynencie należą m.in. tarasy ryżowe na Bali, majestatyczny wulkan Bromo w Indonezji, okolice rzeki Kinabatangan w Malezji, która przecina lasy deszczowe czy wreszcie malownicze wodospady Kuang Si w Laosie.

Ubezpieczenie turystyczne do Azji

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne do Azji?

W większości azjatyckich krajów nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia turystycznego. Mimo wszystko turystom z Europy nie zaleca się podróżowania po tym kontynencie bez ważnej polisy, gdyż niesie to za sobą wysokie ryzyko. Dlaczego?

Po pierwsze, niektóre rejony Azji okazują się dość niebezpieczne ze względu na wysoki współczynnik przestępczości pospolitej. Po drugie, stan publicznej służby zdrowia w poszczególnych miejscach jest niewystarczający, by zapewnić turystom potrzebną pomoc. Po trzecie, znaczna odległość od Polski oznacza, że ewentualny transport medyczny do Polski będzie bardzo wysokim wydatkiem.

Chcesz kupić ubezpieczenie podróżne? Azja to kontynent, na którym warto mieć polisę z wysoką sumą dla kosztów leczenia – na poziomie co najmniej 500 tys. zł, ale im wyższa, tym lepiej. Pamiętaj, że musi ona pokryć nie tylko wydatki u lokalnych lekarzy i w szpitalach, ale też zakup leków, transport do kraju oraz ratownictwo na miejscu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Będąc tak daleko od domu, na pewno skorzystasz też z pakietu assistance. W ramach niego zyskasz dostęp do szeregu świadczeń, w tym do pomocy informacyjnej, która będzie nieoceniona w nieznanym Ci kraju. Przydatne będzie także NNW i ubezpieczenie bagażu, z których skorzystasz w wielu niespodziewanych sytuacjach.

Masz ubezpieczenie podróżne? Azja może okazać się niezapomnianą przygodą

Przed wyjazdem do Azji warto sprawdzić, jak wygląda służba zdrowia w krajach, które zamierzasz odwiedzić. Trzeba mieć świadomość tego, że poziom usług medycznych świadczonych na tym kontynencie bywa różny. Choć możesz spotkać się z miejscami, w których lekarze działają na poziomie europejskim lub wyższym, w wielu miejscach dostęp do lekarzy jest utrudniony, a jeśli już istnieje – porady lekarskie mogą się okazać mało pomocne.

Nieco lepszy standard usług reprezentują zwykle prywatne placówki medyczne, które jednak są droższe – chyba że masz dobre ubezpieczenie turystyczne. Azja to kontynent, na którym jego posiadanie może ułatwić wiele spraw.

Warto też pamiętać, że azjatycki klimat bardzo różni się od europejskiego. Co za tym idzie, turyści muszą uważać na liczne zagrożenia dla zdrowia, które nie występują powszechnie chociażby w Polsce. Do takich zagrożeń należą m.in. malaria, denga, dur brzuszny, leiszmanioza czy gorączki krwotoczne. W biedniejszych regionach pojawiają się również wścieklizna i tężec, które w Europie stanowią znikome zagrożenie. Przed wyjazdem do Azji warto zatem sprawdzić listę środków bezpieczeństwa oraz zalecanych szczepień, aby zabezpieczyć się na wypadek kłopotów ze zdrowiem.

Ubezpieczenie turystyczne Azja

Znajdź ubezpieczenie na podróż do Azji z pomocą LINK4

Jeśli uda Ci się znaleźć dobre ubezpieczenie turystyczne, Azja dostarczy Ci wiele emocji i fantastycznych wrażeń. Jeśli chcesz skupić się tylko na odpoczynku i poznawaniu azjatyckiej kultury, kup polisę w LINK4 i zacznij planować trasę wymarzonej podróży.

Jak sfinalizujesz transakcję? LINK4 zapewnia Ci w tym zakresie dużą swobodę wyboru. Jeśli cenisz sobie załatwianie formalności online, kalkulator na stronie link4.pl pomoże Ci dokonać zakupu. Bez problemu kupisz też polisę przez telefon, dzwoniąc pod numer 22 4444423 i przedstawiając swoje oczekiwania doradcy po drugiej stronie linii. Możesz też spotkać się z agentem współpracującym z LINK4 i załatwić wszystko stacjonarnie.

Udało Ci się kupić ubezpieczenie podróżne? Azja to kolejny przystanek na Twojej mapie podróży – ale z pewnością nie ostatni. W LINK4 znajdziesz ubezpieczenia turystyczne, z którymi zwiedzisz niemal cały świat. Poznaj pełną ofertę i zacznij przygotowywać się do kolejnej wyprawy.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21