Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Jeśli kupisz ubezpieczenie turystyczne, Dominikana dostarczy Ci wielu wrażeń, ale nie będziesz się martwić niespodziewanymi problemami. Sprawdź.

Czas czytania: 3 min. 17 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Dominikany – koszty i zakres

Dominikana to popularny kierunek wśród polskich turystów szukających egzotyki, pięknych plaż i odpoczynku wśród szumu fal. Ten kraj ma jednak do zaoferowania znacznie więcej niż tylko idealne warunki do plażowania. Co warto zobaczyć? Jak trzeba się przygotować do wyjazdu? Czy trzeba mieć ubezpieczenie turystyczne? Dominikana okaże się przyjemnym kierunkiem turystycznym, jeśli poznasz odpowiedzi na te i inne pytania. Sprawdź, jak kupić ubezpieczenie na podróż do Dominikany, i zacznij planować wymarzone wakacje na Karaibach.

Czy warto mieć ubezpieczenie podróżne? Dominikana to kraj, w którym turystyka stanowi jedną z głównych gałęzi gospodarki, co oznacza, że turyści mogą tu liczyć na ciepłe przyjęcie i wysoki standard hoteli w głównych resortach turystycznych. Warto jednak pamiętać, że nawet w takich rajskich okolicznościach mogą Cię spotkać niespodziewane sytuacje skutkujące szkodami osobowymi lub rzeczowymi.

Nie jesteś w stanie zabezpieczyć się przed ich powstaniem. Możesz jednak ochronić się przed ich finansowymi skutkami, kupując ubezpieczenie wakacyjne. Dominikana okaże się jeszcze piękniejsza, jeśli nie będziesz się martwić tym, kto zapłaci za leczenie, jeśli przez przypadek złamiesz nogę czy zatrujesz się jedzeniem. Ubezpieczenie na wyjazd do Dominikany to spokój ducha, którego potrzebujesz podczas urlopu.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Masz już ubezpieczenie turystyczne? Dominikana to kraj, który warto odwiedzić

Myśląc o Dominikanie, masz przed oczami tylko plaże wysypane białym piaskiem i wygodne leżaki pod palmowymi parasolami? Takich widoków z pewnością nie zabraknie, jeśli odwiedzisz takie miejsca, jak Samaná, Punta Rucia, Bayahibe czy Les Terrenas. Mimo wszystko warto pójść o krok dalej, poznając dominikańską kulturę.

Na uwagę zasługują chociażby największe miasta – Santo Domingo (stolica kraju) czy Punta Cana, czyli miejsce znane z imprezowego charakteru. Czy wiesz, że to właśnie z Dominikany pochodzą bachata i merengue? To właśnie tutaj zatańczysz do gorących, latynoskich rytmów w ich naturalnym otoczeniu. Warto też przyjrzeć się bliżej mniejszym miasteczkom, takim jak Jarabacoa. W tej urokliwej miejscowości w górach kwitnie aktywna turystyka dla tych, którzy nie przepadają za plażowaniem. Turyści mogą zdecydować się na trekking wśród pięknej przyrody, rafting, a nawet zorganizowane wycieczki na quadach.

Atutem Dominikany jest również tropikalna przyroda, która okazuje się fascynować Europejczyków. Jej najładniejsze oblicza można podziwiać w parkach narodowych, np. East National Park na wyspie Saona, Damajagua z 27 imponującymi wodospadami czy wreszcie Los Haitises – będącym naturalnym środowiskiem dla ponad 700 tropikalnych roślin oraz domem dla delfinów i pelikanów.

Językiem urzędowym w Dominikanie jest hiszpański, choć i po angielsku dogadasz się bez problemu w kurortach turystycznych. Na miejscu możesz płacić w lokalnej walucie (peso dominikańskie) lub w dolarach.

Ubezpieczenie turystyczne Dominikana

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd do Dominikany?

Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie turystyczne do Dominikany będzie odpowiednie? Zwróć szczególną uwagę na to, by wybrać odpowiednio wysokie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i pomocy assistance. Ze względu na ograniczony dostęp do placówek medycznych, ceny w nich są stosunkowo wysokie. Nie warto zatem ryzykować konieczności dopłacenia do rachunku ze szpitala z własnej kieszeni. Przydatne okaże się też NNW zapewniające odszkodowanie, jeśli dojdzie do jakiejś szkody w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Czym jeszcze zaskakuje turystów Dominikana? Ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać dodatkowe rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej obejmujące amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka. W głównych resortach turystycznych znajduje się wiele ciekawych miejsc do nurkowania, zarówno dla osób początkujących, jak i dla wprawionych nurków.

Odwiedzając Dominikanę, warto mieć świadomość tego, że poza terenem ośrodków hotelowych drobne przestępstwa zdarzają się stosunkowo często. Istnieje zatem ryzyko, że Twój bagaż zostanie skradziony albo zginie w transporcie. Jeśli chcesz oszczędzić sobie związanych z tym problemów, upewnij się, że masz ubezpieczenie bagażu.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne do Dominikany?

Choć Dominikana wydaje się dla nas rajem na ziemi, w oczach miejscowej ludności wygląda to zupełnie inaczej. Wbrew pozorom, kraj należy do stosunkowo ubogich, co widać po wysokich cenach za usługi medyczne i leki. Co więcej, większość z nich jest świadczona tylko po wcześniejszej zapłacie. Z tego powodu warto mieć dobre ubezpieczenie turystyczne do Dominikany, które pozwoli uniknąć samodzielnego opłacenia wysokich rachunków od lekarzy czy ze szpitala.

Należy też pamiętać, że o ile w dużych ośrodkach miejskich znalezienie publicznej placówki medycznej nie będzie problemem, o tyle na terenach pozamiejskich już tak. Nie zaleca się zatem oddalania się od centrum życia turystycznego, gdzie można łatwo uzyskać pomoc lekarską, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli jednak wykupisz ubezpieczenie turystyczne do Dominikany, to niezależnie od tego, jaką część kraju odwiedzisz, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia czy ratownictwa.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Chcesz kupić ubezpieczenie podróżne? Dominikana to miejsce, w którym zadziała ochrona LINK4

Jeśli planujesz kupić ubezpieczenie turystyczne, Dominikana należy do destynacji obsługiwanych przez LINK4. Przyjrzyj się ofercie, a z pewnością znajdziesz taką, której zakres ochrony ubezpieczeniowej idealnie odpowiada Twoim planom na wypoczynek w tym kraju.

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Dominikany? Możesz skorzystać w tym celu z kalkulatora online, który znajduje się na stronie link4.pl. Jeśli chcesz najpierw omówić temat z doradcą, a dopiero później dokonać zakupu, zadzwoń na infolinię dostępną pod numerem 22 444 44 23 lub spotkaj się z agentem współpracującym z LINK4.

Masz już ubezpieczenie podróżne? Dominikana to z pewnością tylko jedna pozycja na Twojej liście celów podróży. Z LINK4 zrealizujesz również pozostałe z nich. Sprawdź ofertę i zacznij przygotowania do kolejnej wycieczki.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21