Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Masz ubezpieczenie podróżne? Ekwador to miejsce, w którym jego posiadanie zapewni spokój ducha podczas zwiedzania i poznawania kultury. Zobacz.

Czas czytania: 3 min. 32 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Ekwadoru – koszty i zakres

Majestatyczne Andy, unikalna flora i fauna z żółwiami olbrzymimi na czele i bogata kultura z pyszną kuchnią – to tylko kilka powodów, które mogą Cię przekonać do wpisania Ekwadoru na swoją listę podróżniczych marzeń. Jak przygotować się do wyjazdu i czy potrzebne będzie ubezpieczenie na wyjazd do Ekwadoru? Sprawdź.

Ekwador to kraj, który zachwyca turystów swoim egzotycznym, równikowym klimatem. Takie warunki naturalne sprzyjają występowaniu niesamowitej flory i fauny, której na próżno szukać w innych częściach globu. To właśnie do Ekwadoru należy się udać, aby zobaczyć na żywo iguany morskie, żółwie olbrzymie, foki czy pingwiny w ich codziennym otoczeniu.

Zachwyt nad pięknem lokalnej przyrody nie powinien jednak przesłaniać Ci bardziej pragmatycznych aspektów związanych z podróżą. Niezależnie od tego, gdzie się udajesz, może spotkać Cię jakaś niespodziewana sytuacja skutkująca powstaniem szkody, np. złamanie ręki, ostre zatrucie pokarmowe czy choćby grypa. Znajdując się daleko od domu, musisz jednak liczyć tylko na siebie, gdy dojdzie do takiego lub poważniejszego w skutkach zdarzenia.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Ekwadoru kupić, by zapewnić sobie spokój ducha w różnych awaryjnych sytuacjach, które mogą Cię zaskoczyć w podróży? Przekonaj się, w czym może Ci pomóc zakup ubezpieczenia podróżnego w LINK4.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Masz ubezpieczenie turystyczne? Ekwador stoi przed Tobą otworem

Głównymi centrami turystycznymi w Ekwadorze są Quito (oficjalna stolica), Cuenca i Banos, które kuszą turystów zachwycającą architekturą oraz łatwym dostępem do lokalnej kultury. To właśnie tu można przyjrzeć się życiu mieszkańców, zasmakować w egzotycznej kuchni, a przy tym nawiązać kontakt z osobami z niemal całego świata, które tłumnie odwiedzają te miasta.

Atutem Ekwadoru jest jednak jedyna w swoim rodzaju przyroda, a tę można obserwować chociażby w ekwadorskiej części amazońskiego lasu deszczowego. Choć nie wszystkie jego obszary są otwarte dla zwiedzających, możesz podążać utartymi szlakami turystycznymi, a nawet odwiedzić oryginalne wioski indiańskie, aby zapoznać się z lokalną prakulturą.

Jeśli możesz sobie pozwolić na dłuższą wycieczkę, warto zdecydować się na odwiedzenie Galapagos. Ten znany archipelag jest oddalony od stałego lądu o ok. 1000 km, jednak oferuje turystom wyjątkowe atrakcje. Choć piękne plaże i oryginalna przyroda zasługują na docenienie, obszar jest znany głównie z fenomenalnych warunków do nurkowania.

W Ekwadorze porozumiesz się po hiszpańsku, a w większych ośrodkach turystycznych także po angielsku. Przed wyjazdem warto wymienić pieniądze na dolary amerykańskie, które stanowią oficjalną walutę w tym kraju. Do przekroczenia ekwadorskiej granicy potrzebujesz jedynie paszportu, a jeśli zamierzasz przemieszczać się wypożyczonym samochodem – także międzynarodowego prawa jazdy.

Ubezpieczenie turystyczne Ekwador

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne? Ekwador to miejsce, w którym przyda się dobra ochrona ubezpieczeniowa

Na co warto się przygotować, odwiedzając Ekwador? Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować przede wszystkim wysoką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia i pomocy assistance. Dzięki temu nie będziesz się martwić ewentualnymi rachunkami ze szpitala – skupisz się zatem na tym, by cieszyć się z wyjazdu. Warto też mieć NNW, aby móc liczyć na dodatkowe odszkodowanie, jeśli dojdzie do uszkodzenia ciała lub uszczerbku na zdrowiu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie podróżne? Ekwador z pewnością przypadnie do gustu aktywnym wczasowiczom, gdyż środowisko naturalne stwarza idealne warunki do najróżniejszych aktywności. Kajakarstwo, wspinaczka wysokogórska, rafting czy trekking na dużej wysokości – to tylko kilka propozycji dla tych, którzy cenią sobie doświadczenia zapewniające skok adrenaliny. Aby cieszyć się nimi bez żadnych obaw, wybierz ubezpieczenie na podróż do Ekwadoru z rozszerzeniem ochrony ubezpieczeniowej o amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

Co jeszcze powinno obejmować dobre ubezpieczenie wakacyjne. Ekwador to kraj, w którym pospolite kradzieże zdarzają się stosunkowo często. W związku z tym przyda Ci się dodatkowe poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewnia posiadanie ubezpieczenia bagażu.

Dlaczego lepiej kupić ubezpieczenie turystyczne do Ekwadoru?

Podsumowując koszty podróży, zastanawiasz się, czy na pewno warto zapłacić za ubezpieczenie turystyczne? Ekwador to miejsce, w którym jego posiadanie nie jest obowiązkowe, ale na pewno przydatne.

Okazuje się bowiem, że ceny za skorzystanie z usług lokalnej służby zdrowia są relatywnie wysokie, jeśli zależy Ci na standardzie porównywalnym z europejskim. Za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu zapłacisz ok. 100 dolarów, podobnie jak za dobę w szpitalu (bez podanych leków i wykonanych zabiegów/operacji). Jeśli kupisz ubezpieczenie turystyczne do Ekwadoru, nie musisz martwić się tymi kosztami, gdyż takie zdarzenia wchodzą w zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Myślisz, że szanse na to, że przyjdzie Ci skorzystać z pomocy lekarza, są niskie? Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się w każdej chwili, niezależnie od Twojej woli. Warto też pamiętać, że w Ekwadorze istnieje wysokie ryzyko zachorowania na żółtą febrę, malarię, zika, cholerę, a jeśli wybierasz się w góry – na chorobę wysokościową.

Choć przed niektórymi z nich możesz się ochronić, przyjmując wcześniej szczepienia ochronne, nie możesz wyeliminować wszystkich zagrożeń dla zdrowia występujących w tym kraju. Możesz jednak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Ekwadoru i zapewnić sobie ochronę przed finansowymi skutkami chorowania w podróży.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Ubezpieczenie na wyjazd do Ekwadoru – kup je tak, jak chcesz w LINK4

Decyzja podjęta: kupujesz ubezpieczenie turystyczne. Ekwador to destynacja, którą obejmuje ochrona w ramach ubezpieczenia podróżnego LINK4. Wybierz interesujący Cię pakiet i kup go w najdogodniejszy sposób.

Na stronie link4.pl znajdziesz kalkulator ubezpieczenia turystycznego, w którym obliczysz wysokość składki i dokonasz zakupu online. Możesz też kupić ubezpieczenie turystyczne do Ekwadoru telefonicznie, dzwoniąc pod numer 22 444 44 23. Jeśli preferujesz kontakt osobisty, możesz załatwić wszystko stacjonarnie, spotykając się z agentem współpracującym z LINK4.

Jeśli kupisz ubezpieczenie podróżne, Ekwador okaże się krajem, który pozostawi Cię z pięknymi wspomnieniami. Na pewno nie ostudzi jednak Twojego zapału do podróżowania. Gdy już znajdziesz kolejny cel, sprawdź ofertę LINK4 i kup ubezpieczenie turystyczne, aby cieszyć się spokojem ducha podczas nowej przygody.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21