Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Jeśli kupisz ubezpieczenie turystyczne, Etiopia zaskoczy Cię wyjątkowo bogatą kulturą i pięknem naturalnego krajobrazu. Zobacz, jak wybrać dobry pakiet.

Czas czytania: 3 min. 18 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Etiopii – koszty i zakres

Choć Europejczykom Etiopia kojarzy się jedynie z pyszną kawą, w rzeczywistości kraj skrywa przed postronnymi wiele tajemnic. Planujesz zobaczyć słynne kościoły wykute w skałach w Lalibeli, skosztować lokalnego pitnego miodu, poznać wszystkie smaki miejscowej kuchni i sprawdzić, czym jeszcze zaskoczy Cię Etiopia? Ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci spokój ducha podczas podróży.

Wjazd do Etiopii wymaga dopełnienia pewnych formalności. Przede wszystkim, musisz wyrobić wizę, która okazuje się stosunkowo droga, bo trzeba za nią zapłacić od kilkudziesięciu do ponad 200 dolarów, w zależności od tego, jak długo zamierzasz pozostać na terytorium kraju. Będziesz też potrzebować paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy przed planowanym wyjazdem. Zaleca się też, by mieć ważne szczepienie przeciwko żółtej febrze, która stanowi tu wyjątkowe zagrożenie i dobre ubezpieczenie turystyczne do Etiopii.

Co wyróżnia Etiopię poza pięknem dzikiej, egzotycznej przyrody? Zamieszkuje ją niezwykle uduchowiona ludność, która jest znana z bardzo pozytywnego podejścia do życia i afirmowania go, a także z przyjaznego stosunku do turystów chcących poznać ich kraj. Mając ubezpieczenie na wyjazd do Etiopii, możesz skupić się na tym zadaniu i nie martwić się tym, co się stanie, jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Kup ubezpieczenie turystyczne – Etiopia jest godna zobaczenia na żywo

Etiopia jest uznawana za jedną z afrykańskich perełek, w której można poczuć prawdziwego ducha tego kontynentu. Choć nie leży na popularnych szlakach turystycznych, warto z nich zboczyć, aby zobaczyć to, co pozostaje ukryte przed wieloma podróżnikami.

Co warto zobaczyć w Etiopii? Jeśli interesują Cię zabytki architektoniczne, możesz skierować się do Lalibeli, gdzie zobaczysz charakterystyczne kościoły wykute w skale, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na uwagę zasługuje również Axum – starożytne miasto o świetnie zachowanych zabytkach.

Piękno etiopskiej przyrody możesz z kolei podziwiać np. w Depresja Danakil, w której można zaobserwować efekty niezwykłej aktywności wulkanicznej (w tym wulkan Erta Ale), imponującą pustynię solną oraz przyciągające spojrzenia gorące źródła z wodą w różnych kolorach.

Walutą obowiązującą w Etiopii jest birr. Na miejscu porozumiesz się głównie po amharsku (język urzędowy). W większych miastach bez problemu znajdziesz jednak osoby mówiące po angielsku. Nie zaszkodzi też, jeśli będziesz mieć dobre ubezpieczenie wakacyjne. Etiopia dostarczy Ci wtedy jeszcze ciekawszych wrażeń.

Ubezpieczenie turystyczne Etiopia

Wybierasz ubezpieczenie podróżne? Etiopia to miejsce, w którym przyda się dobry pakiet

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Etiopii warto wybrać, aby cieszyć się spokojem ducha? Skup się w szczególności na tym, by ustalić wysoką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. Dzięki temu pokryje ona nie tylko leczenie czy pomoc ambulatoryjną na miejscu, ale też hospitalizację, a nawet transport medyczny do Polski, jeśli zajdzie taka konieczność. Warto też mieć NNW z wysoką sumą ubezpieczenia.

Co jeszcze powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne? Etiopia to kraj górzysty, a wiele ciekawych atrakcji turystycznych znajduje się na wysokości przekraczającej 2 000 m n.p.m. Jeśli planujesz trekking w takich warunkach, przyda Ci się rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej o amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

Czy warto dodatkowo rozszerzyć ubezpieczenie podróżne? Etiopia boryka się z dość wysokim współczynnikiem przestępczości pospolitej, co często objawia się poprzez drobne kradzieże, w tym bagaży. Mając ubezpieczenie bagażu, nie musisz martwić się niedogodnościami wynikającymi z takiego zdarzenia.

Do czego przyda się ubezpieczenie turystyczne do Etiopii?

Zastanawiasz się, czy na pewno jest Ci potrzebne ubezpieczenie turystyczne do Etiopii? O ile w Europie możesz zawsze liczyć na EKUZ, o tyle tutaj nie ma takiej możliwości, a kwestia pomocy medycznej okazuje się dość problematyczna. Dlaczego?

Publiczna służba zdrowia w tym kraju okazuje się stosunkowo droga, a do tego najczęściej na poziomie znacznie niższym niż w Europie i niewystarczającym w przypadku nagłych wypadków i sytuacji bezpośrednio zagrażających życiu.

W związku z tym polskie MSZ zaleca, aby w razie problemów korzystać z prywatnych placówek medycznych, w których trzeba już zapłacić ok. 50 dolarów za konsultację u lekarza pierwszego kontaktu i do 500 dolarów za dobę w szpitalu. W najpoważniejszych sytuacjach konieczne jest jednak przeprowadzenie transportu medycznego pacjenta do jednego z sąsiednich krajów, w którym standard służby zdrowia okazuje się wyższy.

Co więcej, Etiopia to teren zagrożony różnymi chorobami. Przed niektórymi mogą Cię ustrzec szczepienia przyjęte przed wyjazdem (m.in. przeciw żółtej febrze, cholerze tężcowi, żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu i zapaleniu opon mózgowych). Prawdopodobieństwo zapadnięcia na pozostałe obniży właściwa profilaktyka, m.in. unikanie picia niebutelkowanej wody.

Biorąc to pod uwagę, najlepiej dmuchać na zimne i zapewnić sobie spokój ducha podczas odkrywania tajemnic tego kraju. Mając ubezpieczenie na podróż do Etiopii, nie musisz martwić się tym, czy przyjdzie Ci zapłacić za pomoc medyczną.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

W LINK4 znajdziesz takie ubezpieczenie na wyjazd do Etiopii, jakiego potrzebujesz

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne? Etiopia to jeden z kierunków objętych zakresem terytorialnym ubezpieczenia podróżnego LINK4. Zakupu możesz dokonać przez Internet. W tym celu skorzystaj z kalkulatora online znajdującego się na stronie link4.pl.

Ubezpieczenie na wyjazd do Etiopii kupisz też telefonicznie, dzwoniąc pod numer 22 444 44 23. Jeśli preferujesz kontakt osobisty, możesz też spotkać się z agentem współpracującym z LINK4, który działa w Twojej okolicy.

Gdzie jeszcze przyda Ci się ubezpieczenie podróżne? Etiopia z pewnością nie jest ostatnim krajem, który zamierzasz odwiedzić w swoim życiu. Gdy już wybierzesz swój nowy cel, zapewnij sobie poczucie bezpieczeństwa podczas kolejnej podróży. Zapewni Ci je ubezpieczenie turystyczne.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21