Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Już teraz kup ubezpieczenie na wyjazd do Kambodży. W LINK4 możesz dopasować polisę do Twoich potrzeb i celu podróży. Szeroki zakres ochrony i atrakcyjna cena. Sprawdź!

Czas czytania: 3 min. 8 sek.

Kambodża ubezpieczenie turystyczne – cena i zakres

Kambodża zachwyca egzotyczną kulturą, pyszną kuchnią, niesamowitymi krajobrazami i wspaniałymi zabytkami. Mimo trudnej przeszłości zachowała echa potęgi starożytnego imperium Khmerów. Planując pobyt w tym kraju, koniecznie zaopatrz się w ubezpieczenie turystyczne. Kambodża cechuje się wysokimi kosztami opieki medycznej, dlatego posiadanie polisy ubezpieczeniowej może okazać się bardzo przydatne. Sprawdź, ile kosztuje i jaki ma zakres ubezpieczenie na wyjazd do Kambodży.

Kambodża jest pięknym krajem o fascynującej historii, cieszącym się coraz większą popularnością wśród turystów. Wakacje w Kambodży mogą stać się niezapomnianą przygodą. Niestety, jak wszędzie na świecie, również w tym państwie mogą wydarzyć się nieprzyjemne sytuacje, takie jak nagłe zachorowania czy wypadki. Bądź przygotowany na ich skutki, zawczasu kupując ubezpieczenie turystyczne do Kambodży. Posiadając ubezpieczenie na podróż do Kambodży w LINK4, otrzymasz pomoc w razie różnych nieprzewidzianych zdarzeń.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Ubezpieczenie podróżne Kambodża – o czym warto wiedzieć przed podróżą?

Królestwo Kambodży leży w południowo-wschodniej Azji. Słynie z malowniczych krajobrazów, wspaniałych zabytków i świątyń, bogatej historii, a także niezwykłej gościnności mieszkańców. W Kambodży miło czas spędzą zarówno miłośnicy zwiedzania, jak i leniuchowania na piasku. Bajkowe plaże i rajskie wyspy leżące w Zatoce Tajlandzkiej zachęcają do relaksu i kąpieli w turkusowej wodzie.

W Kambodży warto koniecznie zwiedzić zabytkową świątynię Angkor Wat, będącą symbolem i znakiem rozpoznawczym kraju, zobaczyć jezioro Tonle Sap z wioską na wodzie, a także zabytki w Phnom Penh – stolicy państwa. Pod względem historycznym interesujące, a jednocześnie wstrząsające są miejsca pamięci związane z reżimem Czerwonych Khmerów, takie jak Pola Śmierci.

Jeśli celem Twojej podróży jest Kambodża, ubezpieczenie turystyczne to tylko jedna z kwestii, o której powinieneś pamiętać. Przed wyprawą koniecznie sprawdź, czy masz ważne dokumenty – granicę możesz przekroczyć tylko z paszportem (lub paszportem tymczasowym) ważnym co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Konieczna jest też wiza, którą uzyskasz na granicy albo wyrobisz online na stronie MSZ tego kraju. Na wizie turystycznej można przebywać w Kambodży do 30 dni. Dodatkowo zaopatrz się w wygodne obuwie, przewiewne ubrania oraz apteczkę zawierającą m.in. leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe oraz przeciwko biegunce, środki na komary, probiotyki i opatrunki.

Oficjalną walutą jest riel, ale można płacić również dolarami amerykańskimi. Lepiej zaopatrz się w gotówkę, gdyż płatności kartą nie są zbyt powszechne – tylko najlepsze restauracje i hotele je honorują. Gotówkę najlepiej wypłacać z bankomatów w Phnom Penh i Siem Reap.

Kambodża ma wysokie wskaźniki przestępczości, dlatego zwłaszcza w dużych miastach zachowaj ostrożność. Pilnuj podręcznego bagażu i pieniędzy. Nie wybieraj się samotnie na spacer po zmroku, a w nocnym klubie nie zostawiaj niepilnowanego napoju. W razie choroby czy wypadku, trzeba liczyć się z bardzo wysokimi kosztami leczenia, dlatego wcześniej wykup ubezpieczenie turystyczne do Kambodży.

Ubezpieczenie turystyczne Kambodża

Ubezpieczenie turystyczne Kambodża – jak wybrać polisę?

W kraju nie obowiązuje karta EKUZ, musisz zatem zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd do Kambodży. LINK4 oferuje ubezpieczenia podróżne dostosowane do klienta, zarówno krótkoterminowe, jak i obowiązujące przez cały rok. Polisa obejmuje m.in. pokrycie kosztów leczenia w razie hospitalizacji czy transportu poszkodowanego w przypadku wypadku bądź choroby. Otrzymasz pomoc w wykonaniu badań i zabiegów ambulatoryjnych, zakupie środków opatrunkowych czy lekarstw. Możesz rozszerzyć ochronę o dodatkowe ryzyka, np. uprawianie sportów. Masz też możliwość skorzystania z ubezpieczenia OC albo NNW.

Jeśli zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie turystyczne do Kambodży wybrać, weź pod uwagę kilka kwestii. Sprawdź, czy dane ubezpieczenie obejmuje swym zakresem terytorialnym kraj, do którego się udajesz. Zorientuj się, jakie ryzyka są objęte ochroną. Przejrzyj też warunki polisy i wyłączenia zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Na przykład, w LINK4 wyłączeniem jest sytuacja, gdy do uszkodzenia mienia innej osoby dojdzie w wyniku Twojego celowego działania.

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne do Kambodży jest niezbędne?

Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne? Kambodża to kraj, w którym koniecznie należy je posiadać. Jeśli nie masz polisy, licz się z koniecznością zapłaty kosztów leczenia z własnej kieszeni. A te są bardzo wysokie. Wizyta u lekarza to wydatek rzędu 15-40 USD, a dobowy pobyt w szpitalu wynosi ok. 70 USD. Po stronie pacjenta są ponadto wszystkie wydatki związane z lekarstwami, środkami opatrunkowymi i badaniami.

 Wiedz też, że jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne, Kambodża jest krajem, w którym szpital może wymagać od Ciebie opłaty jeszcze przed przyjęciem. Z kolei nieuregulowanie kosztów za już udzielone świadczenia medyczne może wiązać się z surowymi konsekwencjami prawnymi. Nie ulega zatem wątpliwości, że polisa jest koniecznością.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Kambodży w LINK4?

Chcesz szybko kupić ubezpieczenie podróżne? Kambodża to tylko jedna z wielu destynacji, dla których oferowane są ubezpieczenia podróżne w LINK4. Ubezpieczenie możesz nabyć przez internet, korzystając z formularza online. Jeśli wolisz bezpośredni kontakt z doradcą, zadzwoń pod numer 22 444 44 23 albo spotkaj się osobiście z agentem współpracującym z LINK4.

Interesuje Cię inne ubezpieczenie wakacyjne? Kambodża to niejedyny kraj, do którego się wybierasz? Zobacz inne produkty ubezpieczeniowe w LINK4. Sprawdź ubezpieczenia podróżne, ale też komunikacyjne, mieszkaniowe i dla firmy.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21