Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Cieszysz się wakacyjnym urlopem? Już dziś wykup ubezpieczenie turystyczne. Kolumbia to jeden z wielu krajów w ofercie LINK4. Dzięki polisie zapewnisz sobie kompleksową ochronę.

Czas czytania: 2 min. 45 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Kolumbia w LINK4 – koszty i zakres

Celem Twojej podróży jest Kolumbia? Ubezpieczenie turystyczne to kwestia, o której należy pomyśleć przed wyjazdem. W LINK4 znajdziesz cenowo korzystną polisę turystyczną, którą możesz dopasować pod kątem maksymalnej sumy ubezpieczenia i pakietów dodatkowych.

Wyruszasz w podróż życia i nie chcesz, by coś zakłóciło Twój wypoczynek? W takim razie przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne. Kolumbia to kraj, który ostatnimi czasy stał się niezwykle popularnym kierunkiem wakacyjnym. Ubezpieczenie turystyczne do Kolumbii pokrywa ewentualne koszty leczenia oraz inne koszty związane z następstwami nieszczęśliwych wypadków. Dzięki temu możesz spokojnie kontynuować podróż. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Kolumbii w LINK4. U nas z pewnością nie przepłacisz.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Ubezpieczenie podróżne – Kolumbia dla turystów

Zanim skupimy się na tym, jakie ubezpieczenie turystyczne do Kolumbii będzie najlepsze, przybliżymy Ci ten subtropikalny kraj. Kolumbia leży w Ameryce Południowej u wybrzeży Pacyfiku i Morza Karaibskiego. Jest trzecim krajem Ameryki Łacińskiej o największej liczbie ludności, z 45 milionami mieszkańców. Stolicą Kolumbii jest Bogota, językiem urzędowym język hiszpański, a walutą peso kolumbijskie.

 

Najczęściej odwiedzaną częścią Kolumbii są Karaiby, a dokładnie Cartagena, Santa Marta i Park Narodowy Tayrona. Możesz tam kąpać się w morzu, łowić ryby czy opalać się na słońcu. Obowiązkowym punktem na mapie Kolumbii jest oczywiście Bogota z Muzeum Złota i największą biblioteką w Ameryce Łacińskiej – Biblioteca Luis Ángel Arango.

Kolumbia znana jest również z miasta Medellin. Niegdyś najbardziej niebezpieczne miasto świata znane z narkotykowej przestępczości, dziś jest coraz częściej odwiedzane przez turystów. W Medellin odbywa się również Feria de las flores, czyli festiwal kwiatów.

Obywatele RP mogą przebywać na terenie Kolumbii bez wiz. Wymagany jest paszport bądź paszport tymczasowy, który musi być ważny w dniu wylotu z Kolumbii. Maksymalna długość pobytu w celach turystycznych wynosi do 90 dni (z możliwością odpłatnego przedłużenia o kolejny okres, do 90 dni).

To jeszcze nie wszystko – Kolumbia leży w klimacie równikowym. W tropikalnych regionach kraju istnieje ryzyko zachorowania na żółtą febrę. Mimo że na podróżujących do Kolumbii nie nakłada się obowiązku wykonania żadnych szczepień ochronnych, warto rozważyć szczepienia zalecane przeciwko DTaP, durowi brzusznemu, WZW A i B, żółtej febrze i wściekliźnie.

Ubezpieczenie turystyczne Kolumbia

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Kolumbii?

Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie na podróż do Kolumbii jest Ci potrzebne? Oczywiście, że tak i to z wielu względów. Ubezpieczenie turystyczne do Kolumbii pozwoli Ci spokojnie odpoczywać, nie martwiąc się, że zostaniesz sam bez pomocy w przypadku nagłej choroby czy wypadku. W Kolumbii nie skorzystasz z karty EKUZ, a opieka medyczna ma charakter prywatny. Koszty opieki medycznej w przypadku braku ubezpieczenia są ogromne. Z tego względu ubezpieczenie na wyjazd do Kolumbii warto zakupić jeszcze przed planowanym wylotem do tego kraju.

Ile w takim razie kosztuje ubezpieczenie turystyczne? Kolumbia objęta jest ofertą LINK4. Ostateczna kwota zależy od kilku czynników. Składa się na nie długość okresu obowiązywania ubezpieczenia, liczba osób ubezpieczonych, suma ubezpieczenia oraz dokładny zakres ochrony. Ubezpieczenie podróżne (Kolumbia) możesz dodatkowo rozszerzyć o zakres świadczeń Assistance, w skład których wchodzi między innymi opieka i transport dzieci w czasie Twojej hospitalizacji, czy transport do Polski w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Ubezpieczenie podróżne – Kolumbia dla turystów

Wspomnieliśmy już, że warto mieć ubezpieczenie podróżne. Kolumbia to piękny kraj, ale nadal bardzo niebezpieczny. W tym regionie utrzymuje się wysoki poziom przestępczości pospolitej. Częste są również porwania i istnieje zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Odradza się również uprawianie turystyki ekstremalnej w trudno dostępnych regionach Kolumbii. Jeżeli masz ochotę na zwiedzenie obszarów górzystych oraz dżungli, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia miejscowych przewodników. Nie przemierzaj dzikich obszarów na własną rękę.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Kolumbii?

Nie wiesz, jak kupić ubezpieczenie turystyczne? Kolumbia to kraj, do którego kupisz polisę turystyczną bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora OC znajdującego się na naszej stronie internetowej. Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 44 444 23 – nasi konsultanci są dostępni przez siedem dni w tygodniu. Istnieje też możliwość osobistego spotkania się z agentem współpracującym z LINK4.

 Odpowiednio dobrane ubezpieczenie wakacyjne (Kolumbia oraz inne kraje) pokrywa zwrot za szkody powstałe w czasie podróży, a także jest gwarancją otrzymania pomocy medycznej w razie wypadku i nagłej choroby. Już dziś, rozważ wykupienie ubezpieczenia, by zapewnić sobie kompleksową ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21