Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Twoim celem podróży jest Mongolia? Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 pozwoli Ci cieszyć się z wyjazdu do tego dziewiczego kraju. Sam zdecyduj, jaki ma mieć zakres.

Czas czytania: 2 min. 51 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Mongolia – koszty i zakres

Planujesz odwiedzić kraj Czyngis-Chana i zastanawiasz się, czy potrzebne Ci ubezpieczenie turystyczne? Mongolia to odległy kraj, w którym ze względu na wysokie koszty leczenia, taki rodzaj ochrony z pewnością Ci się przyda. Sprawdź, co zyskasz, kupując ubezpieczenie na wyjazd do Mongolii w LINK4.

Mongolia to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie najpopularniejszym środkiem transportu jest jazda konna. Co więcej, często konie biegają tam wolno.

Zastanawiasz się, czy potrzebne Ci tam będzie ubezpieczenie turystyczne? Mongolia to kraj, w którym karta EKUZ nie jest honorowana. Warto też zaznaczyć, że opieka medyczna w tym kraju jest na dość niskim poziomie. Ewentualny transport medyczny i koszty ratownictwa mogą Cię słono kosztować. Właśnie na taki wypadek warto się ubezpieczyć.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Mongolia – niezbędnik turysty

Marzy Ci się wędrówka po stepach otoczonych malowniczymi górami i bujną przyrodą? Kierunkiem Twojej podróży jest odległa Mongolia? Ubezpieczenie turystyczne to coś, o co powinno się zadbać jeszcze przed podróżą. To jednak nie wszystko – by móc wjechać do Mongolii potrzebujesz paszport bądź paszport tymczasowy ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu do Mongolii. Jeśli chodzi o wizę, to polscy obywatele przyjeżdżający do Mongolii w celach turystycznych od 4 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 są z niej zwolnieni (jeśli pobyt nie przekracza 30 dni).

Mongolia to kraj nomadów koczujących na stepach. Nie zobaczysz tam drapaczy chmur, ani nowoczesnych dzielnic. Jest tam dziesięć razy więcej zwierząt, niż ludzi, a prawie połowa populacji całego kraju mieszka w stolicy – Ułan Bator. Ten kraj zamieszkuje około 3 mln ludzi, jego gospodarka opiera się na rolnictwie, a lokalną walutą jest tugrik mongolski.

Mongolia leży w strefie klimatu kontynentalnego. Najlepiej udać się tam latem, gdyż jesienią i zimą temperatura powietrza drastycznie spada – w niektórych regionach nawet poniżej -40°C. Co warto zobaczyć w Mongolii? Pustynia Gobi to jedna z największych atrakcji. Możesz pokonywać ją samochodem terenowym, bądź na grzbiecie wielbłąda. Wędkowanie i pływanie kajakiem – tego doświadczysz nad jeziorem Chövsgöl. Jest to jedno z najgłębszych jezior słodkowodnych w Azji. Będąc w Mongolii koniecznie odwiedź kompleks buddyjskich klasztorów Monastyr Erdene Zuu.

Odwiedzając kraj nomadów warto mieć ubezpieczenie wakacyjne. Mongolia jest piękna i dziewicza. Z tego powodu koszty ratownictwa, a także transportu medycznego i leczenia są niezwykle wysokie.

Ubezpieczenie turystyczne Mongolia

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne Mongolia?

Ile może kosztować ubezpieczenie podróżne? Mongolia to kraj, w którym w związku z tym, że nie obowiązuje tam karta EKUZ za leki, usługi medyczne zapłacisz z własnej kieszeni. To za ile nabędziesz ubezpieczenie na podróż do Mongolii, które pokryje takie wydatki, uzależnione jest od kilku czynników. Zakres ubezpieczenia, okres ochrony, wysokości poszczególnych sum ubezpieczenia oraz liczba osób objętych ubezpieczeniem – wszystko to się liczy. W LINK4 dopasujesz ubezpieczenie na wyjazd do Mongolii do swoich dokładnych potrzeb.

Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie turystyczne do Mongolii przyda się najbardziej? Najlepiej posiadać polisę z szerokim zakresem ochrony i Assistance. Jeśli planujesz uprawiać sporty zimowe lub ekstremalne, możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia o ochronę z nimi związaną. Ponadto, w LINK4 możesz ubezpieczyć pozostawione w domu mienie ruchome na czas podróży zagranicznej. Polisa obowiązuje od dnia wyjazdu, do momentu powrotu.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne do Mongolii?

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne do Mongolii? Przede wszystkim dlatego, że podróżując po tym kraju w przypadkach zdarzeń losowych, takich jak kradzieże, straty i szkody w mieniu, bardzo ciężko otrzymać pomoc. Wizyta lekarska kosztuje około 100 dolarów, a dostęp do specjalistów jest utrudniony.

Poza wykupieniem ubezpieczenia, zadbaj również o szczepienia. Uodpornij się na dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, a także na grypę i meningokoki. W przypadku zachorowania na jedną z tych chorób, otrzymasz zwrot kosztów za hospitalizację, jednak może być ona długotrwała.

Oprócz ubezpieczenia, zadbaj również o podstawowe leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe i dezynfekujące.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Mongolii?

Chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne do Mongolii? Nie musisz wychodzić z domu. W LINK4 zrobisz to korzystając z kalkulatora na stronie internetowej. Możesz także zadzwonić pod numer 22 444 44 23 – nasi konsultanci doradzą Ci przy zakupie polisy, a także odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Ubezpieczenie na wakacje kupisz również bezpośrednio u jednego z agentów współpracujących z LINK4.

Mongolia to odległy zakątek świata – lepiej nie ryzykować wyjazdu bez polisy ubezpieczeniowej. Zastanów się nad sumą ubezpieczenia oraz zakresem ochrony. Zachęcamy Cię również do zapoznania się z pełną ofertą produktów LINK4. Z pewnością znajdziesz dla siebie wariant dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21