Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierz ubezpieczenie turystyczne na rok w LINK4! Dzięki odpowiedniej umowie ubezpieczeniowej, będziesz miał poczucie bezpieczeństwa na okrągło!

Czas czytania: 4 min. 5 sek.

Ubezpieczenie turystyczne na rok w LINK4!

Planujesz wyjazd za granicę na dłuższy czas?? Wybierasz się w podróż po Europie, do Ameryki Południowej czy do USA, która będzie trwać całe 365 dni? Wybierz ubezpieczenie turystyczne na rok w LINK4! Dzięki odpowiedniej umowie ubezpieczeniowej, będziesz miał poczucie bezpieczeństwa na okrągło! Zobacz, co daje Ci ubezpieczenie turystyczne roczne!

Ubezpieczenie turystyczne roczne to idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują zarówno służbowo, jak i prywatnie. Zapewnij sobie spokój ducha i ochronę przez cały rok jednym, wygodnym rozwiązaniem – ubezpieczeniem w LINK4. Podróżowanie to nie tylko przyjemności, ale także różnorodne ryzyka i nieprzewidziane zdarzenia. Z rocznym ubezpieczeniem turystycznym LINK4 możesz cieszyć się każdą podróżą, wiedząc, że w razie potrzeby otrzymasz wsparcie, niezależnie od tego, gdzie jesteś. Dzięki jednorazowemu wyborowi polisy, przez kolejne 12 miesięcy nie musisz martwić się o kolejne ubezpieczenia przed każdym wyjazdem.

Ubezpieczenie turystyczne – zakres

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie turystyczne na rok w LINK4?

Ubezpieczenie turystyczne na rok w LINK4 to przede wszystkim świetna opcja dla osób, które wybierają się zagranicę na dłuższy okres czasu. Wyjeżdżasz do pracy do Holandii? A może na wymianę w ramach programu Erazmus? Skorzystać z całorocznej ochrony ubezpieczeniowej w razie nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku czy innego zdarzenia losowego, które zakłóciło Twoją podróż.

Wykupując ubezpieczenie turystyczne na cały rok sam wybierasz zakres ochrony oraz wysokość sumy ubezpieczenia. Pamiętaj, że minimalny zakres umowy ubezpieczenia w przypadku podróży zagranicznej obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia i pomoc assistance. Pamiętaj, że wybierając ubezpieczenie turystyczne roczne, lepiej wybrać wyższą sumę ubezpieczenia. Dlaczego? Bo po wypłacie każdego świadczenia za dane zdarzenie, zmniejszamy odpowiednią sumę ubezpieczenia o wypłaconą kwotę – aż do jej całkowitego wyczerpania. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że przez cały rok skorzystasz z naszej pomocy więcej niż jeden raz.

Wybór rocznego ubezpieczenia turystycznego w LINK4 to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Ubezpieczenie turystyczne na podróż zagraniczną możesz zwykle wykupić na okres do 3 miesięcy (do 60 dni). Jeżeli wiesz, że będziesz przebywać za granicą przez dłuższy czas, zamiast więc odnawiać umowę ubezpieczenia co jakiś czas, zdecyduj się na dłuższy okres ochrony i nie martw się formalnościami.

Ubezpieczenie turystyczne na rok

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne na rok w LINK4?

Jak już wspomnieliśmy, minimalny zakres umowy ubezpieczenia w LINK4 w przypadku podróży zagranicznej – tak krótkoterminowej, jak i rocznej – obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia i pomoc assistance. Co to oznacza? Że podczas podróży zagranicznej możesz liczyć na odszkodowanie w razie poniesienia kosztów leczenia i transportu medycznego, które związane są z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Pokryjemy także koszty związane ze świadczeniem i organizacją pomocy assistance.

W przypadku nagłego zachorowaniu lub nieszczęśliwego wypadku, w ramach ubezpieczenia możesz liczyć nie tylko na zwrot kosztów, ale i pomoc w organizacji świadczeń takich jak:

 • badania i zabiegi ambulatoryjne,
 • zakup lekarstw i środków opatrunkowych, niezbędnych środków pomocniczych (kule, temblak) przepisanych przez Lekarza w związku z Nieszczęśliwym wypadkiem lub Nagłym zachorowaniem,
 • konsultacje lekarskie wraz z dojazdem lekarza z najbliższej placówki służby zdrowia do miejsca zakwaterowania, w przypadku gdy wymagać będzie tego Twój stan zdrowia,
 • hospitalizacja – w zakresie leczenia, zabiegów i operacji, których przeprowadzenia nie można było odłożyć do czasu jego powrotu do Polski (koszty leczenia szpitalnego, zabiegów i operacji reguluje nasze Centrum Alarmowe),
 • leczenie stomatologiczne - w przypadku ostrych stanów bólowych lub zapalnych, wymagających udzielenia natychmiastowej pomocy lekarskiej lub gdy było ono niezbędne wskutek Nieszczęśliwego wypadku - do wysokości 150 euro. 
 • poród, który nastąpi przed 32 tygodniem ciąży i związana z nim opieka nad matką i dzieckiem - maksymalnie do wysokości 4 000 euro,
 • transport z miejsca nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania do najbliższego Szpitala lub placówki medycznej i transport powrotny do Twojego miejsca pobytu
 • transport między placówkami medycznymi - jeżeli placówka medyczna, w której się znajdziesz nie zapewnia opieki medycznej dostosowanej do Twojego stanu zdrowia.

Jeżeli cierpisz na chorobę przewlekłą, możesz rozszerzyć swoją ochronę ubezpieczeniową o to dodatkowe ryzyko.

W przypadku pomocy assistance możesz liczyć dodatkowo m.in. na:

 • podróż i zakwaterowanie dla osoby wezwanej do towarzyszenia w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku,
 • opieka i transport dzieci do Polski, jeżeli nie towarzyszy im żadna dorosła osoba, jeżeli nagle zachorujesz lub ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi,
 • wcześniejszy powrót do Polski, jeżeli będziesz zmuszony do nagłego wcześniejszego powrotu, a pierwotnie przewidziany środek transportu nie może być wykorzystany,
 • usługa kierowcy zastępczego – jeżeli Twój stan zdrowia nie pozwala na prowadzenie pojazdu w czasie powrotu do Polski, a Twoja osoba towarzysząca nie posiada prawa jazdy.
 • opieka nad zwierzętami domowymi w razie hospitalizacji w wyniku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku do wysokości 100 euro.
 • i inne.

Ubezpieczenie turystyczne na rok

Gdzie obowiązuje ubezpieczenie turystyczne na rok?

Ubezpieczenie turystyczne na cały rok możesz wykupić w wariancie Europa lub Świat. Co to oznacza?

Jeżeli zdecydujesz się na ubezpieczenie Europa, terytorium, na jakim będzie obowiązywać ochrona ubezpieczeniowa to: Albania, Andora, Armenia, Austria, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Republika Czeska, Czarnogóra, Dania, Estonia, Finlandia, Francja (wraz z Korsyką), Gibraltar, Grecja, Hiszpania (w tym Wyspy Kanaryjskie), Holandia, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia (w tym z Azory), Rumunia, , San Marino, Serbia (wraz z Kosowem), Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Turcja,, Węgry, Wielka Brytania, Watykan, Włochy, Wyspy Owcze, a także Algieria, Egipt, Izrael (w tym Strefa Gazy), Liban, Libia, Maroko, Syria, Tunezja. Ubezpieczenie w tym wariancie nie obowiązuje w Polsce i w Kraju rezydencji.

W przypadku wariantu Świat – ubezpieczenie turystyczne LINK4 obowiązuje na terenie wszystkich państw świata, za wyjątkiem Polski i Kraju rezydencji. Czym jest kraj rezydencji? OWU ubezpieczenia Podróże, podaje taką oto definicję:

“[To] kraj inny niż Polska, którego obywatelstwo posiada Ubezpieczony, niezależnie od tego czy posiada obywatelstwo polskie i gdzie posiada prawo do przebywania na pobyt stały lub czasowy”.

ubezpieczenie turystyczne LINK4

Jakie ubezpieczenie turystyczne na cały rok wybrać? LINK4 radzi!

Jeżeli planujesz wyjazd na pobyt stały poza granicami Polski, niezależnie czy będzie to kraj europejski, czy też dalszy zakątek świata, wykup ubezpieczenie turystyczne na cały rok i zapewnij sobie pełny zakres ochrony.

Do ubezpieczenia kosztów leczenia i pomocy assistance, na rok możesz wykupić także ubezpieczenie:

 • NNW,
 • OC w Życiu prywatnym,
 • Ubezpieczenie bagażu podręcznego,
 • Ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Dodatkowo możesz rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe ryzyka, takie jak:

 • amatorskie uprawianie sportów zimowych,
 • amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka,
 • wykonywanie pracy fizycznej,
 • choroby przewlekłe.

Wykup ubezpieczenie podróżne na rok w LINK4 już dziś! Skorzystaj z naszego intuicyjnego kalkulatora online i oblicz składkę, jaką za nie zapłacisz. Umowę możesz zawrzeć przez internet, telefonicznie – dzwoniąc pod numer 22 444 44 23, lub stacjonarnie u agenta współpracującego z LINK4.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21