Kup polisę podróżną w LINK4!

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Ubezpieczenie na wyjazd do Nepalu to skuteczna ochrona przed wieloma zdarzeniami, które mogą przytrafić się w podróży, zwłaszcza jeśli planujesz himalajskie wędrówki

Czas czytania: 2 min. 53 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Nepal – cena oraz zakres ochrony

Ruszasz na wycieczkę w Himalaje? Tam z pewnością przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne. Nepal to kraj, który obejmuje oferta LINK4. Dzięki temu możesz kupić ubezpieczenie na wyjazd do Nepalu na wybraną przez siebie sumę ubezpieczenia oraz dopasowanym zakresem ochrony. Sprawdź, dlaczego warto!

Na południu, wschodzie i zachodzie graniczy z Indiami, a na północy z Chinami. Ponad 80% powierzchni tego kraju pokrywają góry. Oczywiście chodzi o Nepal. Ubezpieczenie turystyczne do tego kraju powinni zakupić nie tylko alpiniści, ale również pasjonaci trekkingu. W Nepalu karta EKUZ nie jest honorowana. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia nagłej choroby bądź innych dolegliwości jesteś skazany na poniesienie wysokich kosztów leczenia. W ofercie LINK4 znajdziesz ubezpieczenie na wyjazd do Nepalu, dzięki któremu można liczyć na pokrycie straty finansowej. Sprawdź, ile kosztuje i co wchodzi w jego zakres.

Ubezpieczenie turystyczne Nepal

Nepal – niezbędnik turysty

Zanim skupimy się na tym, jakie ubezpieczenie turystyczne do Nepalu wybrać, przybliżymy Ci ten niezwykły kraj. Nepal to Demokratyczna Republika Federalna, którą zamieszkuje ponad 30 milionów ludzi. Walutą tego kraju jest rupia nepalska, a językiem urzędowym nepalski, który jest językiem ojczystym dla prawie połowy obywateli.

Południową część Nepalu zajmują wyżyny porośnięte dżunglą, północny skraj to Nizina Hindustańska (tzw. Teraj). Na północy z kolei rozciągają się Himalaje Wysokie z najwyższym szczytem świata – Mount Everest oraz siedmioma innymi ośmiotysięcznikami.

W trakcie wizyty w Nepalu, nie sposób nie odwiedzić Katmandu – to stolica kraju znana z placu Durbar wpisanego na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO. Kolejnym ciekawym przystankiem na mapie tego miasta jest hinduska świątynia Paśupatinath oraz starożytny kompleks religijny Swayambhunath.

Dla wielu turystów głównym celem wyjazdu do Nepalu jest oczywiście wspinaczka górska. Ubezpieczenie na podróż do Nepalu rozszerzone o ryzyka dodatkowe pozwoli chronić Twój sprzęt przed kradzieżą i ze spokojną głową wspinać się po górskich lodowcach.

Ubezpieczenie turystyczne do Nepalu to nie jedyna formalność, jaką należy spełnić przed podróżą. Obywateli RP obejmuje obowiązek wizowy. Wizę można uzyskać w Ambasadzie Nepalu. Za pobyt bez ważnych dokumentów grozi kara grzywny lub więzienia. To jeszcze nie wszystko, bowiem turyści planujący wyruszyć w teren wypraw himalajskich zobligowani są do uiszczenia specjalnej opłaty w wysokości nie mniej niż 700 USD od osoby za tydzień pobytu.

Ubezpieczenie turystyczne Nepal

Ubezpieczenie podróżne Nepal – ile kosztuje?

Wspomnieliśmy, że w Nepalu nie obowiązuje karta EKUZ. To oznacza, że bez wykupionego ubezpieczenia, w przypadku choroby bądź wypadku jesteś zdany tylko na siebie. Koszty leczenia w tym kraju są bardzo wysokie. Jednodniowy pobyt w prywatnym szpitalu to wydatek 200-300 złotych. Jeśli doznasz ciężkich uszkodzeń ciała w wysokich partiach gór, koszt godziny lotu helikoptera ratowniczego oscyluje w granicach 10 tys. złotych. Z tego względu warto mieć ubezpieczenie turystyczne do Nepalu.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne? Nepal to odległy kraj, jednak dzięki LINK4 zapewnisz w nim sobie ochronę dającą poczucie bezpieczeństwa w razie poniesionych szkód. Wysokość składki uzależniona jest od wariantu, na jaki się zdecydujesz, okresu ochrony i zakresu ubezpieczenia, a także zakładanej wysokości sumy ubezpieczenia. Polisa turystyczna w LINK4 w podstawowym zakresie obejmuje koszty leczenia i pomocy assistance, ale można to rozszerzyć między innymi o ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu podręcznego oraz sprzętu sportowego.

Ubezpieczenie turystyczne do Nepalu – korzyści

Koszty leczenia w Nepalu są drogie, a dostęp do służby zdrowia bardzo utrudniony. Miej na uwadze to, że ze względu na górskie ukształtowanie terenu szpitale zlokalizowane są daleko od siebie. Dotarcie do nich wymaga najczęściej wezwania śmigłowca ratunkowego.

Nepal jest również krajem, gdzie występuje malaria przenoszona przez komary, dlatego warto się przed nią zabezpieczyć, zwłaszcza jeśli planujesz spędzać większość czasu pod namiotem.

Co więcej, przypadku spożycia zanieczyszczonej wody lub żywności można zachorować na dur brzuszny i cholerę. Nepal to kraj, w którym występuje również wścieklizna oraz japońskie zapalenie mózgu – wirus przenoszony przez komary. Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczającym przed tymi chorobami jest oczywiście szczepionka. Jednak na wypadek, gdy to nie zadziała lub innych zdarzeń, warto posiadać kompleksowe ubezpieczenie wakacyjne. Nepal to kraj, w którym szczególnie warto je mieć.

Ubezpieczenie na wyjazd do Nepalu – jak kupić?

Planujesz zakupić ubezpieczenie turystyczne? Nepal to kraj, w którym przyda się ubezpieczenie o rozszerzonym zakresie. Kalkulator online dostępny na naszej stronie pomoże Ci obliczyć składkę za ubezpieczenie na podstawie wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia i zakresu ochrony. Możesz także skorzystać z infolinii – wybierz numer 22 444 44 23. Ubezpieczenie podróżne (Nepal oraz inne destynacje) kupisz także u agenta współpracującego z LINK4.

Zachęcamy Cię również do zapoznania się z pełną ofertą produktów LINK4, w tym ubezpieczeniem komunikacyjnym.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21