Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Ubezpieczenie na wyjazd do Singapuru może obejmować uprawianie sportów wysokiego ryzyka, a także pokrycie kosztów leczenia i transportu medycznego do Polski.

Czas czytania: 2 min. 51 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Singapur w ofercie LINK4

Niewielkie wyspiarskie państwo-miasto z biało-czerwoną flagą to Singapur. Ubezpieczenie turystyczne nie jest wymagane w tym kraju, ale warto je mieć. Dowiedz się, przed czym zabezpieczy Cię ubezpieczenie na podróż do Singapuru i jaki może mieć zakres ochrony.

Wybierasz się do Singapuru – niewielkiego państwa w Azji Południowo-Wschodniej? To jedno z najmniejszych, ale równocześnie najbogatszych państw świata, które zaskoczy Cię słoneczną pogodą, egzotyczną kuchnią czy luksusowymi dzielnicami. Wyruszając w tak daleką podróż, zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie na wyjazd do Singapuru. Miej na uwadze to, że nawet w trakcie zwykłego zwiedzania i wypoczynku na plaży, mogą zdarzyć się nieprzyjemne zdarzenia. Wypadek, nagłe zachorowanie czy utrata bagażu – to tylko niektóre z sytuacji, w których przyda się ubezpieczenie na wyjazd do Singapuru.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Singapur – najważniejsze informacje o tym kraju

Aby przekroczyć granicę z Singapurem, potrzebujesz paszport bądź paszport tymczasowy, ważny przy wjeździe przez minimum 6 kolejnych miesięcy. Do tego kraju dotrzesz jedynie samolotem. Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Singapuru i przebywać w nim do 90 dni bez wizy, a po zakwaterowaniu wypełnić specjalną deklarację Singapore Arrival Card.

Lecąc do Singapuru, zadbaj o to, by w swoim portfelu mieć dolary singapurskie, które obowiązują w tym państwie. Do walizki spakuj również zwiewne sukienki, krótkie spodenki i nakrycia głowy. Singapur leży w klimacie równikowym – jest tam naprawdę gorąco. Najlepiej udać się tam od stycznia do lutego bądź na przełomie września i października – wtedy jest sucho i słonecznie, a temperatura powietrza oscyluje w granicach od 24°C do 31°C.

Co jeszcze warto wiedzieć, zanim kupisz ubezpieczenie turystyczne? Singapur – będąc w tym kraju na pewno odwiedź singapurskie zoo, w którym zwierzęta nie przebywają w klatkach, lecz na otwartych przestrzeniach. Warta uwagi jest również wyspa Sentosa, na którą dostaniesz się kolejką linową. Tam czeka na Ciebie czysta plaża, klimatyczne knajpki z kuchnią chińską, malajską i hinduską oraz ciekawa wyspiarska architektura.

Krajobraz Singapuru jest typowo miejski, zwłaszcza w największych aglomeracjach. Dominują ogromne drapacze chmur (w tym luksusowy hotel Marina Bay Sands), a w samym centrum stolicy znajduje się Gardens by the Bay – futurystyczny kompleks ogrodowy o powierzchni ponad 100 hektarów.

Ubezpieczenie turystyczne Singapur

Ubezpieczenie podróżne Singapur – ile kosztuje?

Ubezpieczenie turystyczne do Singapuru to dobrowolna polisa, która jest alternatywą dla karty EKUZ – w tym kraju nie jest ona respektowana. EKUZ zapewnia podstawową ochronę jedynie w krajach UE, na Islandii, w Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii. Mimo tego, że przy wjeździe do Singapuru nie są wymagane świadectwa szczepień, warto zabezpieczyć się na wypadek takich chorób jak cholera, tyfus, polio i WZW A. Nigdy nie wiadomo, czy nie dopadnie Cię złe samopoczucie, ból głowy połączony z wysoką temperaturą czy ból brzucha. Właśnie wtedy przyda się ubezpieczenie turystyczne. Singapur to kraj, w którym może przydać Ci się też ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego, zwłaszcza jeśli planujesz uprawiać aktywność w wodzie.

To, jakie ubezpieczenie turystyczne do Singapuru wybrać i ile ono kosztuje, uzależnione jest od kilku czynników. Zakres ubezpieczenia, okres ochrony, czy liczba osób ubezpieczonych – wszystko to się liczy, przy wyliczaniu wysokości składek za ochronę w kraju Singapur. Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 oprócz standardowego zakresu uwzględniającego np. koszty leczenia – może obejmować również opcje dodatkowe. Dzięki temu posiadana przez Ciebie polisa będzie dopasowana do Twoich potrzeb.

Ubezpieczenie turystyczne do Singapuru – dlaczego warto je mieć?

Teraz skupmy się na tym, dlaczego warto mieć ubezpieczenie wakacyjne. Singapur to kraj egzotyczny, w którym możesz nabawić się choroby tropikalnej. W przypadku wystąpienia dolegliwości, wizyta u lekarza pierwszego kontaktu to koszt oscylujący w granicach 300 złotych. Konsultacja ze specjalistą jest jeszcze droższa, natomiast jednodniowy pobyt w szpitalu oscyluje w granicach nawet 2 tysiące złotych. Wykupując ubezpieczenie turystyczne do Singapuru nie zapłacisz za opiekę medyczną z własnej kieszeni.

Ochrona bagażu to kolejna zaleta, jaką przynosi ubezpieczenie podróżne. Singapur to kraj ze stosunkowo niską przestępczością. Prawo jest skrupulatnie egzekwowane, a drobne przestępstwa surowo karane.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Singapuru?

Ubezpieczenie podróżne (Singapur) możesz zakupić w bardzo prosty sposób. Pierwszą opcją jest zakup polisy przez internet, korzystając z kalkulatora. Możesz również zadzwonić pod numer 22 444 44 23 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4, który z pewnością ma biuro w okolicy Twojego zamieszkania.

Ubezpieczenie na podróż do Singapuru stanowi wsparcie w razie zachorowania, wypadku czy kradzieży bagażu. Zachęcamy Cię do zapoznania się z pełną ofertą produktów LINK4 w tym z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Nabędziesz tu również pakiet OC AC w atrakcyjnej cenie.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21