Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę na Sri Lankę? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 31 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Sri Lanki

Szukający rajskich plaż i egzotycznej kultury turyści chętnie wybierają taką destynację, jak Sri Lanka. Ubezpieczenie turystyczne na taki wyjazd jest więc stosunkowo łatwo dostępne, ale warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, dzięki którym wymarzone wakacje okażą się beztroskie i bezproblemowe. Zobacz, jakie ubezpieczenie turystyczne do Sri Lanki sprawdzi się najlepiej. Dowiedz się, jak je wykupić!

Zastanawiasz się, czy na pewno jest potrzebne ubezpieczenie na podróż do Sri Lanki? O ile w Europie może czasem wystarczyć karta EKUZ, o tyle to państwo położone na niewielkiej wyspie na Oceanie Indyjskim leży bardzo daleko poza jej zakresem. Wybierając się tu na wakacje, musisz liczyć się z co najmniej 13-godzinnym lotem, o ile w ogóle uda Ci się znaleźć bezpośrednie połączenie bez przesiadek.

Biorąc pod uwagę odległość dzielącą Polskę od Sri Lanki, nietrudno się domyśleć, że na miejscu czeka Cię zupełnie inna rzeczywistość. Koszty życia, ale i dostępność usług pierwszej potrzeby mogą okazać się zdecydowanie mniej korzystne niż w Polsce. Z tego powodu warto dobrze zaplanować wyjazd, by uniknąć ewentualnych problemów. Do tego zalicza się też to, by wcześniej kupić ubezpieczenie podróżne. Sri Lanka okaże się jeszcze piękniejsza, jeśli nie będziesz się bać niespodziewanych wypadków na każdym kroku.

Czy potrzebne Ci ubezpieczenie turystyczne? Sri Lanka w pigułce

Sri Lanka leży w klimacie równikowym, co oznacza średnią pogodę na poziomie 30 stopni przez cały rok. Turystom poleca się odwiedzenie tego wyjątkowego kraju w okresie od połowy grudnia do końca kwietnia, kiedy to pogoda jest najpiękniejsza, a ryzyko gwałtownych ulew najniższe.

Stolica Sri Lanki to Kolombo, jednak turyści obierają ten kierunek dość rzadko. Znacznie atrakcyjniejsze dla osób z Europy okazują się rejony z rajskimi plażami oraz egzotyczną przyrodą w pełnej krasie. Szczególnie polecane do zwiedzania są takie obszary, jak Anuradhapura z ruinami dawnej stolicy, którą przejęła dżungla, czy Kandy będące miejscem pielgrzymek wyznawców buddystów. Warto też zobaczyć parki narodowe Minneriya i Yala, w których zobaczysz nie tylko niezwykłą florę, ale również dziko żyjące zwierzęta w naturalnym otoczeniu. Oglądanie tych atrakcji nie powinni stanowić zagrożenia dla podróżnych, jednak mimo wszystko przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne. Sri Lanka to obszar znajdujący się daleko od Europy, więc warto zapewnić sobie wsparcie na wypadek różnych sytuacji nieznanych Europejczykom.

Chociaż z punktu widzenia przeciętnego turysty Sri Lanka jawi się jako raj na ziemi, życie miejscowych zdecydowanie nie jest sielanką. Ze względu na stosunkowo ciężki dostęp do produktów pierwszej potrzeby i wysoki poziom biedy w ubogich dzielnicach, Ministerstwo Spraw Zagranicznych przestrzega przed niepokojami społecznymi. Tym samym nie zaleca się zwiedzania obszarów wykraczających poza te ściśle turystyczne.

Trzeba też liczyć się z ryzykiem wystąpienia przerw w dostawie prądu. O ile w renomowanych kurortach turystycznych raczej nie spotkasz się z tym problemem, o tyle przy planowaniu noclegu na własną rękę już tak.

Ubezpieczenie turystyczne – zakres

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne? Sri Lanka jako cel podróży

Paszport wyrobiony? Walizki spakowane? Pozostaje Ci tylko jedno – kupić ubezpieczenie wakacyjne. Sri Lanka okazuje się dość droga pod względem usług medycznych, więc warto skupić się głównie na limitach kosztów leczenia, które powinny być jak najwyższe i najlepiej wynosić ok. 500 tys. złotych.

Ze względu na silne prądy wodne, nawet leniwe plażowe i kąpiele wodne mogą okazać się stosunkowo niebezpieczne. Ryzykowne bywają również wyprawy do dżungli, nawet jeśli odbywają się z doświadczonym przewodnikiem. Pomocne okaże się zatem ubezpieczenie podróżne do Sri Lanki zakładające wysoką kwotę dla kosztów ratownictwa.

Jak w przypadku każdej innej destynacji wakacyjnej, tak i na Sri Lance mogą zdarzyć się różne wypadki. W pokryciu finansowych skutków takich sytuacji pomoże OC w życiu prywatnym, a jeśli szkoda dotknie Ciebie – NNW.

Ubezpieczenie turystyczne Sri Lanka

Dlaczego przyda Ci się ubezpieczenie podróżne do Sri Lanki?

Warto mieć świadomość tego, że koszty leczenia i hospitalizacji w tym kraju są dość wysokie. Średni koszt pobytu w szpitalu przez jeden dzień to ok. 30 dolarów – bez opłat za wykonane usługi i badania oraz podane leki. Aby oszczędzić sobie wysokich wydatków z własnej kieszeni, warto zwrócić uwagę na limity dla kosztów leczenia, jakie zakłada ubezpieczenie podróżne. Sri Lanka jest też uważana za obszar zagrożony żółtaczką typu A i tężcem, więc zaleca się zaszczepienie przeciwko nim przed wyjazdem.

Chociaż jadąc na rajskie wakacje z pewnością nie masz przed oczami czarnych scenariuszy, zdecydowanie warto je uwzględnić, wybierając polisę na wyjazd. Jeśli wziąć pod uwagę dystans dzielący Sri Lankę od Polski, koszt transportu medycznego (zwłaszcza dla osoby w ciężkim stanie) lub transportu zwłok może wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Posiadanie ubezpieczenia pokrywającego ten wydatek może okazać się nieocenioną pomocą w niespodziewanej sytuacji, która może spotkać każdego.

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Sri Lanki?

Chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne? Sri Lanka to kierunek egzotyczny i to w dużej odległości od Polski, więc warto starannie wybrać ofertę. W LINK4 znajdziesz pakiety idealnie skrojone pod podróż na takim dystansie.

Gdy już zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie turystyczne do Sri Lanki, wystarczy je wykupić. W LINK4 możesz to zrobić tak, jak Ci wygodnie. Do Twojej dyspozycji jest kalkulator online, w którym ustalisz parametry oferty, zobaczysz proponowaną składkę i – jeśli sprosta Twoim oczekiwaniom – od razu wykupisz ubezpieczenie. Możesz również załatwić wszystko przez telefon, dzwoniąc pod numer 22 4444423 , lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4 i kupić ubezpieczenie na wyjazd do Sri Lanki stacjonarnie.

Masz już ubezpieczenie na wyjazd do Sri Lanki? Być może w niedługim czasie czeka Cię podróż do innego kraju. W LINK4 z pewnością znajdziesz ofertę odpowiadającą innym destynacjom. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21