Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Szwecji? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 2 min. 45 sek.
Ubezpieczenie turystyczne – Szwecja

Wyjeżdżasz na północ Europy i zastawiasz się, czy potrzebne Ci ubezpieczenie turystyczne? Szwecja to kraj, w którym ze względu na bardzo wysokie ceny usług, a w tym leczenia, na pewno się przyda. Co prawda, to bezpieczny kraj, ale podróżując turystycznie, mogą się zdarzyć różne nieprzyjemne sytuacje, a koszty następstw nieszczęśliwych wypadków są tu relatywnie wysokie. Sprawdź, co zyskasz, kupując ubezpieczenie na wyjazd do Szwecji w LINK4!

Ubezpieczenie turystyczne – Szwecja, czyli kraj Wikingów

Nie masz pewności, czy potrzebne Ci będzie ubezpieczenie turystyczne? Szwecja to drogi skandynawski kraj, w którym polisa może Ci się przydać. Lokalne ceny są tu niezwykle wysokie, a trafiając do szpitala na kilka dni, trzeba liczyć się z rachunkiem o równowartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nawet zwykła wizyta u lekarza to już równowartość kilkuset złotych. Ubezpieczenie do Szwecji jest więc konieczne – zwłaszcza jeśli chce się podróżować po całym kraju, gdyż ewentualny transport medyczny i koszty ratownictwa również są tu niezwykle wysokie.

Obrazek cta

Najważniejsze informacje o Szwecji – niezbędnik turysty

Ubezpieczenie na wakacje w Szwecji niewątpliwie się przyda każdemu, kto nie chce narażać się na ewentualne wysokie koszty leczenia, a jako że Szwecja daje ogromne możliwości, nie warto na wakacjach martwić się o ceny za wizytę u lekarzy. Ten nordycki kraj zamieszkiwany przez około 10 mln ludzi ma świetnie rozwiniętą gospodarkę, a lokalną walutą jest korona szwedzka.

Całkowita długość wybrzeża do ponad 3000 km, a kraj jest otoczony Morzem Bałtyckim i Zatoką Botnicką z jednej strony, a z drugiej graniczy z Norwegią. Na północy zaś przebiega granica lądowa z Finlandią. Będąc w Szwecji, warto odwiedzić stolicę – Sztokholm. To eleganckie miasto leży na wielu wyspach połączonych mostami i zachwyca swoją architekturą. Turyści odwiedzający stolicę powinni odwiedzić też Zamek Królewski pochodzący z epoki baroku, a także muzeum słynnego Alfreda Nobla. 

Warto też zajrzeć na Wyspę Wikingów, czyli Gotlandię lub zwiedzić Park Narodowy Abisko, w którym w okresowo widać zorzę polarną. Cały kraj urzeka swoimi górskimi krajobrazami Półwyspu Skandynawskiego. Odwiedzając kraj Wikingów, warto jednak mieć ubezpieczenie na wyjazd do Szwecji ze względu na wysokie koszty ratownictwa, a także transportu medycznego i leczenia.

Jakie ubezpieczenie w Szwecji i ile ono kosztuje?

Ubezpieczenie na wakacje w Szwecji przyda się pomimo tego, że obowiązuje tu karta EKUZ. Niestety za większość leków, a także usług medycznych trzeba tutaj dopłacać, więc bez dodatkowego ubezpieczenia trzeba liczyć się z wysokimi kosztami. 

W LINK4 za przykładowe ubezpieczenie na wyjazd do Szwecji trzeba zapłacić 149,76 zł na 14 dni dla jednej osoby, o ile obejmuje same koszty leczenia i Assistance na kwotę 300 tys. zł. W LINK4 można jednak dopasować sumę ubezpieczenia do swoich potrzeb, a także wybrać dodatkowe pokrycia zwiększające zakres ochrony. Szczegóły zakresu ubezpieczenia znajdują się w OWU. Wyjeżdżając do Szwecji, możesz rozszerzyć pakiet również o OC – przy kwocie 200 tys. zł koszt za jedną osobę na 4-dniowy wyjazd wyniesie 58,08 zł.

Ubezpieczenie na wakacje w Szwecji – co jeszcze musisz wiedzieć?

Szwecja to kraj położony w większości na górskim terenie, więc wyjeżdżając własnym autem, trzeba liczyć się z ryzykiem wypadku. Tutejsze drogi są zadbane, jednak trudny dla kierowców klimat utrudnia jazdę i stwarza ogromne ryzyko. Warto więc mieć ubezpieczenie do Szwecji z szerokim zakresem ochrony obejmującym krótkoterminowe Auto Assistance. Dodatkowo jeśli planujesz uprawiać sporty zimowe lub ekstremalne, możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia o ochronę z nimi związaną.

Jak kupić ubezpieczenie do Szwecji?

Chcesz kupić ubezpieczenie do Szwecji? W LINK4 możesz to zrobić, korzystając z Kalkulatora na stronie internetowej. Polisę kupisz bez wychodzenia z domu. Jeśli masz wątpliwości lub pytania, możesz zadzwonić pod numer 22 444 44 44, gdzie również możesz kupić polisę, a konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Ubezpieczenie na wakacje w Szwecji można też kupić bezpośrednio u jednego z agentów współpracujących z LINK4.

Wyjazd do Szwecji – czy się ubezpieczać?

Nie wiesz, czy potrzebne Ci ubezpieczenie turystyczne? Szwecja to jeden z najdroższych krajów Europy, więc lepiej nie ryzykować wyjazdu bez polisy ubezpieczeniowej. Warto zastanowić się, jaka suma ubezpieczenia Cię interesuje i jaki zakres – możesz rozszerzyć go o dodatkowe pokrycia, takie jak Sporty Zimowe, Sporty Ekstremalne czy Auto Assistance. Sprawdź ofertę LINK4, kup ubezpieczenie i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU PODRÓŻE dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21