Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Wietnamu? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 44 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Wietnamu

Azjatycka kultura nie od dziś zachwyca Europejczyków, a Wietnam stanowi jeden z jej najlepszych przykładów. Poza wybornym jedzeniem ma do zaoferowania turystom egzotyczną przyrodę, a także niezwykle barwną kulturę, która zasługuje na bliższe poznanie. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy planowaniu wyjazdu do tej azjatyckiej perełki i jakie ubezpieczenie turystyczne do Wietnamu wybrać, by zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa w wielu sytuacjach.

Wietnam to kierunek turystyczny, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Na wakacje w tym kraju można wybrać się zarówno na własną rękę, jak i w ramach zorganizowanego wypoczynku z biura podróży.

Niezależnie od tego, na którą z tych dwóch opcji się zdecydujesz, przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne. Wietnam dzieli od Polski tak wiele kilometrów, że rozwiązywanie ewentualnych problemów na własną rękę może być dość kłopotliwe. Jeśli jednak masz dobrze dopasowane ubezpieczenie podróżne, Wietnam stoi przed Tobą otworem. Skup się na tym, co masz przed oczami, i chłoń tę niesamowitą kulturę, tak odmienną od tej, z którą masz do czynienia w Polsce.

Paszport, wiza i ubezpieczenie turystyczne – Wietnam już na Ciebie czeka

Jeśli masz ważny paszport i wizę (jedno- lub wielokrotną), możesz rozpocząć swoją wietnamską przygodę. Zanim jednak rozpoczniesz zwiedzanie, zaplanuj trasę podróży. W kraju jest wiele miejsc, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu – z pewnością nie chcesz ich przegapić przez pośpiech czy brak przygotowania.

Osoby szukające relaksu na pięknej plaży powinny skierować się przede wszystkim na wyspę Phu Quoc, na której występują idealne warunki do kąpieli słonecznych i wodnych. Choć otoczenie przypomina raj na ziemi, wciąż jest stosunkowo mało znane przez turystów, więc możesz liczyć na odpoczynek z dala od tłumów.

Lubisz zwiedzanie miast będących przykładem obcej kultury? Twoje oczekiwania spełnią takie perełki, jak np. Hội An, Hanoi czy Ho Chi Minh City. Aby posmakować lokalnej kuchni i poznaj prawdziwe życie mieszkańców Wietnamu, warto z kolei udać się do Delty Mekongu lub górzystego regionu Cao Bang w pobliżu chińskiej granicy. Niezwykłe piękno wietnamskiej przyrody odkryjesz natomiast w takich miejscach, jak zatoka Ha Long, park narodowy Ninh Binh – Baía de Halong Terrestre i prowincja Yen Bai z imponującymi tarasami ryżowymi, które można śmiało uznać za symbol Wietnamu.

Wietnam nie należy do krajów podwyższonego ryzyka dla polskich turystów. Chociaż zdarzają się przypadki kradzieży czy gotówki wypłacanej z bankomatu, o ile podróżujący trzymają się popularnych kurortów, mogą się czuć bezpiecznie. Mniej przewidywalna okazuje się lokalna pogoda, która potrafi zaskakiwać. Wietnam leży w trzech różnych strefach klimatycznych, a w każdej z nich obowiązuje wysoki stopień ryzyka tajfunowego. Z tego powodu odradza się odwiedzanie centralnej i południowej części kraju w drugiej połowie roku.

Językiem obowiązującym na miejscu jest wietnamski, choć w dużych miastach można bez problemu znaleźć osoby mówiące po angielsku. Lokalni mieszkańcy są też bardzo pozytywnie nastawieni do turystów z innych kontynentów i chętni do niesienia pomocy. W Wietnamie transakcje są przeprowadzane w dongach wietnamskich, które bez problemu wymienisz w polskim kantorze.

Ubezpieczenie turystyczne Wietnam

Czy musisz kupić ubezpieczenie podróżne? Wietnam nie zakłada takiego obowiązku, ale to dobry pomysł

Nie ma prawa nakazującego, by kupić ubezpieczenie na wyjazd do Wietnamu. MSZ nie zaleca jednak podróżowania bez ważnej polisy po tym niezwykle zróżnicowanym kraju. Choć główne ośrodki turystyczne zapewniają wiele opcji pomocy turystom w potrzebie, poza nimi musisz sobie radzić samodzielnie, a to nie takie proste. Pomoc ubezpieczyciela pozwoli uniknąć kłopotów i przestać martwić się tym, co może się zdarzyć – a zamiast tego cieszenie się tym niezwykłym doświadczeniem.

Jeśli zamierzasz odwiedzić Wietnam, ubezpieczenie turystyczne powinno koniecznie obejmować wysoką kwotę dla kosztów leczenia. Dzięki temu nie tylko pokryjesz wydatki za usługi medyczne na miejscu, ale także ewentualnie transport medyczny lub transport zwłok do Polski – warto być przygotowanym nawet na tak czarne scenariusze.

Chociaż kraj uchodzi za stosunkowo bezpieczny, nie zaszkodzi również kupić NNW i ubezpieczenie bagażu, które uzupełnią ubezpieczenie podróżne. Wietnam jest też nieprzewidywalny pod względem pogody, więc warto przygotować się na różne sytuacje.

Ubezpieczenie turystyczne – zakres

Czy wystarczy samo ubezpieczenie turystyczne do Wietnamu? Praktyczne wskazówki dla turystów

Ubezpieczenie na podróż do Wietnamu przyda się w szczególności wtedy, gdy doznasz jakiegoś wypadku wymagającego kontaktu z lekarzem lub pobytu w szpitalu. Publiczna służba zdrowia w tym kraju nie cieszy się dobrą renomą i jest to w pełni zasłużone. W dużych miastach możesz skorzystać z prywatnych placówek medycznych, jednak ceny w nich należą już do dużo wyższych. Prosta konsultacja u lekarza niebędącego specjalistą może Cię bowiem kosztować nawet 50-90 dolarów – chyba że wcześniej kupisz ubezpieczenie turystyczne do Wietnamu.

Nie warto ryzykować przede wszystkim wtedy, gdy zamierzasz przemieszczać się po większym obszarze kraju. Transport drogowy w Wietnamie nie należy do najbezpieczniejszych, czego efektem jest stosunkowo wysoki współczynnik wypadków. Konieczność skorzystania z lokalnej służby zdrowia może więc pojawić się nawet wtedy, gdy zachowasz szczególną ostrożność.

Znajdź ubezpieczenie na wyjazd do Wietnamu w LINK4

Podróżując po Polsce lub Europie, możesz zastanawiać się nad tym, czy opłaca się kupić ubezpieczenie wakacyjne. Wietnam jest jednak na tyle egzotycznym kierunkiem, że takie podejście może okazać się co najmniej ryzykowne – tym bardziej, że w LINK4 znajdziesz ubezpieczenie turystyczne do Wietnamu dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Gdy już dopasujesz parametry oferty do swoich planów urlopowych, możesz ją kupić na trzy sposoby. Do Twojej dyspozycji jest kalkulator online znajdujący się na stronie link4.pl. Korzystając z niego, załatwisz wszystko przez Internet, bez wychodzenia z domu. Infolinia pozwala z kolei dokonać zakupu przez telefon – wystarczy tylko zadzwonić pod numer 22 4444423 i porozmawiać z doradcą. Ubezpieczenie na wyjazd do Wietnamu kupisz też u stacjonarnego agenta, który współpracuje z LINK4.

Wymarzony wyjazd przyniósł Ci wiele emocji, ale równocześnie spokój ducha ze względu na posiadane ubezpieczenie turystyczne? Wietnam to niejedyny kierunek, który warto odwiedzić. Zapoznaj się z ofertą LINK4, która zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa niezależnie od tego, jaki kraj obierzesz jak cel swojej kolejnej podróży.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21