Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Oblicz stawkę za polisę od zdarzeń losowych, obejmującą ubezpieczenie od dewastacji w LINK4 bez wychodzenia z domu!

Czas czytania: 2 min. 58 sek.
Czy istnieje ubezpieczenie domu od dewastacji?

Od samej dewastacji, domu nie da się ubezpieczyć. Możesz jednak liczyć na pomoc w przypadku, gdy Twoją nieruchomość dotkną jej skutki. W LINK4 ubezpieczysz swoje mienie od wszystkich zdarzeń losowych (z wyjątkiem przypadków wskazanych w OWU).

Baner korzyści

Ubezpieczenie domu od dewastacji w ramach polisy od zdarzeń losowych – od czego zależy wysokość składki?

Akty wandalizmu to coś, co może zdarzyć się niezależnie od miejsca zamieszkania. Choć bardziej narażeni są na nie właściciele domów niż mieszkań, to w każdym przypadku warto być ubezpieczeniowym na taką ewentualność. Nawet z pozoru niewielkie szkody, jak chociażby graffiti, mogą się okazać trudne, a przy tym kosztowne do usunięcia. Mając ubezpieczenie od zdarzeń losowych, nie trzeba się nimi martwić.

Ochrona od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie od dewastacji mienia – co warto wiedzieć?

Chcesz wiedzieć, od czego zależy cena ubezpieczenia? Chcesz poznać zdarzenia, na wypadek których może pomóc Ci ubezpieczenie? Właśnie to znajdziesz w tym tekście. Podpowiemy, jak chronić się przed danymi zdarzeniami i jak zgłosić szkodę, jeśli konkretna sytuacja się wydarzy. Wyjaśnimy, od czego zależy cena ubezpieczenia i powiemy, dlaczego warto ubezpieczyć się w możliwie szeroki sposób.

ubezpieczenie domu od dewastacji

Polisa od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie od dewastacji mienia – czym jest?

Ubezpieczenie nieruchomości od dewastacji, które wchodzi w skład polisy od zdarzeń losowych, to coś co może przydać się każdemu właścicielowi mieszkania lub domu. Zastanawiasz się, co kryje się pod pojęciem dewastacji? Jest to umyślne zniszczenie lub uszkodzeniu przedmiotu przez osoby trzecie. Zalicza się do tego nie tylko całkowite zniszczenie jakiejś części domu, np. drzwi, ale w zakres takiego ubezpieczenia wchodzi też graffiti, czyli rysunki, napisy i wszelkie znaki graficzne umieszczone na przedmiocie ubezpieczenia przez osoby trzecie bez zgody ubezpieczonego. Osoby trzecie to wszyscy ci, którzy nie są zdefiniowani jako ubezpieczający, ubezpieczeni lub osoby bliskie czy domownicy.

Obrazek cta

Ubezpieczenie domu od wandalizmu w ramach polisy od zdarzeń losowych – od czego zależy cena?

Głównym czynnikiem, który decyduje o tym, ile trzeba będzie zapłacić za składkę, jest oczywiście suma ubezpieczenia. Jednak nie jest to jedyny czynnik. Pod uwagę bierze się także ryzyko wystąpienia danych zdarzeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe, aby je obliczyć, wykorzystują różne dane, w tym statystyki dotyczące przestępstw. Choć wpływ na to może mieć także lokalizacja danej nieruchomości pod względem urbanistycznym. To znaczy dużo większe ryzyko, szkód spowodowanych aktem wandalizmu jest, jeśli ubezpieczeniu podlega dom wolnostojący niż mieszkanie na wysokim piętrze wieżowca.

Polisa od zdarzeń losowych to nie tylko ubezpieczenie od dewastacji mienia – co jeszcze oferuje?

Wspominane akty wandalizmu, czyli np. graffiti to nie wszystko, przed czym może zabezpieczyć Cię polisa w LINK4. Ubezpieczenie domu lub mieszkania od wszelkiego ryzyka chroni Twoje finanse w przypadku wystąpienia różnych zdarzeń losowych, takich jak powódź czy silny wiatr. Jest to także ubezpieczenie od pożaru, który może być spowodowany zarówno przez zdarzenia jak np. wyładowanie atmosferyczne czy przepięcie. Skutki wszystkich wymienionych tu zdarzeń mogą być bardzo dotkliwe. Dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć. Oczywiście wymienione tu zdarzenia to tylko niektóre z tych, na wypadek których może zabezpieczyć Cię polisa.

Ubezpieczenie nieruchomości od dewastacji - Link4.pl

Ubezpieczenie od graffiti – jak się przed tym uchronić?

Oczywiście, nawet jeśli jest się ubezpieczonym, to nie chce się, aby dane zdarzenie miało miejsce. W końcu usuwanie szkód to także strata cennego czasu i nerwów. Można więc zminimalizować ryzyko wystąpienia takich zdarzeń. Przed aktami wandalizmu może Cię uchronić monitoring, ochrona, alarm albo też przeszkolony pies stróżujący. Oczywiście skuteczne zabezpieczenia, w postaci np. ogrodzenia także mogą zniechęcić potencjalnych wandali. 

Jeśli już wszystko zawiedzie i przydarzy Ci się taka przykra sytuacja, jaką jest zniszczenie Twojego mienia, to szkodę będziesz mógł zgłosić w wygodny sposób przez Internet. Tam też możesz śledzić jej status. Oczywiście możesz wykonać obie te czynności telefonicznie.

Polisa od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie od dewastacji mienia – jak się ubezpieczyć?

W LINK4 jest to niezwykle proste. W LINK4 możesz kupić polisę online – skorzystaj z Kalkulatora LINK4 i oblicz wysokość swojej składki. Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 4444444, a nasi konsultanci poprowadzą Cię przez proces zakupu i udzielą niezbędnych informacji. Istnieje też możliwość osobistego spotkania się z agentem współpracującym z LINK4.

Ochrona od zdarzeń losowych obejmująca ubezpieczenie od dewastacji mienia – podsumowanie

Teraz już wiesz, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie domu od wandalizmu, które wchodzi w skład polisy od zdarzeń losowych. Wiesz też, w jaki sposób kupić ubezpieczenie – możesz to zrobić online, telefonicznie lub osobiście. Pamiętaj też, że LINK4 to znacznie więcej niż ubezpieczenie od dewastacji mienia. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie