Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Oblicz stawkę za ubezpieczenie od skutków gradu i innych zdarzeń losowych w LINK4 bez wychodzenia z domu!

Czas czytania: 2 min. 15 sek.
Czy istnieje ubezpieczenie domu od gradu?

Od samego gradu domu nie da się ubezpieczyć. Możesz jednak liczyć na ochronę w przypadku, gdy Twoją nieruchomość dotkną jego skutki. W LINK4 ubezpieczysz swoje mienie od wszystkich zdarzeń losowych (z wyjątkiem przypadków wskazanych w OWU).

Baner korzyści

Ubezpieczenie domu od gradu – atrakcyjna polisa obejmująca zdarzenia losowe pod lupą

Grad to opad atmosferyczny w postaci bryłek lodu. W naszej szerokości geograficznej występuje on od maja do sierpnia. Aby powstał, temperatura musi być wyższa niż zero stopni. Istnieją tak zwane szlaki gradowe, na których prawdopodobieństwo wystąpienie tego zjawiska jest znacznie wyższe. Oczywiście, jeśli mieszkasz w mieszkaniu, to ryzyko szkód powstałych w wyniku gradu jest minimalne. Inaczej będzie w przypadku domu i towarzyszących mu zabudowań.

Mając własne mieszkanie, niestety musisz się liczyć z wystąpieniem różnych zdarzeń losowych. Grad to zdarzanie, które ma miejsce szczególnie latem. Jednak istnieje wiele innych czynników atmosferycznych i nie tylko, które mogą mieć wpływ na stan Twojego mieszkania. Warto więc się przed takimi zdarzeniami ochronić, wykupując ubezpieczenie domu od gradobicia, które wchodzi w skład polisy od zdarzeń losowych.

Ochrona od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie domu od gradobicia – cena

Na koszt polisy chroniącej od skutków zdarzeń losowych, która obejmuje ubezpieczenie domu od gradu, ma wpływ kilka czynników. Są to m.in. przedmiot ubezpieczenia, zakres ochrony i suma ubezpieczenia, która powinna odpowiadać wartości nieruchomości. Warto mieć na uwadze również fakt, że suma ubezpieczenia wskazuje również maksymalną kwotę odszkodowania, którą można otrzymać w przypadku wystąpienia szkody objętej ochroną.

ubezpieczenie domu od gradu

Ubezpieczenie domu od gradobicia – przed czym jeszcze chroni polisa od zdarzeń losowych?

Jeśli wykupisz w LINK4 ubezpieczenie domu lub mieszkania od zdarzeń losowych, w którego skład wchodzi ubezpieczenie nieruchomości od gradu, będziesz czuć się bezpieczenie nie tylko w przypadku wystąpienia tego zjawiska atmosferycznego. Pakiety ubezpieczeniowe obejmują najczęściej ochroną szkody spowodowane również przez:

  • zalanie i lód;
  • uderzenia piorunów i przepięcia prądu;
  • wiatr i powalone drzewa;
  • pożar.

Ubezpieczenie od zdarzeń losowych chroni Cię także między innymi przed zalaniem przez sąsiada czy szkodami wandalizmu wywołanymi przez osoby trzecie. Wymienione zdarzenia to tylko część sytuacji, na jakich okoliczność obowiązuje polisa. Jest ich znacznie więcej. Szczegółowe informacje znajdziesz w OWU.

Ubezpieczenie nieruchomości od gradu - Link4.pl

Polisa od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie nieruchomości od gradu – co obejmuje?

Oferowane przez LINK4 ubezpieczenie obejmuje ochronę nieruchomości i przynależnych pomieszczeń. Chroni też ruchomości domowe (m.in. meble, dywany, sprzęt RTV/AGD) oraz stałe elementy np. glazurę, podłogi czy stałe wyposażenie łazienek. Dokładne warunki i zakres  ochrony sprawdzisz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

Jak kupić polisę od zdarzeń losowych zapewniającą ubezpieczenie nieruchomości od gradu?

Najprostsza odpowiedź mogłaby brzmieć, że jak jest Ci wygodniej. Możesz zrobić to online – skorzystaj z naszego Kalkulatora LINK4 i w prosty sposób oblicz wysokość swojej składki. Polisę od zdarzeń losowych, która obejmuje ubezpieczenie domu od gradu, możesz wykupić również, rozmawiając z naszymi konsultantami pod numerem 22 4444444 lub spotykając się osobiście z agentami współpracującymi z LINK4.

Obrazek cta

Ubezpieczenie nieruchomości od gradu, które wchodzi w skład polisy od zdarzeń losowych – podsumowanie

Wiesz już, że ubezpieczenie od gradu to tylko jedno ze zdarzeń, jakie obejmuje polisa od zdarzeń losowych w LINK4. Jej szeroki zakres sprawia, że możesz liczyć na wypłatę odszkodowania na wypadek różnych losowych sytuacji, które mogą Cię spotkać, w tym od silnego wiatru, pożaru, przepięć czy burzy. Polisa z takim zakresem ochrony chroni naszą nieruchomość kompleksowo. Pełną ofertę ubezpieczeń możesz znaleźć na naszej stronie. Sprawdź ofertę LINK4 i wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i włączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie