Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Oblicz stawkę za ubezpieczenie od skutków powodzi i innych zdarzeń losowych w LINK4 bez wychodzenia z domu!

Czas czytania: 2 min. 30 sek.
Czy istnieje ubezpieczenie domu od powodzi?

Od samej powodzi domu nie da się ubezpieczyć. Możesz jednak liczyć na ochronę w przypadku, gdy Twoją nieruchomość dotkną jego skutki. W LINK4 ubezpieczysz swoje mienie od wszystkich zdarzeń losowych (z wyjątkiem przypadków wskazanych w OWU).

Baner korzyści

Ubezpieczenie domu od powodzi – atrakcyjna polisa obejmująca zdarzenia losowe pod lupą

Powódź to zdarzenie, które ma miejsce w Polsce najczęściej wiosną podczas intensywnych opadów deszczu. Ze zniszczeniami wynikającymi z powodzi muszą się liczyć mieszkańcy dużych miast, terenów podmiejskich czy wsi. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy mieszkaniu może Cię spotkać takie zagrożenie. Istnieją oczywiście różne formy zabezpieczenia na wypadek takiej sytuacji. Jednak niestety nie zawsze w porę i wystarczająco skutecznie działają. Właśnie dlatego warto mieć polisę od zdarzeń losowych, w której skład wchodzi ubezpieczenie nieruchomości od powodzi.

Ubezpieczenie domu od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie od powodzi – czym jest?

Powódź to po prostu zalanie jakichś terenów, które spowodowane jest podniesieniem się wody w korytach wód płynących lub stojących. Powodem tego mogą nadmierne opady atmosferyczne, ale też spływ wód po stokach czy topienie się kry lodowej. Powódź ma także miejsce, jeśli w wyniku sztormu czy zatorów lodowych podniesie się poziom wody w morzu i zalane zostaną jakieś tereny. Nietrudno się więc domyślić, że ryzyko wystąpienia takiego zjawiska jest tym większe, im bliżej zbiorników wodnych się mieszka. 

Jednak powódź to nie jedyne zdarzenie, jakie może być wywołane przez czynniki atmosferyczne. Pożar czy grad również mogą być spowodowane przez pogodę i wywołać katastrofalne skutki. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie się w szerokim zakresie, co umożliwia LINK4.

ubezpieczenie domu od powodzi

Ile kosztuje polisa od zdarzeń losowych obejmująca ubezpieczenie domu od powodzi?

Na koszt polisy chroniącej od skutków zdarzeń losowych, która obejmuje ubezpieczenie domu od powodzi, ma wpływ kilka czynników. Są to m.in. przedmiot ubezpieczenia, zakres ochrony i suma ubezpieczenia, która powinna odpowiadać wartości nieruchomości. Warto mieć na uwadze również fakt, że suma ubezpieczenia wskazuje również maksymalną kwotę odszkodowania, którą można otrzymać w przypadku wystąpienia szkody objętej ochroną.

Ubezpieczenie nieruchomości od powodzi - Link4.pl

Polisa od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie mieszkania od powodzi – co uwzględnia?

Oferta ubezpieczeniowa all risks to nie tylko ubezpieczenie od powodzi. Wykupując je, będziesz zabezpieczony także na wypadek innych zdarzeń pogodowych i wynikających z nich konsekwencji. Mogą to być zniszczenia w wyniku gradu czy pożaru wywołanego przez wyładowanie atmosferyczne, ale także przepięcie w instalacji elektrycznej. 

Mieszkasz blisko terenów leśnych i często w pobliże Twojego domu przychodzą zwierzęta. Ubezpieczenie domu lub mieszkania od wszelkiego ryzyka obejmuje także szkody wyrządzane przez dzikie zwierzęta. Zakres ochrony obejmuje także akty wandalizmu dokonane przez osoby trzecie. Chcesz poznać wszystkie zdarzenia, na okoliczność których jesteś chroniony przez ubezpieczenie all risks? Zajrzyj do OWU.

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed powodzią?

Niestety z reguły powódź to zjawisko nagłe i trudno przed nim się zabezpieczyć. Najlepszym wyjściem jest podczas zakupu nieruchomości dobrze sprawdzić, jakie jest ryzyko wystąpienia powodzi. Poza tym można przygotować także worki z piaskiem, z których później można zbudować tak zwane wały przeciwpowodziowe.

Obrazek cta

Jak wykupić polisę od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie domu od powodzi?

W LINK4 ubezpieczenie domu od powodzi wchodzące w skład polisy od zdarzeń losowych możesz wykupić wygodnie przez Internet – skorzystaj z naszego Kalkulatora LINK4 i w prosty sposób oblicz wysokość swojej składki. Polisę od zdarzeń losowych, która obejmuje ubezpieczenie domu od powodzi, możesz wykupić również, rozmawiając z naszymi konsultantami pod numerem 22 4444444 lub spotykając się osobiście z agentami współpracującymi z LINK4.

Polisa od zdarzeń losowych obejmująca ubezpieczenie od powodzi – podsumowanie

Teraz już wiesz, jak szeroki może być zakres ubezpieczenia Twojego domu lub mieszkania i co ma wpływ na wysokość składki. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą ubezpieczenia na stronie LINK4. Znajdziesz w niej różnego rodzaju polisy, a w przypadku niektórych będziesz mógł dostosować ich zakres do swoich własnych potrzeb.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i włączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie