Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Oblicz stawkę za ubezpieczenie od skutków pożaru i innych zdarzeń losowych w LINK4 bez wychodzenia z domu!

Czas czytania: 3 min. 42 sek.
Czy istnieje ubezpieczenie domu od pożaru?

Od samego pożaru domu nie da się ubezpieczyć. Możesz jednak liczyć na ochronę w przypadku, gdy Twoją nieruchomość dotkną jego skutki. W LINK4 ubezpieczysz swoje mienie od wszystkich zdarzeń losowych (z wyjątkiem przypadków wskazanych w OWU).

Nikt nie zakłada, że jego dom lub mieszkanie ulegnie pożarowi. Jednak niestety takie sytuacje się zdarzają. Niektóre nieruchomości są bardziej narażone na takie sytuacje, inne mniej. Będzie to miało wpływ na wysokość składki, jednak niezależnie od niej, warto ubezpieczyć nieruchomość od zdarzeń losowych – w tym od ognia i jego skutków.

Baner korzyści

Ubezpieczenie nieruchomości od ognia – atrakcyjna polisa obejmująca zdarzenia losowe pod lupą

Planujesz zakup ubezpieczenia nieruchomości od pożarów? W LINK4 znajdziesz je jako element polisy chroniącej od zdarzeń losowych, takich jak zalanie, uderzenia pioruna czy wiatr. Przybliżmy, co ma wpływ na wysokość składki – nie jest to tylko zakres ochrony. Dowiesz się też, co może zwiększać ryzyko wystąpienia danej szkody i jakie można podjąć działania zapobiegawcze. W końcu wypłata odszkodowania to ostateczność, każdy wolałby nie musieć o nie w ogóle wnioskować. Przeczytasz też o tym, co obejmuje polisa chroniąca nasze mienie od zdarzeń losowych, w której zakres wchodzi m.in. ubezpieczenie domu od pożaru. W końcu podpowiemy też jak wykupić ubezpieczenie oraz jak zgłosić szkodę.

Ochrona od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie domu od pożaru – czym jest?

Ryzyko pożaru to coś, co istnieje niezależnie od miejsca zamieszkania, rodzaju nieruchomości czy też jej wielkości. Oczywiście są czynniki, które mogą je zwiększać i takie, które sprawią, że będzie ono mniejsze. Ubezpieczenie mieszkania od ognia obowiązuje wtedy, kiedy zdarzenie takie zostało wywołane w sposób niekontrolowany. 

Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że ubezpieczenie domu od pożaru może Ci się kiedyś przydać. Jest kilka zdarzeń, które mogą w sposób niekontrolowany wywołać pożar domu. Ubezpieczenie od zdarzeń losowych chroni przed jego skutkami, jeśli pożar powstanie na przykład w wyniku uderzenia pioruna lub przepięcia w instalacji elektrycznej. Oba te zdarzenia to coś, na co nie masz wpływu. Dlatego warto mieć wykupioną polisę od zdarzeń losowych, w której skład wchodzi ubezpieczenie nieruchomości od ognia.

ubezpieczenie domu od ognia

Polisa od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie mieszkania od pożaru – co wchodzi w zakres?

W przypadku wykupienia polisy od zdarzeń losowych w jej zakres wchodzi nie tylko ubezpieczenie mieszkania od pożaru. Pakiety ubezpieczeniowe obejmują najczęściej ochroną szkody spowodowane przez:

  • zalanie i lód;
  • uderzenia piorunów i przepięcia prądu;
  • wiatr, grad i powalone drzewa;
  • pożar;
  • trzęsienie ziemi.

Decydując się na zakup polisy, możesz skutecznie ochronić swój dom czy mieszkanie. W efekcie możesz liczyć na wsparcie finansowe w przypadku wystąpienia ekstremalnych i niespodziewanych warunków pogodowych. 

Niestety, nawet jeśli zastosujesz wszelkie możliwe zabezpieczenia, to nigdy nie masz gwarancji, że jakieś zdarzenie nie wystąpi. Ubezpieczenie od zdarzeń losowych chroni także przed szkodami spowodowanymi aktami wandalizmu wyrządzonymi przez osoby trzecie. 

Warto więc wykupić polisę chroniącą przed skutkami zdarzeń losowych, która obejmuje ubezpieczenie nieruchomości od ognia. Ryzyko wystąpienia zagrożeń zależy oczywiście od wielu czynników, takich jak miejsce zamieszkania – w końcu nie wszędzie występują wichury czy trzęsienia ziemi. Dokładne warunki i zakres ochrony sprawdzisz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

Ubezpieczenie nieruchomości od ognia - Link4.pl

Ubezpieczenie domu od pożaru – ile kosztuje polisa od zdarzeń losowych?

Nie da się jednoznacznie wskazać, ile będzie kosztować ubezpieczenie bez poznania dokładnych danych dotyczących nieruchomości. Na cenę polisy wpływają przedmiot ubezpieczenia, zakres ochrony i suma ubezpieczenia. Dopiero na podstawie tych danych można powiedzieć, ile będzie kosztować polisa od zdarzeń losowych, w której skład wchodzi ubezpieczenie mieszkania od ognia. Jeśli chcesz wiedzieć, ile dokładnie wyniesie Cię Twoja składka, skorzystaj z Kalkulatora LINK4, dzięki któremu w prosty sposób wyliczysz jej wysokość.

Gdzie kupić polisę od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie nieruchomości od ognia?

W ofercie LINK4 znajdziesz polisę o szerokim zakresie, która obejmuje nie tylko ubezpieczenie domu od pożaru, ale również od innych ryzyk, takich jak uderzenie pioruna, przepięcia, grad czy zalanie. Polisa z takim zakresem ochrony chroni naszą nieruchomość kompleksowo, zapewniając tym samym komfort i spokój ducha. Ponadto w LINK4 możesz wykupić także Assistance domowe, w ramach którego możesz liczyć na pomoc hydraulika, elektryka, ślusarza oraz innych fachowców. 

To, że masz ubezpieczenie, oczywiście nie powinno uśpić Twojej czujności. Warto zrobić wszystko, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takiego zdarzenia. W końcu, nawet jeśli masz ubezpieczenie domu od pożaru, które jest elementem polisy od zdarzeń losowych, to nie chcesz zmagać się ze skutkami takiego zdarzenia. Może w tym pomóc zamontowanie w niektórych pomieszczeniach drzwi przeciwpożarowych albo kompletnego systemu przeciwpożarowego w całym domu.

Obrazek cta

Jak wykupić polisę od zdarzeń losowych, w której skład wchodzi ubezpieczenie mieszkania od pożaru?

W LINK4 niezależnie od rodzaju ubezpieczenia możesz je wykupić na kilka sposobów. Możesz to zrobić wygodnie przez Internet. Skorzystaj z Kalkulatora na naszej stronie internetowej i wylicz wysokość swojej polisy. Możesz również skontaktować się telefonicznie z naszymi konsultantami – są dostępni pod numerem 22 4444444. Możesz też spotkać się osobiście z agentami współpracującymi z LINK4. Wybór należy do Ciebie!

Ubezpieczenie domu od pożaru – otrzymasz je w ramach polisy chroniącej od zdarzeń losowych

Jak już wspomnieliśmy, samo ubezpieczenie od pożaru nie istnieje, jednak możesz je nabyć w ramach polisy obejmującej zdarzenia losowe. Zapewnia ona ochronę przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą okazać się niezwykle drogie w naprawie. Ubezpieczenie od pożaru i wszelkiego innego ryzyka to coś, co warto mieć. Dzięki temu będziesz mógł spać spokojnie niezależnie od tego, w jakiej okolicy mieszkasz, ile jest warta Twoja nieruchomość czy jak wielu masz sąsiadów. 

Samo wykupienie ubezpieczenia, jak i zgłoszenie ewentualnej szkody jest w LINK4 niezwykle proste i wygodne. Możesz zrobić to na kilka sposobów – online, telefonicznie lub osobiście spotykajac się z jednym ze współpracujących z nami agentów. Odwiedź naszą stronę, sprawdź ofertę LINK4 i wybierz opcję, która najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i włączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie