Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Oblicz stawkę za polisę od zdarzeń losowych, obejmującą ubezpieczenie od przepięć w LINK4 bez wychodzenia z domu!

Czas czytania: 2 min. 47 sek.
Czy istnieje ubezpieczenie domu od przepięć?

Od samych przepięć, domu nie da się ubezpieczyć. Możesz jednak liczyć na pomoc w przypadku, gdy Twoją nieruchomość dotkną ich skutki. W LINK4 ubezpieczysz swoje mienie od wszystkich zdarzeń losowych (z wyjątkiem przypadków wskazanych w OWU).

Baner korzyści

Polisa od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie domu od przepięć – od czego zależy cena?

Są różne zdarzenia, które mogą dokonać sporych zniszczeń i na które jednocześnie nie ma się wpływu. Jednym z nich jest przepięcie. Może ono zniszczyć sam sprzęt elektroniczny, ale także doprowadzić do bardziej poważnych skutków, jak np. pożar. Niestety nawet regularny przegląd instalacji elektrycznej nie gwarantuje ochrony przed nim.

Przepięcie może zdarzyć się wyniku jakiejś usterki powstałej podczas przesyłania prądu z sieci energetycznej, ale także być spowodowane wyładowaniem atmosferycznym. Oczywiście w tym drugim przypadku dużo większe ryzyko jego wystąpienia istnieje, jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym na otwartej przestrzeni. Jednak nawet będąc mieszkańcem miasta, warto się na wypadek takiego zdarzenia ubezpieczyć.

Wycena będzie zależeć od wielu czynników, do których zalicza się przede wszystkim zakres polisy, jak i wysokość ubezpieczenia. Dodatkowo znaczenie ma powierzchnia nieruchomości oraz jej lokalizacja.

Ubezpieczenie od przepięć wchodzące w skład polisy od zdarzeń losowych – czego warto się dowiedzieć?

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie domu od przepięć, które jest elementem polisy od zdarzeń losowych? Chciałbyś wiedzieć, kiedy jeszcze pomoże Ci omawiane ubezpieczenie? Dowiesz się tego z tego tekstu. Podpowiemy też, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia takiego zdarzenia i jak zgłosić szkodę, jeśli już do niej dojdzie. Wskażemy sposoby na wykupienie ubezpieczenia, powiemy, czemu po prostu warto mieć taką polisę – obejmującą ubezpieczenie od przepięć elektrycznych, ale nie tylko.

ubezpieczenie domu od przepięć

Polisa od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie domu od przepięć – czym jest?

Przepięcie elektryczne to zjawisko, na które jako domownicy mamy ograniczony wpływ. Wszystkie urządzenia przeznaczone do użytkowania i podłączenia do domowego gniazdka, wyprodukowane z myślą o europejskim rynku, wymagają napięcia 230 V. Take napięcie  jest w sieci energetycznej. Niestety w skutek różnych zdarzeń lub awarii napięcie sieci może wzrosnąć. Domowe sprzęty są oczywiście wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, jednak nie zawsze będą one w stanie spełnić swoją funkcję.

Przepięcie może nastąpić np. w wyniku wyładowania atmosferycznego. Jest ono bardzo groźne, bo napięcie podczas takiego wyładowania jest bardzo wysokie i  może doprowadzić do zniszczenia sprzętu. Niestety zdarzają się także bardziej katastrofalne skutki, zaliczyć można do nich np. pożar. Dlatego warto nie tylko zminimalizować ryzyko wystąpienia takiego zjawiska, ale także ubezpieczyć się na jego okoliczność.

Obrazek cta

Ubezpieczenie od przepięcia – co zawiera polisa od zdarzeń losowych?

W LINK4 ubezpieczenie domu od przepięć to element polisy all risks. Oczywiście w jej skład wchodzi ubezpieczenie na wypadek wielu innych sytuacji, które mogą wyrządzić poważną szkodę w Twoim domu czy mieszkaniu. Pożar, powódź, silny wiatr czy szkody wyrządzone przez wandali lub dzikie zwierzęta. Wszystko to może być bardzo kosztowne, dlatego warto mieć na takie okoliczności polisę.

Jak zapobiegać przepięciom?

Nawet jeśli masz ubezpieczenie od przepięcia, to nie chciałbyś, aby Cię to zdarzenie spotkało. Dlatego warto się przed nim uchronić. Pomóc w tym może, chociażby odłączanie od sieci wszystkich sprzętów na czas burzy. Każdy sprzęt elektroniczny powinien mieć także oznaczanie CE. We współpracy z elektrykiem, możesz też zainstalować w domu instalację przeciwprzepięciową.

Ubezpieczenie nieruchomości od przepięć - Link4.pl

Jak wykupić ubezpieczenie od przepięcia, które wchodzi w skład polisy od zdarzeń losowych?

W LINK4 ubezpieczenie od przepięć elektrycznych kupisz w prosty sposób w ramach polisy od zdarzeń losowych. Polisę możesz kupić online – za pomocą Kalkulatora LINK4 obliczysz wysokość składki. Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 22 4444444, a nasi konsultanci poprowadzą Cię przez proces zakupu i udzielą niezbędnych informacji. Istnieje też możliwość osobistego spotkania się z agentem współpracującym z LINK4.

Ochrona od zdarzeń losowych, w tym ubezpieczenie domu od przepięć – podsumowanie

Teraz już wiesz, czym jest przepięcie i jakie zagrożenia za sobą niesie. Podaliśmy też sposoby na zminimalizowanie ryzyka związanego z tym zjawiskiem, jednocześnie dając do zrozumienia, że nie da się przed nim w stu procentach ochronić. Właśnie dlatego warto mieć ubezpieczenie domu od przepięć, a także innych zdarzeń wchodzących w skład polisy, takich jak pożar, wichura czy zalania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie LINK4 – będziesz mógł wybrać taką polisę, która przyda Ci się w życiu prywatnym i zawodowym.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie