Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Nie obawiaj się nieprzewidzianych zdarzeń z LINK4! Sprawdź możliwe opcje ubezpieczenia domu i mieszkania, a następnie internetowo oblicz wysokość składki.

Czas czytania: 2 min. 36 sek.
Ubezpieczenie mieszkania – Rybnik

Rybnik jest bardzo atrakcyjnym miastem do zamieszkania. Świetna infrastruktura rowerowa, bulwary nad Nacyną, imprezy kulturalne i sportowe oraz rozwój z naciskiem na ekologię to jedne z licznych zalet tego miasta. Rybnik jest także świetnie skomunikowany – tak w stronę aglomeracji śląskiej, jak i w stronę gór i granicy z Czechami. Mieszkanie w tej miejscowości ma dużo zalet, ale warto też zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami – w tym mogą pomóc ubezpieczenia LINK4.

Baner korzyści

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania Rybnik?

Koszt ubezpieczenia mieszkania jest uzależniony od wielu czynników i indywidualny dla każdej nieruchomości. Poniżej omówimy koszt ubezpieczenia dla przykładowego mieszkania własnościowego w Rybniku o powierzchni 70 m², położonego na piętrze pośrednim. Mieszkanie jest wyposażone w alarm, drzwi antywłamaniowe, ochronę i monitoring, zbudowane w 2002 roku oraz położone w strefie niezagrożonej powodzią.

Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie samego mieszkania na kwotę 340 tys. zł, ubezpieczenie ruchomości znajdujących się w mieszkaniu na kwotę 25 tys. zł oraz OC na kwotę 30 tys. zł. Przykładowa cena ubezpieczenia takiego mieszkania wynosi 374,84 zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że opłacając polisę BLIK-iem, możesz obniżyć cenę do 337,36 zł – przy zachowaniu tych samych parametrów ubezpieczenia.

Obrazek cta

Ubezpieczenie mieszkania – Rybnik na tle podobnych miast w Polsce

Jest bardzo wiele czynników, które decydują o tym, ile ostatecznie kosztuje ubezpieczenie nieruchomości. Rybnik, jak i całe województwo śląskie, od wielu lat utrzymują podobny poziom zaludnienia – śląskie jest zdecydowanym liderem wśród województw. Natomiast w statystyce liczby pożarów obiektów mieszkalnych województwo znajduje się na drugim miejscu w Polsce – w 2021 roku ogółem wybuchło tu 11801 pożarów. Jest to jeden z czynników wpływających na cenę ubezpieczenia – równocześnie jednak sprawia, że tym ważniejsza jest dobra polisa mieszkaniowa. 

Rybnik jest również traktowany jako baza wypadowa dla turystów z uwagi na bliskość Beskidu Śląskiego oraz granicy z Czechami, co oznacza duży przepływ ludności.

Ubezpieczenie domu – Rybnik pod lupą

LINK4 oferuje atrakcyjne możliwości ubezpieczenia oraz wiele dodatkowych korzyści. Dlaczego warto kupić ubezpieczenie domu? Rybnik z uwagi na swoje położenie geograficzne nie jest szczególnie narażony na anomalie pogodowe. Jednak różne zjawiska atmosferyczne mogą nieść ze sobą ryzyko, przed którym warto się zabezpieczyć. 

Ubezpieczenie domu lub mieszkania w LINK4 obejmuje ochroną szkody powstałe w Twojej nieruchomości w bezpośrednim skutku wystąpienia na przykład pożaru, uderzenia pioruna, przepięcia, silnego wiatru, gradu, zalania, deszczu nawalnego, naporu śniegu czy upadku drzew i masztów. W zależności od wariantu, który wybierzesz, istnieje możliwość zabezpieczenia się od wszelkich zdarzeń losowych. Pełna lista zdarzeń, które są możliwe do objęcia ochroną znajdzie się w OWU Twojego ubezpieczenia.

Ile zatem kosztuje ubezpieczenie domu? Rybnik może oferować inne ceny niż pozostałe miasta w województwie i poza nim. Aby poznać dokładną wysokość swojej polisy, skorzystaj z Kalkulatora LINK4, dzięki któremu po wprowadzeniu odpowiednich danych dowiesz się, ile wyniesie Twoja składka. Możesz jednak być pewien, że kupisz kompleksowe ubezpieczenie domu – Rybnik oferuje atrakcyjne ceny.

Źródło: https://dane.gov.pl/pl/dataset/2634/resource/36125/table?page=1&per_page=20&q=&sort=

Ubezpieczenie nieruchomości – Rybnik daje wiele możliwości

Dodatkowe korzyści skorzystania z oferty LINK4 to m.in. Assistance i pomoc prawna w pakiecie ubezpieczeń. Ponadto otrzymasz szeroki zakres ochrony w OC w życiu prywatnym. Masz też możliwość ubezpieczenia nieruchomości w budowie lub w przebudowie. LINK4 zabezpiecza również szkody powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa, a w przypadku szkody powodującej, że nieruchomość nie nadaje się do użytkowania, pokrywamy koszty najmu innego lokalu.

Ubezpieczenia mieszkań oraz ubezpieczenia domów – Rybnik

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem mieszkania, czy też domu – w LINK4 możesz znaleźć dla siebie odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości. W jaki sposób możesz je wykupić? Kalkulator LINK4 dostępny na naszej stronie daje Ci możliwość samodzielnego obliczenia składki, dobrania opcji i sfinalizowania ubezpieczenia w wygodnym dla Ciebie momencie. Jeżeli jednak wolisz tradycyjne sposoby kontaktu, możesz porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.
Jeśli interesują Cię atrakcyjne ubezpieczenia mieszkań, Rybnik jest miejscem, gdzie możesz liczyć na szeroki zakres usług. Odwiedź naszą stronę i sprawdź pełną ofertę ubezpieczeń!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl.

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie