Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Arabii Saudyjskiej? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 40 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska nęci europejskich turystów orientalnym charakterem, jak również niesamowitym bogactwem, które jest widoczne na każdym kroku – od imponujących, strzelistych wieżowców, aż po luksusowe jachty stojące w marinach. Marzysz o zobaczeniu na własne oczy skarbów Bliskiego Wschodu. Wystarczą tylko dobra organizacja i ubezpieczenie na wyjazd do Arabii Saudyjskiej, a takie wakacje okażą się niezapomnianą przygodą.

Choć wokół podróżowania po Arabii Saudyjskiej narosło wiele mitów, wiele z nich jest obecnie mocno przesadzonych czy wręcz przeterminowanych. W ostatnich latach w lokalnej polityce względem cudzoziemców zaszło wiele zmian, które pozytywnie wpłynęły na bezpieczeństwo turystów podczas zwiedzania perły Bliskiego Wschodu. Jeśli będziesz stosować się do podstawowych zasad i kupisz ubezpieczenie turystyczne do Arabii Saudyjskiej, wakacje powinny minąć bez żadnych problemów.

Spędzając urlop w Arabii Saudyjskiej, warto trzymać się popularnych miejsc turystycznych, w których obowiązuje nieco bardziej liberalne prawo niż na prowincjach. Co prawda nie jest obowiązkowe, ale zaleca się, aby mieć również ubezpieczenie turystyczne. Arabia Saudyjska jest bowiem bardzo droga dla turystów z Europy.

Ubezpieczenie turystyczne – Arabia Saudyjska

Masz ubezpieczenie turystyczne do Arabii Saudyjskiej? Odkrywaj sekrety Bliskiego Wschodu bez stresu

Tym, co każdego roku przyciąga do Arabii Saudyjskiej miliony turystów, są z pewnością jej orientalność i bogactwo. Zanim zaczniesz planować wymarzoną trasę, zwróć uwagę na kwestię najważniejszą przy podróżowaniu do takiego kraju, jak Arabia Saudyjska. Ubezpieczenie turystyczne przyda Ci się niezależnie od tego, w jaką część kraju zamierzasz się udać.

Historyczna architektura Arabii Saudyjskiej nie tylko jest zachowana w doskonałym stanie, ale też skrajnie różna od zabytków, które można zobaczyć w Europie – a dzięki temu niezwykle interesująca. Podróżni z Europy oceniają szczególnie dobrze Rijad (stolicę kraju), Dżeddę i Sakakę, w których na turystów czeka wiele niespodzianek. Równie fascynujące okazują się Mekka i Medyna, jednak do nich – ze względu na szczególne znaczenie religijne – turyści niewyznający islamu nie mają wstępu.

Miłośnicy archeologii mogą zaciekawić się miastem Mada’in Saleh, w którym znajduje się wiele niesamowitych reliktów kultury, takich jak chociażby monumentalne ruiny, doskonale widoczne, choć naruszone przez ząb czasu. Miłośnicy luksusowych perfum o orientalnych nutach mogą z kolei wyruszyć do miasta Taif, które słynie farm róż damasceńskich oraz kadzidlanego targu, który atakuje nos mieszankę niezwykłych aromatów, niczym z ekskluzywnej perfumerii.

Chociaż turystyka to rozwinięta gałąź lokalnej gospodarki, nie we wszystkich regionach kraju obecność podróżnych jest wskazana. MSZ zaleca, aby unikać terenów na pograniczu z Jemenem i Irakiem, w których trwają konflikty zbrojne mogące stanowić bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa cywili. W takich miejscach nie pomoże ani ubezpieczenie na wyjazd do Arabii Saudyjskiej, ani polska ambasada.

Należy pamiętać, że polscy turyści podlegają w Arabii Saudyjskiej obowiązkowi wizowemu. Można ją wyrobić online, a w razie problemów pomocna okazuje się Ambasada Arabii Saudyjskiej w Polsce. Granicy nie uda się też przekroczyć bez okazania potwierdzenia szczepienia przeciwko meningokokom. Nie jest wymagane ubezpieczenie turystyczne do Arabii Saudyjskiej, choć oczywiście warto je mieć.

Walutą obowiązującą w Arabii Saudyjskiej jest rial saudyjski. Choć w kurortach turystycznych są czasem przyjmowane płatności w dolarach czy euro, kurs wymiany okazuje się zwykle niekorzystny dla turystów. Bardziej opłacalną opcją jest przyjazd na miejsce z już wymienioną walutą. Język urzędowym jest tu arabski, jednak dogadanie się po angielsku zwykle nie stanowi żadnego problemu, zwłaszcza w dużym miastach.

Czym powinno się odznaczać dobre ubezpieczenie turystyczne? Arabia Saudyjska z punktu widzenia turystów

Warto zwrócić szczególną uwagę na to, jakie ubezpieczenie turystyczne do Arabii Saudyjskiej kupić. Gdy w grę wchodzi tak egzotyczny kierunek leżący na Bliskim Wschodzie, nie opłaca się ryzykować, kupując najtańszą polisę. Dlaczego?

Usługi medyczne w tym kraju należą do najdroższych na świecie. Dodatkowo, placówki państwowe i prywatne mają prawo odmówić pomocy do momentu, aż wpłacisz zaliczkę lub okażesz honorowane ubezpieczenie podróżne. Arabia Saudyjska nie jest więc dobrym miejscem do tego, by iść do lekarza lub szpitala bez ubezpieczenia. Wybierając polisę, zwróć zatem uwagę na wysokie koszty leczenia, które powinny pokrywać także transport medyczny i transport zwłok.

Dobre ubezpieczenie na podróż do Arabii Saudyjskiej powinno również zawierać NNW i OC w życiu prywatnym, które zapewnią pokrycie finansowych konsekwencji szkód dotykających Ciebie i osób trzecich. Nie zaszkodzi też wykupić ubezpieczenie bagażu. Choć przestępczość jest na dość niskim poziomie, Twoja walizka może zawsze zostać zgubiona lub uszkodzona w transporcie, a taka polisa okaże się wtedy nieocenioną pomocą.

Masz ubezpieczenie podróżne? Arabia Saudyjska to kraj, w którym i tak warto zachować ostrożność

Choć w ostatnich latach Arabia Saudyjska mocno otwarła się na europejskich turystów, nie można zapominać, że jest to niezwykle konserwatywny kraj. Wjeżdżając na jego terytorium musisz zatem szanować miejscową kulturę i prawo. Kwestie budzące dużo wątpliwości wśród Polaków dotyczą m.in.:

  • zakazu noszenia dewocjonaliów dotyczących innej religii niż islam, np. łańcuszków z krzyżykiem,
  • zakazu fotografowania obiektów rządowych, wojskowych i innych, które są specjalnie oznaczone,
  • zakazu fotografowania arabskich kobiet,
  • zakazu przesadnego odsłaniania ciała,
  • zakazu posiadania alkoholu i innych substancji odurzających,
  • zakazu podróżowania podczas miesiąca pielgrzymek hadżdż.

Szczególne znacznie ma również to, czy masz własne ubezpieczenie turystyczne. Arabia Saudyjska nie bez powodu kojarzy się z krajem opływającym w bogactwo. Ceny za lokalne usługi, w tym medyczne, okazują się bardzo wysokie względem tych obowiązujących w Polsce.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na wyjazd do Arabii Saudyjskiej w LINK4

Jest Ci potrzebne ubezpieczenie wakacyjne? Arabia Saudyjska to jeden z kierunków wakacyjnych, który możesz odwiedzić z polisą turystyczną LINK4.

Jak ją kupić? Masz pełną elastyczność pod tym względem. Do Twojej dyspozycji jest kalkulator online, w którym obliczysz składkę i dokonasz zakupu przez Internet. Możesz też załatwić wszystko przez telefon (22 4444423 ) lub podczas stacjonarnego spotkania z agentem współpracującym z LINK4.

Choć nie ostygły jeszcze emocje po poprzednim wyjeździe, jest Ci już potrzebne kolejne ubezpieczenie podróżne? Arabia Saudyjska to kraj, który możesz odwiedzić wiele razy i nigdy Ci się nie znudzi. W LINK4 kupisz również polisy turystyczne do innych destynacji. Sprawdź.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21