Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Argentyny? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 22 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Argentyny

Czy wiesz, że Argentyna to ojczyzna nie tylko gorącego i rozpalającego zmysły tanga i Che Guevary, ale również yerba mate? Sprawdź, czym jeszcze może zaskoczyć Cię ten kraj, w którym zapierające dech w piersiach piękno przyrody idzie w parze z niezwykłym zróżnicowaniem kulturowym. Nie zwlekaj i kup ubezpieczenie podróżne – Argentyna czeka, by móc odkryć przed tobą swoje tajemnice.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Argentyny warto kupić, by cieszyć się optymalnym spokojem ducha? Poznaj ofertę LINK4, dzięki której skupisz się jedynie na odkrywaniu sekretów tego tajemniczego kraju i zapomnisz o stresie, jaki towarzyszy podróżowaniu na własną rękę. Mając ubezpieczenie na wyjazd do Argentyny, możesz czerpać z urlopu pełnymi garściami.

Czy trzeba mieć ubezpieczenie podróżne? Argentyna z punktu widzenia turysty

Buenos Aires i Cordoba – turyści z Europy obierają zwykle te dwa miasta, które rzeczywiście mają wiele do zaoferowania osobom chcącym zanurzyć się w lokalnej kulturze. Ten niezwykły kraj oferuje jednak wiele także tym, którzy zechcą poznać go bliżej.

Na uwagę zasługuje chociażby Ushuaia, czyli najbardziej wysunięte na południe miasto na całym świecie. Stąd częściej można o nim usłyszeć jako o Mieście na Końcu Świata, z którego można wyruszyć na wyprawę na Antarktydę. Miłośnicy mocnych trunków docenią z kolei region Mendoza, z którego pochodzi słynne na całym świecie, argentyńskie wino. Nie można również przegapić niesamowitej przyrody, którą w Argentynie reprezentują chociażby takie miejsca, jak Perito Moreno (jeden z największych lodowców na świecie), Bariloche (“argentyńska Szwajcaria”), Iguazu (niezwykła formacja wodospadów) czy wreszcie Quebrada de Humahuaca (tzw. kolorowe góry).

Aby wjechać na terytorium Argentyny, nie potrzebujesz wizy ani zagwarantowanego meldunku na miejscu. Wystarczy tylko ważny paszport i ewentualnie bilet powrotny do wglądu dla służb granicznych. Ubezpieczenie na wyjazd do Argentyny nie jest wymagane, ale MSZ zaleca jego posiadanie. Ułatwi to uporanie się z różnymi problemami, z którymi mogą spotkać się osoby odwiedzające ten kraj na własną rękę.

Miejscowe transakcje są przeprowadzane w peso argentyńskim, które warto wymienić w Polsce, aby uniknąć afiszowania się z gotówką na miejscu. Językiem urzędowym w Argentynie jest hiszpański, ale w głównych kurortach turystycznych i dużych miastach bez problemu porozumiesz się też po angielsku.

Ubezpieczenie turystyczne Argentyna

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Argentyny?

Marzy Ci się Argentyna? Ubezpieczenie turystyczne na tak daleki wyjazd powinno być przemyślane pod kątem wielu czynników. Wyjeżdżając na inny kontynent, z pewnością najbardziej martwisz się o własne zdrowie – stąd chęć ustalenia jak najwyższych limitów dla kosztów leczenia jest jak najbardziej uzasadniona.

Jeśli zamierzasz zejść z utartych szlaków i zwiedzać górzyste tereny, przyda Ci się również dodatkowa opcja rozciągają ochronę ubezpieczeniową również na aktywności wynikające z amatorskiego uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Możesz też ubezpieczyć sprzęt sportowy, jeśli zabierasz go ze sobą w podróż. Kiedy skorzystasz z takiej opcji, jaką zapewnia to ubezpieczenie wakacyjne? Argentyna obfituje w dzikie regiony, w których trudno zorganizować pomoc czy akcję ratowniczą na własną rękę. Pomoc ubezpieczyciela może więc okazać się nieoceniona.

Nieszczęśliwy wypadek może Cię jednak spotkać nie tylko w wysokich górach, ale nawet na plaży czy przyhotelowym basenie. Finansowe skutki takiego zdarzenia pokryje polisa NNW, a jeśli wyrządzisz szkodę innej osobie – OC w życiu prywatnym.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się do Argentyny na kilka dni czy na dłuższy urlop, z pewnością zabierasz ze sobą spory bagaż. Ubezpieczenie bagażu zapewni Ci odszkodowanie, jeśli zostanie uszkodzony, skradziony lub utracony na skutek zdarzenia losowego. Czy na pewno przyda Ci się takie ubezpieczenie wakacyjne? Argentyna to kraj o umiarkowanym zagrożeniu przestępczością, jednak możesz się z nią spotkać.

Ubezpieczenie turystyczne – Argentyna

Aspekty, których nie obejmuje ubezpieczenie na wyjazd do Argentyny

Turyści odwiedzający Argentynę nie muszą przechodzić wcześniej żadnych szczepień. Są one jednak zalecane, jeśli zamierzasz odwiedzać regiony położone w pobliżu granicy z Brazylią i Paragwajem, w którym istnieje wysokie ryzyko złapania żółtej febry. Warto jednak śledzić zmiany w aktualnych zaleceniach na ten temat, gdyż niedostosowanie się do nich może sprawić, że ubezpieczenie turystyczne do Argentyny nie zadziała tak, jak powinno.

W Argentynie bez problemu skorzystasz z pomocy medycznej, a koszt średniej, niespecjalistycznej konsultacji w prywatnej placówce powinien zamknąć się w granicach 60 dolarów. Państwowa służba zdrowia jest bezpłatna nie tylko dla mieszkańców, ale też dla cudzoziemców. Szpitale najczęściej starają się jednak o zwrot kosztów hospitalizacji i wykonanych zabiegów od osób, które nie są Argentyńczykami, więc warto mieć ubezpieczenie na podróż do Argentyny.

Przed wyjazdem warto też sprawdzić przyjmowane stale lekarstwa pod kątem substancji zakazanych w Argentynie. Szczegółowych informacji na ten temat udzieli Ambasada Republiki Argentyńskiej.

Kup ubezpieczenie turystyczne – Argentyna stoi przed Tobą otworem

Chcesz kupić ubezpieczenie podróżne? Argentyna nie wymaga od turystów jego posiadania, jednak warto je mieć dla własnego spokoju ducha. W LINK4 możesz je kupić w taki sposób, jaki najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli szukasz opcji dostępnej przez Internet, możesz skorzystać z kalkulatora na stronie link4.pl, by kupić ubezpieczenie turystyczne do Argentyny online. Do Twojej dyspozycji jest również infolinia – wystarczy zadzwonić pod numer 22 4444423, aby kupić polisę przez Internet. Ubezpieczenie dostaniesz też u stacjonarnego agenta współpracującego z LINK4, jeśli preferujesz taki kanał sprzedaży.

Przydało Ci się ubezpieczenie turystyczne? Argentyna to piękny kraj, ale Ameryka Południowa ma znacznie więcej do zaoferowania turystom z Europy. Z LINK4 zwiedzisz cały kontynent, ciesząc się optymalnym poczuciem bezpieczeństwa niezależnie od tego, w jakim kierunku wyruszysz. Sprawdź ofertę.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21