Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Planujesz wakacje w Ameryce Południowej? Już dziś kup ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli. W LINK4 znajdziesz polisę dopasowaną do Twoich potrzeb w atrakcyjnej cenie. Sprawdź!

Czas czytania: 2 min. 53 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli w LINK4 – cena i zakres ochrony

Rajskie plaże z białym piaskiem, dziewicza przyroda, lazurowa woda i bajkowe pejzaże. Brzmi jak wakacyjny raj? To tylko kilka z wielu zalet, jakie oferuje turystom Wenezuela. Ubezpieczenie turystyczne pomoże Ci bardziej odprężyć się na urlopie i cieszyć wypoczynkiem. Dowiedz się, ile kosztuje i jaki ma zakres ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli w LINK4.

Wybierasz się na egzotyczną wycieczkę do Wenezueli? To fascynujące miejsce zapewniające wymarzone warunki do wypoczynku. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy zwiedzania i wycieczek objazdowych, jak i relaksu na złocistym piasku oraz kąpieli w błękitnych falach Morza Karaibskiego. Niestety, kradzieże bagażu, złamania kończyn czy nagłe zachorowanie mogą zdarzyć się wszędzie. Warto być przygotowanym na takie sytuacje. Ubezpieczenie na wyjazd do Wenezueli LINK4 zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa podczas niezapomnianej wyprawy do Ameryki Południowej.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli – co warto wiedzieć przed podróżą?

Wenezuela to kraj zachwycający cudami natury. Znajdziesz tu największą na świecie lagunę Maracaibo, najwyższy na Ziemi wodospad Salto Angel i bajkowe archipelagi Morza Karaibskiego. Podczas wakacji w Wenezueli warto zwiedzić Park Narodowy Canaima z osadami indiańskimi, deltę Orinoko, Gran Sabanę, Caracas i park Llovizna.

Planując wyprawę, koniecznie zadbaj o dobre ubezpieczenie na podróż do Wenezueli. Obowiązującą walutą jest bolivar, ale można płacić również dolarami amerykańskimi. Płatności kartą są możliwe tylko w wybranych restauracjach i renomowanych hotelach. Bankomaty znajdują się jedynie w większych miastach. Językiem urzędowym w Wenezueli jest hiszpański, ale w turystycznych miejscowościach porozumiesz się też po angielsku.

 Ubezpieczenie na wyjazd do Wenezueli to podstawa, ale pamiętaj również o kilku innych ważnych kwestiach. Przekraczając granicę kraju, musisz mieć paszport ważny przynajmniej przez kolejnych 6 miesięcy. Jeśli wybierasz się w celach turystycznych na okres do 90 dni, nie musisz mieć wizy. Na przejściach granicznych obowiązuje kontrola sanitarna i zakaz wwożenia żywności. Na terenie kraju nie wolno fotografować strategicznie ważnych obiektów lub miejsc, takich jak lotniska, pałac prezydencki czy budynki rządowe.

Ubezpieczenie turystyczne Wenezuela

Ubezpieczenie turystyczne Wenezuela – ile kosztuje?

Dlaczego należy wykupić ubezpieczenie turystyczne? Wenezuela jest krajem, do którego polskie MSZ „odradza wszelkie podróże, które nie są konieczne” – dotyczy to zwłaszcza terenów przy granicach z Gujaną, Brazylią i Kolumbią, ze względu m.in. na działanie gangów narkotykowych. W kraju nie obowiązuje karta EKUZ, a koszty leczenia i wizyt lekarskich są wysokie, dlatego bardzo ważne jest posiadanie polisy.

Większe poczucie bezpieczeństwa to najważniejsza korzyść, jaką zapewni Ci ubezpieczenie podróżne. Wenezuela jest bardzo atrakcyjna turystycznie, ale jak w każdym kraju również i tutaj mogą zdarzyć się nieprzyjemne i nieprzewidziane zdarzenia. Jakie ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli wybrać? LINK4 oferuje ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli dostosowane do potrzeb podróżnika i celu wyprawy. Podstawowy zakres ochrony, jakim jest ubezpieczenie kosztów leczenia i Assistance, możesz rozszerzyć o dodatkowe opcje: OC w życiu prywatnym, NNW lub ubezpieczenie mienia ruchomego pozostawionego w domu.

Polisa w LINK4 obejmuje m.in. koszty leczenia i hospitalizacji czy transportu w razie choroby albo wypadku. Możesz liczyć na pomoc w kwestii badań, zakupu lekarstw czy zabiegów ambulatoryjnych. Jeśli to Ty wyrządzisz komuś nieumyślnie krzywdę, dzięki ubezpieczeniu OC LINK4 wypłaci odszkodowanie pokrzywdzonemu.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne? Wenezuela to kraj leżący na innym kontynencie, ale składka do opłacenia wcale nie musi być wysoka! Konkretna cena zależy od kilku czynników, w tym głównie okresu obowiązywania ochrony oraz ewentualnych dodatkowych rozszerzeń. Aby poznać konkretną kwotę, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego dostępnego na naszej stronie.

Ubezpieczenie podróżne Wenezuela – pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń

Jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne, Wenezuela jest krajem, w którym bez wątpienia przyda się polisa. W przypadku problemów zdrowotnych MSZ zaleca korzystanie z prywatnych klinik – drogich i wymagających płatności z góry, ale zapewniających leczenie i przyjęcie w nagłych przypadkach. Koszt konsultacji lekarskiej w klinice to wydatek rzędu 40-150 USD, a dzień pobytu w prywatnym szpitalu to nawet 550 USD. Wszystkie inne usługi medyczne są dodatkowo płatne.

Publiczne szpitale są słabo wyposażone w podstawowe lekarstwa, środki opatrunkowe i sprzęt medyczny. Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia, które pokryje koszty ewentualnego leczenia i pobytu w dobrej klinice.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Wenezueli?

W LINK4 możesz szybko i wygodnie kupić ubezpieczenie wakacyjne. Wenezuela – czy wybierasz się do tego kraju? Jeśli tak, możesz nabyć polisę online, bez wychodzenia z domu. Jeśli wolisz bezpośredni kontakt z konsultantem, zadzwoń pod numer 22 444 44 23 lub spotkaj się z agentem współpracującym z LINK4.

Zapoznaj się z pełną ofertą produktów ubezpieczeniowych w LINK4. Sprawdź ubezpieczenia komunikacyjne OC, AC, NNW i inne, ubezpieczenie nieruchomości lub biznesu.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21