Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Boliwii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 45 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Boliwii

Położona w sercu Ameryki Południowej Boliwia nie jest oczywistym celem turystycznym. Dla wytrawnego podróżnika będzie jednak stanowić prawdziwą gratkę, pozwalając odkryć zapierające dech w piersiach krajobrazy i niezwykle bogatą, choć często niedocenianą kulturę. Nie zapomnij kupić wcześniej ubezpieczenie turystyczne – Boliwia to kraj, do którego lepiej nie jechać bez dobrej polisy. Zobacz, jak wybrać właściwe i zaplanować podróż życia do tego niezwykłego kraju.

Biorąc pod uwagę to, że leży poza utartymi szlakami turystycznymi, na pewno dostarczysz sobie niezapomnianych wrażeń, jeśli celem Twojej kolejnej podróży stanie się Boliwia. Ubezpieczenie turystyczne zadba o to, aby były jednak przede wszystkim miłe wspomnienia, a sam wyjazd okazał się bezstresowy. Na co uważać, poznając tajemnice niezwykle barwnych miast i gdzie wyruszyć, by poznać prawdziwą boliwijską kulturę? Wskazówki podróżnicze i informacje o tym, jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd do Boliwii, znajdziesz poniżej. Sprawdź.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne? Boliwia w pigułce dla podróżnych

Chociaż nie da się ukryć, że w Boliwii znajduje się wiele niesamowitych miejsc godnych zobaczenia, trzeba mieć na uwadze to, że nie jest to najbezpieczniejszy kraj dla turystów. Zagrożeniem jest głównie przestępczość pospolita, która okazuje się najbardziej zintensyfikowana we wschodnich departamentach Boliwii i w okolicy miasta Santa Cruz, wokół którego rozpościerają się ogromne uprawy koki. Z tego powodu MSZ zaleca, aby podczas wyjazdu do tego kraju zachować wyjątkową ostrożność i trzymać się utartych szlaków turystycznych. Należy też mieć odpowiednie ubezpieczenie na podróż do Boliwii.

Jeśli jednak odważysz się na wakacje w tym kraju, z pewnością się nie zawiedziesz – a do tego będziesz cieszyć się optymalnym poczuciem bezpieczeństwa, jeśli wcześniej kupisz dobre ubezpieczenie podróżne. Boliwia to miejsce, w którym możesz podążać śladami kultury inkaskiej, która wciąż cieszy się mocnymi wpływami wśród Boliwijczyków.

Miłośnicy egzotycznej architektury z pewnością docenią takie perełki światowej klasy, jak chociażby La Paz, Sucre czy Potosi, w których można zachwycać się urokliwymi zabudowaniami utrzymanymi w dobrym stanie. W Boliwii zaskakuje również przyroda, która w niczym nie przypomina to, co znane Europejczykom. Wystarczy tylko wspomnieć o Salar de Uyuni (największej pustyni solnej na świecie) i jeziorze Titicaca (najwyżej położonym jeziorze tego typu) czy parku narodowym Madidi (najbardziej bioróżnym obszarze na świecie).

Aby wjechać na terytorium Boliwii, będziesz potrzebowac paszportu i dokumentu Tarjeta Andina, czyli formularzy wjazdowego. Bardzo przydatne jest również ubezpieczenie podróżne – Boliwia okazuje się bowiem droga dla turystów, którzy odwiedzają ją bez polisy. W płatnościach lokalnych używane jest boliviano boliwijskie, które warto wymienić jeszcze przed wyjazdem w polskim kantorze.

Ubezpieczenie turystyczne – Boliwia

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne? Boliwia to kraj, w którym ma to szczególne znaczenie

Kluczową kwestię, jak zawsze w przypadku wyjazdu poza Europę, stanowi kwestia kosztów leczenia. Suma tego ubezpieczenia powinna być na tyle wysoka, by pokryć nawet tak niespodziewane zdarzenia, jak nagła operacja ratująca Twoje życie. Z tego powodu zaleca się, by koszty leczenia ubezpieczyć na co najmniej 500 tys. euro.

Turyści odwiedzający Boliwię decydują się często na odwiedzenie wysokogórskich obszarów, z których słynie. Chociaż można w nich znaleźć ścieżki, nie zawsze są one bezpieczne dla osób spoza Boliwii. Wystarczy tylko wspomnieć o słynnej drodze z La Paz do Coroico, która jest bardziej znana pod mianem Droga Śmierci, i to nie bez powodu.

Jeśli zamierzasz oddawać się wspinaczce lub po prostu wędrować po boliwijskich górach, koniecznie wykup dodatkową klauzulę, która roztoczy nad Tobą opiekę ubezpieczeniową również w górskim otoczeniu. Pamiętaj, że koszty ratownictwa w Boliwii są bardzo wysokie, a samo znalezienie usług tego typu może stanowić problem w niektórych regionach.

Ze względu na dość wysoką przestępczość w całym kraju dobrym pomysłem będzie również zakup NNW i ubezpieczenia bagażu. W ten sposób zapewnisz sobie dodatkowe świadczenie, jeśli doznasz uszczerbku na zdrowiu lub stracisz swoją walizkę na skutek nieszczęśliwego wypadku, np. z udziałem innych osób.

Nie tylko ubezpieczenie turystyczne do Boliwii – na co jeszcze uważać?

Dlaczego to tak ważne, by wybrać dobre ubezpieczenie wakacyjne. Boliwia nie ma nawiązanych stosunków dyplomatycznych z Polską. Na miejscu nie znajdziesz zatem polskie ambasady, a najbliższą akredytowaną placówką jest ta w Republice Peru. To oznacza, że z większością ewentualnych problemów na miejscu musisz sobie poradzić samodzielnie – a ubezpieczenie turystyczne do Boliwii może w tym pomóc.

Warto też mieć świadomość tego, że wszystkie usługi medyczne i okołomedyczne są w stu procentach tanie i zwykle dość drogie. Wysokie ceny są motywowane tym, że najbezpieczniejszą opcję jest skorzystanie z prywatnej służby zdrowia, gdyż ta publiczna oferuje pomoc na niskim poziomie. O ile kupisz wcześniej odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd do Boliwii, opłaty za hospitalizację i wizyty lekarskie nie będą Cię jednak dużo kosztować.

Pamiętaj także, żeby przed wyjazdem do Boliwii zapoznać się z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i WHO. Dla własnego bezpieczeństwa dobrze jest wykonać wcześniej pakiet szczepień profilaktycznych obejmujących m.in. żółtą febrę, malarię, denga, i zika. Należy też zachować środki ostrożności zapobiegające złapaniu choroby Chagasa i choroby wysokościowej, które są typowe dla górskich obszarów Boliwii.

Ubezpieczenie turystyczne Boliwia

Ubezpieczenie na wyjazd do Boliwii – poznaj ofertę LINK4

Wiesz już, jakie jakie ubezpieczenie turystyczne do Boliwii najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Teraz wystarczy je tylko kupić i możesz zacząć się pakować na wakacje, które pozostaną w Twojej pamięci na długo.

Jak kupić wybrane ubezpieczenie podróżne. Boliwia znajduje się na obszarze działania LINK4, co zapewnia Ci dużą elastyczność w tym względzie. Jeśli chcesz, możesz załatwić wszystko przez Internet, korzystając z kalkulatora dostępnego na stronie link4.pl. Obliczysz w niej składkę dla wybranego pakietu, a następnie sfinalizujesz transakcję online – polisę dostaniesz na skrzynkę mailową. Równie dobrze możesz kupić ubezpieczenie przez telefon (22 4444423 ) lub stacjonarnie u agenta, który współpracuje w LINK4.

Masz już ubezpieczenie turystyczne? Boliwia to niesamowity kraj, więc z pewnością nie zawiedziesz się tym, co znajdziesz na miejscu. A gdy już wrócisz, nadejdzie pora na zaplanowanie kolejnej wyprawy, w czym również pomoże Ci LINK4. Ubezpieczenie podróżne LINK4 może Ci bowiem towarzyszyć podczas odkrywania niemal całego świata.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21