Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Ubezpieczenie na podróż do Indonezji to gwarancja otrzymania pomocy medycznej w razie wypadku i choroby. Z pewnością nie zostaniesz sam ze swoim problemem.

Czas czytania: 3 min. 19 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Indonezji

Indonezja to wyspiarska perełka, która fascynuje każdego miłośnika azjatyckiej kultury. Choć cechuje się dużym ruchem turystycznym, podróżni muszą zwrócić na kilka kwestii dotyczących bezpieczeństwa. Sprawdź, o czym warto pamiętać i jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Indonezji.

Indonezję dzieli od Polski ponad 10 tys. km. Mimo to polscy turyści dość często decydują się na pokonanie tej długiej trasy. Nagrodą za trudy podróży są krajobrazy których na trudno szukać w Europie. Piaszczyste plaże, woda o idealnej temperaturze i egzotyczna przyroda, która niezmiennie zachwyca – to idealne warunki do tego, by porządnie wypocząć i zanurzyć się z obcej kulturze tak odmiennej od tego, co znasz.

Chociaż na pierwszy rzut oka wygląda to na prawdziwy raj na ziemi, warto podchodzić do tego z rozsądkiem i kupić ubezpieczenie na wyjazd do Indonezji. W LINK4 z pewnością znajdziesz odpowiedni produkt. Dowiedz się, jak go wybrać.

Czy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne? Indonezja nie tak bezpieczna, jak myślisz

Indonezji zdecydowanie nie można odmówić uroku ani ogromnego potencjału turystycznego. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie komunikaty na temat tego kraju emituje MSZ. Dotyczą one zagrożeń bezpieczeństwa, na które warto zwrócić uwagę, aby podróż przebiegła bez problemów. Obszarami, po których nie zaleca się podróżować, są obecnie Środkowe Sulawesi, Papua, a także morza Sulu i Celebes, gdzie mieszkańcy zmagają się z wysokim współczynnikiem przestępczości.

Warto też uważać na zagrożenia naturalne, jak czynne wulkany, trzęsienia ziemi i tsunami. Poczucie bezpieczeństwa zapewni śledzenie rządowych komunikatów i stosowanie się do odgórnych zaleceń, gdy zajdzie konieczność ewakuacji. Warto też mieć dobre ubezpieczenie na wyjazd do Indonezji, które okaże się pomocne w wielu sytuacjach.

Przed wyjazdem do Indonezji należy przygotować paszport oraz wizę, o którą można ubiegać się przez Internet. Warto też wcześniej zaopatrzyć się w lokalną walutę – rupię indonezyjską. Na miejscu bez problemu porozumiesz się po angielsku, chociaż językiem urzędowym jest indonezyjski.

Co warto zobaczyć w Indonezji? Miłośników plażowania z pewnością zainteresują piękne plaże na wyspach Bali, Lombok i Raja Ampat. Nie warto też przegapić okazji do podziwiania dzikiej, egzotycznej przyrody w pełnej krasie. Okazję do tego może stworzyć odwiedzenie takich miejsc, jak park narodowy Komodo, Sumatra czy Jawa. W całej Indonezji bez problemu znajdziesz też wiele miejsc do nurkowania, w których zyskasz okazję do podziwiania tajemnic podwodnego świata. Niezależnie od tego, jak zamierzasz spędzać swój urlop w takim kraju, jak Indonezja, ubezpieczenie turystyczne z pewnością okaże się przydatne w wielu sytuacjach.

Ubezpieczenie turystyczne – Indonezja

Jakie aspekty uwzględnić, wybierając ubezpieczenie turystyczne do Indonezji?

Jak kupić ubezpieczenie wakacyjne? Indonezja to kraj, w którym warto mieć dobry pakiet medyczny pokrywający koszty leczenia i ratownictwa na wysoką sumę. Dzięki temu unikniesz wysokiego rachunku od lekarza, jeśli przyjdzie Ci skorzystać z opieki medycznej na miejscu.

Co jeszcze powinno zawierać dobre ubezpieczenie podróżne? Indonezja jest co prawda dość bezpiecznym krajem, ale to nie oznacza, że w ogóle nie występuje w nim przestępczość. W związku z tym warto mieć ubezpieczenie bagażu, które zadziała w razie jego zgubienia, ale też uszkodzenia czy zniszczenia w transporcie.

Istnieje jeszcze jednak kwestia, którą należy uwzględnić, wybierając ubezpieczenie turystyczne do Indonezji. Piękne wyspy stwarzają idealne warunki do nurkowania i innych wodnych aktywności. Aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa podczas oddawania się takim sportom, możesz rozszerzyć zakres ochrony o amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

Nie tylko ubezpieczenie podróżne – Indonezja okiem odwiedzających ją pierwszy raz

Masz już ubezpieczenie turystyczne? Indonezja to kraj, w którym zdecydowanie warto je mieć. Nie zwalnia Cię to jednak z konieczności zachowania odpowiedniej ostrożności. Dotyczy to szczególnie z korzystania z usług medycznych, które w tym kraju okazują się wyjątkowo drogie.

Chociaż do dyspozycji są też placówki państwowe, ich standardy są zwykle dość niskie. Z tego powodu lepszym pomysłem może okazać się korzystanie z prywatnych usług medycznych, za które trzeba zapłacić średnio od 50 dolarów (proste przypadki) do 200 dolarów (bardziej skomplikowane konsultacje u specjalistów). Ceny hospitalizacji wahają się natomiast od 100 do 700 dolarów za noc spędzoną w szpitalu. Z tego powodu zdecydowanie warto mieć własne ubezpieczenie podróżne. Indonezja nie jest bowiem dobrym miejscem do tego, by płacić z własnej kieszeni za pomoc medyczną. 

Szczególną uwagę należy zwrócić na to, by nie pić wody prosto z kranu ze względu na zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. W niektórych regionach kraju istnieje również podwyższone ryzyko malarii w porze deszczowej, co niesie za sobą konieczność zastosowania profilaktyki antymalarycznej.

Ubezpieczenie turystyczne Indonezja

Oferta LINK4 – wybierz takie ubezpieczenie na wyjazd do Indonezji, jakiego potrzebujesz

Wiesz już, jakie jakie ubezpieczenie turystyczne do Indonezji zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa podczas przemierzania wzdłuż i wszerz tego niesamowitego kraju? Świetnie – kup je od razu, aby skupić się już tylko na planowaniu podróży życia.

Jak możesz sfinalizować transakcję? W LINK4 masz dużą swobodę wyboru. Na stronie link4.pl znajdziesz kalkulator online, w którym obliczysz wysokość składki. Jeśli okaże się przystępna, możesz od razu kupić wybrane ubezpieczenie na podróż do Indonezji. Jeśli wolisz załatwić wszystko telefonicznie, zadzwoń pod numer 22 4444423 i porozmawiaj z doradcą na infolinii. Możesz spotkać się osobiście z agentem współpracującym z LINK4.

Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie turystyczne, Indonezja nie jest jedynym kierunkiem, który odwiedzisz z LINK4. Zobacz pełną ofertę polis podróżnych i zacznij szukać nowego celu na kolejny urlop – świat stoi przed Tobą otworem.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21