Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Jordanii? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 17 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Jordanii

Jordania to nie tylko kraina położona nad brzegiem Morza Martwego i pełna pustyni, karawan beduinów oraz śladów starożytnej historii. To również miejsce, w którym tradycje łączą się z nowoczesnością, zapewniając niezwykle oryginalny, orientalny miszmasz. Kolejnym celem Twojej podróży jest właśnie Jordania? Ubezpieczenie turystyczne pozwoli Ci cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa podczas urlopu. Sprawdź ofertę.

Chociaż lot do Jordanii nie należy do najkrótszych, polscy turyści chętnie obierają ten kierunek. Ciepły klimat przez cały rok z pewnością ma tu jakieś znaczenie, jednak bez wątpienia to wyjątkowa wartość historyczna tego regionu odgrywa tu najważniejszą rolę.

Zanim jednak zaczniesz podążać śladami dawnych cywilizacji, upewnij się, że wakacyjna wyprawa została właściwie zaplanowana. Ze względu na specyfikę tego regionu, turystom zaleca się, aby kupili dobre ubezpieczenie turystyczne do Jordanii. Zobacz, jakie znajdziesz w LINK4.

Masz ubezpieczenie turystyczne? Jordania to kraj, który warto odwiedzić chociaż raz w życiu

Aby wjechać do Jordanii, potrzebujesz paszportu (ważnego co najmniej 6 miesięcy przed wyjazdem) oraz wizy (kupisz ją na przejściu granicznym). Zaleca się też wcześniej wymienić walutę na dinary jordańskie. Przydatne okaże się również dobre ubezpieczenie podróżne.

Dlaczego warto kupić wcześniej ubezpieczenie turystyczne? Jordania, jak i większość Bliskiego Wschodu, jest obecnie objęta podwyższonym ryzykiem turystycznym ze względu na sytuację polityczną. Z tego powodu podróżnym zaleca się szczególną ostrożność, zwłaszcza w regionach bezpośrednio graniczących z Syrią, Irakiem i Izraelem.

Co warto zobaczyć w Jordanii? Turyści z Europy najczęściej kierują się do Petry, w której można zobaczyć perełki docenione wpisaniem na listę światowego dziedzictwa UNESCO. należą do nich m.in. ruiny miasta Nabetajczyków. Na równie interesujące ślady starożytnej cywilizacji można też natrafić w Dżarasz i Jerash. Tajemnice pustyni i lokalnej flory oraz fauny można z kolei odkryć, odwiedzając Wadi Rum lub Dana Nature Reserve.

Na uwagę zasługuje również wąski skrawek terenu Jordanii, który graniczy z Morzem Czerwonym, w okolicy miasta Akaba. Okolica ta jest znana na całym świecie wśród miłośników nurkowania i snorkelingu ze względu na fantastyczne warunki do oddawania się takim aktywnościom. Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy niesamowitą rafę koralową i podwodne życie toczące się w jej pobliżu, obierz ten kierunek i kup wcześniej odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd do Jordanii.

Ubezpieczenie turystyczne Jordania

Na co uważać, kupując ubezpieczenie podróżne? Jordania pod lupą

Wiesz, jakie ubezpieczenie turystyczne do Jordanii jest Ci potrzebne? A może dopiero zastanawiasz się nad tym, jak przygotować się do tej podróży? W LINK4 znajdziesz ofertę skierowaną do różnych typów turystów.

Wybór warto zacząć od ubezpieczenia kosztów leczenia, które powinno obejmować wysoką kwotę (co najmniej 500 tys. zł). Dzięki temu pokryje nie tylko wydatki na niezbędne konsultacje medyczne, ale również transport medyczny do Polski, jeśli okaże się niezbędny.

Co jeszcze powinno zawierać dobre ubezpieczenie podróżne? Jordania jest co prawda znana z niskiego współczynnika przestępczości pospolitej, ale ataki kieszonkowców, kradzieże czy napady na nieostrożnych turystów mogą się zdarzyć. W związku z tym warto mieć NNW i ubezpieczenie bagażu, które zapewnią ochronę przed finansowymi skutkami takich sytuacji.

Twoim celem jest Akaba? Z pewnością planujesz zatem nurkowanie i podziwianie pięknej rafy koralowej, którą można oglądać w tym obszarze. Jakie ubezpieczenie turystyczne do Jordanii wybrać, jeśli zamierzasz nurkować? Warto rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o dodatkową opcję zakładającą amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

W jakich sytuacjach lepiej mieć ubezpieczenie turystyczne do Jordanii?

Chociaż w krajach Bliskiego Wschodu poziom służby zdrowia bywa różny, w Jordanii utrzymuje się on na dobrym poziomie. Turyści nie powinni zatem obawiać się korzystania z opieki lekarskiej w państwowych placówkach. Trzeba jednak liczyć się z tym, że przyjdzie za to zapłacić. Koszt pojedynczej, niespecjalistycznej konsultacji medycznej to ok. 40-50 dinarów jordańskich. Hospitalizacja może Cię natomiast kosztować ok. 15-80 dinarów jordańskich dziennie.

Z tego powodu dobrze jest mieć własne ubezpieczenie wakacyjne. Jordania słynie bowiem z bardzo stanowczego postępowania względem osób, które nie mają środków do opłacenia zrealizowanych usług medycznych.

Jeśli przyjmujesz jakieś leki na stałe, lepiej zabierz je ze sobą z Polski. Wwiezienie większej ilości leków z Polski będzie jednak wymagało posiadania zaświadczenia lekarskiego o konieczności ich przyjmowania – obowiązkowo sporządzonego w języku angielskim.

Ubezpieczenie turystyczne – Jordania

Znajdź najlepsze ubezpieczenie na wyjazd do Jordanii z pomocą LINK4

Wiesz już, jak ważne jest ubezpieczenie turystyczne. Jordania odkryje przed Tobą wiele sekretów, jeśli skupisz się na podziwianiu piękna tego kraju, a nie na zamartwianiu się potencjalnymi problemami. Wybierz ofertę LINK4 i ciesz się spokojem ducha podczas egzotycznego urlopu – niezależnie od tego, jak postanowisz go spędzić.

Ubezpieczenie na podróż do Jordanii kupisz tak, jak Ci wygodnie. Do wyboru masz 3 opcje. Jeśli wejdziesz na stronę link4.pl, znajdziesz tam kalkulator online, za pomocą którego możesz nie tylko dopasować ofertę do własnych potrzeb, ale też sfinalizować transakcję – polisa zostanie wysłana na Twoją skrzynkę mailową. Jeśli chcesz porozmawiać z doradcą, zadzwoń pod numer 22 4444423 i kup ubezpieczenie na wyjazd do Jordanii przez telefon. Możesz również spotkać się stacjonarnie z agentem współpracującym z LINK4 i załatwić wszystko na miejscu.

Urlop okazał się bardzo udany, m.in. dzięki spokoju ducha, jaki zapewniło Ci ubezpieczenie podróżne? Jordania to bardzo ciekawy kierunek, ale świat ma Ci do zaoferowania znacznie więcej. Wybierz kolejną destynację urlopową i znajdź odpowiednie ubezpieczenie turystyczne w LINK4. Zapoznaj się z pełną ofertą.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21