Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wycieczkę do Kanady? Kup ubezpieczenie turystyczne w LINK4 i ciesz się spokojnym wypoczynkiem!

Czas czytania: 3 min. 45 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Kanady

O ile Stany Zjednoczone znajdują się na podróżniczej liście marzeń wielu turystów z Polski, o tyle ich największy sąsiad już nie. A szkoda, bo Kanada okazuje się krajem nie tylko pięknym i niezwykle ciekawym pod względem kulturowym, ale też bardzo przyjaznym dla turystów. Choć kojarzona głównie z nowoczesnymi miastami pokroju Toronto i Montrealu, zachwyci również miłośników dzikiej przyrody. Co warto zobaczyć na miejscu i jakie ubezpieczenie turystyczne do Kanady będzie najlepsze? Sprawdź, zanim zaczniesz się pakować na wyjazd.

Czy wiesz, że Kanada zajmuje drugie miejsce na liście największych krajów na świecie, zaraz za Rosją? Jej obszar zajmuje ponad 9 mln km² i jest podzielony na aż 6 stref czasowych. Życie mieszkańców jest skoncentrowane wokół większych ośrodków miejskich, co oznacza, że poszczególne punkty na mapie łączą długie trasy wiodące przez niemal niezamieszkane przestrzenie.

Kanadyjczycy uchodzą za niezwykle przyjazny naród, który jest pozytywnie nastawiony do turystów chcących poznać ich kraj. Możesz więc liczyć na ciepłe przyjęcie i pomoc, jeśli tylko o to poprosisz. Nie trzeba też martwić się przestępczością względem przyjezdnych, gdyż ta utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie.

Chociaż nie jest tu wymagane ubezpieczenie podróżne, Kanada może okazać się droga do zwiedzania bez ważnej polisy. Zamiast ryzykować, zapewnij sobie spokój ducha podczas od dawna planowanych wakacji. Poznaj ofertę LINK4.

Ubezpieczenie turystyczne – Kanada

Masz dobre ubezpieczenie turystyczne? Kanada to miejsce dla nieszablonowych turystów

Marzysz o zobaczeniu na żywo Kanady? Biorąc pod uwagę łatwą dostępność lotów do tego kraju, nietrudno będzie zorganizować taką podróż. Wystarczy tylko zebrać gotówkę i zaplanować plan zwiedzania, co nie będzie łatwe, jeśli wziąć pod uwagę rozmiary tego kraju.

Na liście marzeń turystów z Europy znajdują się zwykle Toronto, Vancouver i Montreal – przykłady nowoczesnego oblicza tego szybko rozwijającego się kraju. Na miejscu czeka Cię nie tylko futurystyczna architektura ze strzelistymi, szklanymi wieżowcami o nietuzinkowych formach, a także liczne muzea i galerie z przykładami lokalnej sztuki oraz kultury.

Zaskakująca jest także kanadyjska przyroda, której przykładem jest chociażby słynny wodospad Niagara leżący na pograniczu ze Stanami Zjednoczonymi. Malownicze krajobrazy zobaczysz też chociażby w parkach narodowych Banff i Jasper.

Aby wjechać do Kanady, potrzebujesz tylko paszportu i elektronicznego dokumentu eTA, który stanowi łatwiej dostępny odpowiednik tradycyjnej wizy. Lokalną walutę – dolara kanadyjskiego – możesz wymienić jeszcze w Polsce albo już na miejscu. Oficjalnymi językami urzędowymi w Kanadzie są angielski i francuski, więc porozumienie się nie powinno nastręczyć trudności.

Masz paszport i dokument eTA? W Twoim portfelu znajdują się dolary kanadyjskie? Udało Ci się znaleźć i kupić dobre ubezpieczenie podróżne? Kanada już na Ciebie czeka!

Ubezpieczenie turystyczne Kanada

Czy trzeba mieć ubezpieczenie na wyjazd do Kanady?

Wyjazd do Kanady nie należy do tanich przedsięwzięć. Już same bilety lotnicze będą kosztować majątek, a i ceny na miejscu okazują się drogie dla przeciętnego mieszkańca Polski. Nie powinno zatem dziwić, że szukasz sposobu na wprowadzenie jakichś oszczędności. Nie powinno do nich jednak należeć ubezpieczenie turystyczne. Kanada może okazać się jeszcze droższym celem podróży, jeśli przyjdzie Ci zapłacić z własnej kieszeni za wydatki medyczne czy też profesjonalny transport do kraju.

Czym się kierować, wybierając ubezpieczenie na wyjazd do Kanady? Kluczowym aspektem powinna być suma ubezpieczenia dla kosztów leczenia, która powinna pokrywać zarówno cennik lokalnej służby zdrowia, jak i transportu medycznego do Polski, który jest drogi – pokrywa bowiem trasę liczącą ponad 9 tys. km. Absolutne minimum to 500 tys. zł, ale im wyższą sumę ubezpieczenia ustalisz, tym lepiej.

Dobrym pomysłem może okazać się również NNW i OC w życiu prywatnym, które przydadzą się w wielu niespodziewanych sytuacjach. Jeśli doznasz jakiegoś uszczerbku na zdrowiu, NNW zapewni Ci odszkodowanie. Gdy to Ty wyrządzisz szkodę osobową lub rzeczową innej osobie, OC pokryje jej finansowe skutki – nie trzeba będzie zatem wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni.

Co jeszcze może zawierać ubezpieczenie turystyczne? Kanada dysponuje warunkami naturalnymi, które sprzyjają trekkingowi wysokogórskiemu oraz innym aktywnościom zaliczanym do grupy ekstremalnych. Jeśli masz w planach taki aktywny wypoczynek, rozważ zakup dodatkowej opcji, która rozszerzy zakres ochrony ubezpieczeniowej o amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka.

Zastanawiasz się, czy kupić ubezpieczenie podróżne? Kanada może być droga dla nieubezpieczonych

Chociaż to do Stanów Zjednoczonych przylgnęła łatka kraju z najdroższą służbą zdrowia na świecie, Kanada może dorównywać im pod tym niechlubnym względem. Zdecydowanie warto więc zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewnia ubezpieczenie na podróż do Kanady.

Z jakimi konsekwencjami musisz się liczyć, jeśli skorzystasz z opieki medycznej w Kanadzie bez ubezpieczenia? Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu niebędącego specjalistą to koszt ok. 100 dolarów kanadyjskich. Jeśli zajdzie konieczność pozostania w szpitalu, z każdą dobą rachunek wzrośnie o 500-2000 dolarów + koszt leków oraz wykonanych badań/zabiegów. W rezultacie poważny przypadek medyczny może okazać się wydatkiem na kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy dolarów Kanadyjskich, który znacznie przekroczy cenę, jaką trzeba zapłacić za ubezpieczenie turystyczne do Kanady.

Ubezpieczenie turystyczne Kanada

Sprawdź ofertę LINK4 i wybierz ubezpieczenie turystyczne do Kanady

Już niedługo odwiedzisz swój długo wyczekiwany cel, jakim jest Kanada? Ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci spokój ducha i sprawi, że skupisz się tylko na odkrywaniu sekretów, jakie skrywa przed przyjezdnymi ten tajemniczy kraj.

Jeśli chcesz kupić dobre ubezpieczenie na wyjazd do Kanady, oferta LINK4 powinna Cię zainteresować. Poza szerokim zakresem ochrony ubezpieczeniowej i pełnej elastyczności w kwestii kształtowania pakietów, możesz liczyć również na swobodę wyboru w zakresie metody zakupu.

Cenisz sobie załatwianie różnych oficjalnych spraw za pośrednictwem Internetu? Kup ubezpieczenie turystyczne do Kanady online, korzystając z kalkulatora znajdującego się na stronie link4.pl. Chcesz najpierw porozmawiać z doradcą? Nic trudnego – po prostu zadzwoń na infolinię (22 4444423 ) i zrealizuj transakcję przez telefon. Możesz też spotkać się ze stacjonarnym agentem współpracującym z LINK4, który działa w Twojej okolicy.

Wyjazd okazał się udany i przydało Ci się ubezpieczenie wakacyjne? Kanada to pewnie nie koniec Twoich podróżniczych marzeń. Zaplanuj cel kolejnego wyjazdu i znajdź odpowiednie ubezpieczenie turystyczne w ofercie LINK4. Zwiedzaj świat i niczym się nie martw – w razie problemów pomoc ubezpieczyciela okaże się nieoceniona.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21