Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wyruszasz w niezapomnianą podróż, a Twoim miejscem docelowym jest Kenia? Ubezpieczenie podróżne w LINK4 zabezpieczy Cię przed skutkami niespodziewanych zdarzeń.

Czas czytania: 2 min. 59 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Kenia – koszty i zakres

Safari pełne dzikich i niespotykanych zwierząt. Z tym kojarzy się Kenia. Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 pozwoli Ci zabezpieczyć się na czas podróży do tego odległego afrykańskiego kraju. Sprawdź, dlaczego warto je mieć!

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacyjne wycieczki. W tym roku chcesz wyruszyć poza granice Europy i Twoim celem jest Kenia? To niezwykle barwny kraj pełen dzikich zwierząt i atrakcji przyrodniczych. Musisz jednak wiedzieć, że będąc w tak odległym zakątku świata, może Ci się przytrafić wiele nieprzewidzianych zdarzeń, w tym nagła choroba. Odpowiedzialnie zaplanuj swój wyjazd i już dziś wykup ubezpieczenie turystyczne. Kenia to państwo, w którym możesz liczyć na wsparcie ze strony LINK4!

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Ubezpieczenie podróżne Kenia – niezbędnik turysty

Ubezpieczenie podróżne Kenia – wykupienie polisy to jedna z wielu formalności, których trzeba dopełnić jeszcze przed wyjazdem za granicę. Oprócz tego Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca również zaszczepienie się na tężec, błonice i krztusiec oraz dur brzuszny i żółtą gorączkę, która występuje w tym regionie świata. Wjazd do Kenii możliwy jest wyłącznie na podstawie ważnego paszportu, a podróżujący do tego kraju są zobowiązani do posiadania elektronicznej autoryzacji wjazdu (eTA). To jednorazowy dokument, który wygasa po opuszczeniu Kenii.

Co jeszcze warto wiedzieć, zanim kupisz ubezpieczenie podróżne? Kenia to kraj położony w Afryce Wschodniej, który zamieszkuje około 3 milionów ludzi. Stolicą Kenii jest Nairobi, walutą szyling kenijski (KES), a językiem urzędowym angielski i suahili. Podróż z Polski do Kenii trwa około 12 godzin i jest możliwa tylko samolotem.

Ubezpieczenie turystyczne do Kenii należy wykupić jeszcze zanim wyruszysz w podróż. Podczas planowania wycieczki uwzględnij także fakt, że w Kenii występują dwie pory deszczowe. Najlepiej wybrać się tam od grudnia do marca, kiedy występuje kenijskie lato, a temperatura powietrza oscyluje w granicach około 30°C.

Najpopularniejsze atrakcje czekające na turystów w Kenii to przede wszystkim malownicze parki narodowe, w których natknąć się można na egzotyczne zwierzęta – lwy, hieny, gepardy czy słonie. U wybrzeży południowo-wschodniej Kenii leży wyspa Wasini, którą można odwiedzić, aby popływać z żółwiami i delfinami. Ciekawym miejscem do zwiedzania jest również Mombasa – drugie co do wielkości miasto w Kenii ze słynną bramą z kłów słoniowych. Kenia to również czysta woda i piaszczyste plaże – idealny wybór dla osób ceniących sobie odpoczynek w tropikalnych warunkach.

Ubezpieczenie turystyczne Kenia

Ubezpieczenie turystyczne do Kenii – ile kosztuje?

Zastanawiasz się, czy warto zakupić ubezpieczenie turystyczne do Kenii? Tak i to z bardzo ważnych powodów. Turyści wyjeżdżający do tego kraju nie są objęci ochroną w ramach EKUZ. Leczenie w Kenii jest niezwykle kosztowne, gdyż usługi medyczne świadczone są przez lekarzy prywatnych. Decydując się na ubezpieczenie na wyjazd do Kenii w LINK4, możesz liczyć na pomoc w przypadku nagłej choroby, a także na pokrycie kosztów hospitalizacji i operacji (jeśli stan zdrowia pacjenta nie pozwala na odłożenie ich do czasu, gdy wróci do Polski).

Ile zapłacisz za ubezpieczenie na podróż do Kenii? W LINK4 cena za polisę uzależniona jest od zakresu ubezpieczenia, liczby ubezpieczonych, okresu ochrony, ryzyk dodatkowych, a także wysokości poszczególnych sum ubezpieczenia. W przypadku ubezpieczenie podróży zagranicznej możesz liczyć na organizację oraz pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji i operacji.

To jeszcze nie wszystko, bowiem ubezpieczenie na wyjazd do Kenii może obejmować także opcje dodatkowe np. jeśli chcesz uprawiać sporty ekstremalne czy zabezpieczyć swój bagaż podróżny od uszkodzeń albo utraty w wyniku zdarzeń losowych lub kradzieży z włamaniem. Ubezpieczenie turystyczne do Kenii możesz wykupić zarówno na krótki wyjazd, jak i dłuższą podróż.

Dzięki polisie zakupionej w LINK4 będziesz bezpiecznie zwiedzać i odpoczywać, nie martwiąc się o to, że w przypadku nagłej choroby zostaniesz bez pomocy. Nasze towarzystwo ubezpieczeniowe gwarantuje niezbędne wsparcie organizacyjne i finansowe.

Kenia – kilka porad dla turystów

Oto kilka porad dla turystów, które jasno wskazują na to, że warto mieć ubezpieczenie turystyczne. Kenia to kraj, w którym można zarazić się jedną z wielu chorób tropikalnych, w tym malarią. Przebieg takiej choroby to najczęściej wysoka gorączka, dreszcze i biegunka. Chorzy wymagają hospitalizacji. Co więcej, w Kenii występuje zagrożenie atakami terrorystycznymi, a w całym kraju wysoki jest poziom pospolitej przestępczości. Zachowaj szczególną uwagę w miejscach publicznych – centrach handlowych, na dworcach autobusowych, czy restauracjach. Częstym zjawiskiem są również drobne kradzieże – wyrywanie torebek i bagaży podręcznych, zwłaszcza po zmroku.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Kenii?

Zastanawiasz się jak kupić ubezpieczenie wakacyjne? Kenia to Twój cel podróży? Polisę nabędziesz na wiele sposobów. Możesz skorzystać z Kalkulatora, który jest dostępny na naszej stronie, zadzwonić pod infolinię 22 444 44 23 lub osobiście spotykając się z agentem współpracującym z LINK4.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jakie ubezpieczenie turystyczne do Kenii wybrać. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów LINK4.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21