Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wakacje? Nie zapomnij o tym, żeby wykupić ubezpieczenie turystyczne. Kostaryka to jeden z krajów, w których kompleksową ochronę zapewnia LINK4.

Czas czytania: 2 min. 44 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Kostaryka – zakres oraz koszty

Wyjeżdżasz na upragniony urlop i chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne? Kostaryka to kraj, w którym taka polisa z pewnością Ci się przyda. Zwłaszcza jeśli planujesz uprawiać sporty ekstremalne. Dowiedz się, jakie ubezpieczenie turystyczne do Kostaryki ma w ofercie LINK4.

W tym tekście bierzemy pod lupę ubezpieczenie podróżne. Kostaryka – właśnie na tym kraju się skupiamy. Sprawdź, z jakimi zagrożeniami na miejscu musisz się liczyć, a także ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Kostaryki. Wybierając ubezpieczenie w LINK4, nie przepłacisz, a wręcz przeciwnie – zabezpieczysz się finansowo na wiele nieprzewidzianych okoliczności. Zwłaszcza jeśli planujesz czerpać przyjemność z windsurfingu, ponieważ Kostaryka to kraj otoczony z jednej strony Morzem Karaibskim, a z drugiej wodami Oceanu Spokojnego.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Ubezpieczenie podróżne Kostaryka – niezbędnik turysty

Egzotyka, bujna zieleń, a do tego mnóstwo dzikich zwierząt, czyste morze i wodospady. Z tym kojarzy się Kostaryka. Ubezpieczenie turystyczne to coś, o co warto zadbać już podczas planowania wyjazdu do tego kraju. Podobnie jak paszport bądź paszport tymczasowy z terminem ważności dłuższym niż 180 dni.

Republika Kostaryki leży w Ameryce Środkowej. Stolicą tego kraju jest San Jose, językiem urzędowym hiszpański, a walutą colon kostarykański. Od polskich obywateli może być wymagana wiza jedynie w przypadku dłuższego pobytu – np. w ramach pracy czy studiów.

Kostaryka to przede wszystkim czyste plaże i lasy deszczowe. Turyści mogą odpoczywać nad lazurowym morzem, nurkować w rafach koralowych a w międzyczasie zwiedzać starożytne ruiny Guayabo. To również dom kilku aktywnych sejsmicznie wulkanów. Ich okolice znane są z naturalnych gorących źródeł, przez co stanowią popularne miejsce relaksu.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni koniecznie wyruszyć do Tamarindo. To miasteczko znane z doskonałych warunków do surfowania.

Jak sam widzisz, w Kostaryce każdy znajdzie odpoczynek dla siebie – aktywny, bądź pasywny. Koniecznie wykup ubezpieczenie na wyjazd do Kostaryki, niezależnie od tego, jak zamierzasz spędzać wolny czas. Podróżując po tym tropikalnym kraju, łatwo o nieprzewidziane zdarzenia. Właśnie dlatego warto się zabezpieczyć posiadaniem polisy.

Ubezpieczenie turystyczne Kostaryka

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne? Kostaryka – zakres ochrony

Zastanawiasz się, czy przyda Ci się ubezpieczenie podróżne? Kostaryka to kraj, w którym karta EKUZ nie jest brana pod uwagę. Z tego względu każdy turysta powinien zakupić ubezpieczenie na podróż do Kostaryki – nieważne, czy planuje przebywać tam kilka dni, czy kilka tygodni, zwłaszcza, że na terenie tego kraju występuje wiele tropikalnych chorób. Wirus Dengi, ogniska malarii, choroba zika – to tylko niektóre z nich.

To, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Kostaryki, jest uzależnione od zakresu ochrony, ilości osób ubezpieczonych oraz czasu podróży. W LINK4 na pewno nie przepłacisz. Polisa turystyczna może obejmować bardzo wiele zdarzeń w tym organizację i pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji i operacji na terenie danego kraju.

To nie wszystko, bowiem decydując się na dodatkowy zakres ochrony, ubezpieczysz swój bagaż lub sprzęt sportowy, np. ekwipunek potrzebny do nurkowania w rafach koralowych. Aby poznać dokładną wysokość polisy, skorzystaj z naszego kalkulatora dostępnego na stronie internetowej.

Ubezpieczenie turystyczne do Kostaryki – czy warto?

Pewnie kalkulujesz, czy warto mieć ubezpieczenie wakacyjne? Kostaryka to z pewnością jedno z najbezpieczniejszych państw w Ameryce Środkowej, choć i tutaj zdarzają się napady na tle rabunkowym, więc lepiej zrezygnować z nocnych wypraw samemu. Republika Kostaryki znajduje się również w strefie aktywnej wulkanicznie i sejsmicznie, a po trzęsieniu ziemi wzrasta ryzyko wystąpienia tsunami.

Pamiętaj również, że opieka medyczna jest łatwo dostępna (zwłaszcza w dużych miastach), ale koszt wizyt lekarskich bądź pobyt w szpitalu jest bardzo drogi. Dodatkowej ochrony w postaci ubezpieczenia wymagają również osoby planujące uprawiać w Kostaryce sporty ekstremalne. Zalicza się do nich np. nurkowanie czy surfowanie.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Kostaryki?

Biorąc pod uwagę, jakie są koszty usług medycznych w Kostaryce, zakup ubezpieczenia turystycznego zawierającego OC i Assistance jest niezwykle opłacalny. Nie wiesz, jak kupić ubezpieczenie turystyczne? Kostaryka to kraj, który obejmuje oferta LINK4. Polisę kupisz bez wychodzenia z domu, korzystając z kalkulatora. Dzięki temu od ręki poznasz wysokość składki. Możesz również porozmawiać bezpośrednio z konsultantami dzwoniąc pod numer 22 444 44 23 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

W LINK4 możesz liczyć na pomoc medyczną i finansową w razie wypadku czy kradzieży. Ochroną obejmujesz swój bagaż, sprzęt sportowy, a nawet mieszkanie podczas Twojej nieobecności. Zachęcamy Cię do zapoznania się pełną ofertą produktów LINK4 w tym ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21