Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Twoim celem podróży jest Nowa Zelandia? Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 pozwoli Ci zabezpieczyć się na wiele sytuacji, które mogą przytrafić się w podróży

Czas czytania: 2 min. 55 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Nowa Zelandia – koszty i zakres

Góra Cooka, Queenstown czy Milford Sound – z tego słynie Nowa Zelandia. Ubezpieczenie turystyczne to rodzaj ochrony, nad którym warto się zastanowić, zanim wyruszysz do tego pięknego, aczkolwiek odległego kraju. Sprawdź, dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne do Nowej Zelandii? Korzystną ofertę znajdziesz w LINK4.

Podpowiemy Ci, jakie ubezpieczenie turystyczne do Nowej Zelandii wybrać, ile kosztuje taka polisa oraz jaki jest jej zakres ochrony. W Nowej Zelandii nie obowiązuje karta EKUZ, a to oznacza, że w przypadku choroby czy wypadku koszty związane z leczeniem lub transportem medycznym do kraju pokryjesz z własnej kieszeni. Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Nowej Zelandii w LINK4 możesz dodatkowo rozszerzyć o ubezpieczenie bagażu podróżnego, sprzętu sportowego czy kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej. To zabezpieczy Cię na każdą ewentualność.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Nowa Zelandia – niezbędnik turysty

Zanim przedstawimy Ci, dlaczego warto mieć ubezpieczenie na wyjazd do Nowej Zelandii, poświęćmy nieco uwagi samemu krajowi. Nowa Zelandia to państwo wyspiarskie leżące na południowo-zachodnim Pacyfiku. Stolicą kraju jest Wellington, a walutą dolar nowozelandzki. Dlaczego warto wyruszyć do tego kraju? Po pierwsze ze względu na dziewiczą przyrodę, która zaskakuje tam na każdym kroku. Z kolei czyste plaże oraz turkusowa woda to raj dla miłośników leniuchowania, a także dla osób, które uprawiają windsurfing czy kitesurfing.

Będąc w Nowej Zelandii koniecznie odwiedź Hobbiton, zwłaszcza jeśli pasjonujesz się powieściami Tolkiena. Podróżując z całą rodziną, wstąp do ogrodu botanicznego w Wellington, a w poszukiwaniu zastrzyku adrenaliny i przepięknych widoków wejdź na szlak prowadzący na szczyt góry Cooka.

 Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca, aby przed podróżą zakupić ubezpieczenie wakacyjne. Nowa Zelandia to kraj, w którym pierwsza pomoc powypadkowa jest udzielana bezpłatnie, jednak dalsze koszty leczenia trzeba pokryć samodzielnie. To dość kosztowne, dlatego lepiej posiadać ważną polisę.

Obywatele RP przyjeżdżający na okres nie dłuższy niż 3 miesiące do Nowej Zelandii nie muszą posiadać wizy. Wystarczy mieć przy sobie ważny paszport bądź paszport tymczasowy. Podróżnych nie obowiązują również szczepienia ochronne. Przed wjazdem do kraju warto wyposażyć się we wtyczkę – adapter do kontaktu, ponieważ gniazdka elektryczne mają inną budowę, niż w Polsce. Jeśli zamierzasz podróżować po Nowej Zelandii samochodem, koniecznie zabierz ze sobą również międzynarodowe prawo jazdy.

Ubezpieczenie turystyczne Nowa Zelandia

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne? Nowa Zelandia pod lupą!

Ciekawi Cię, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne? Nowa Zelandia to kraj, który znajdziesz w ofercie ubezpieczeń podróżnych LINK4. Wysokość składki nie jest stała, lecz uzależniona od kilku czynników, w tym wysokości poszczególnych sum ubezpieczenia, okresu ochrony, czy liczby ubezpieczonych osób.

To jeszcze nie wszystko, bowiem ubezpieczenie na podróż do Nowej Zelandii możesz rozszerzyć też o odszkodowanie w razie zagubionego bagażu, zniszczenia cennych przedmiotów czy sprzętu sportowego. Dzięki temu możesz jechać w daleką podróż, nie martwiąc się tym, co przyniesie los. Pomyśl nie tylko o sobie, a także o członkach rodziny i zwierzętach, które towarzyszą Ci w podróży. Kup polisę co najmniej 1 dzień przed wyjazdem.

Ubezpieczenie turystyczne do Nowej Zelandii – dlaczego warto mieć?

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne? Nowa Zelandia to kraj, w którym nie respektuje się karty EKUZ. W związku z tym wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, leki oraz badania są płatne. To generuje koszty, zwłaszcza jeśli podróżujesz z całą rodziną. Nigdy nie wiesz, czy nie rozboli Cię ząb, głowa bądź nie zostaniesz ugryziony przez jadowitego pająka. W Nowej Zelandii żyje wiele egzotycznych zwierząt, w tym właśnie pająki i np. skorpiony, dlatego łatwo o takie zdarzenie.

Pamiętaj również o tym, że obszar, na którym leży Nowa Zelandia, jest aktywny sejsmicznie . Występują tam trzęsienia ziemi, które mogą spowodować tsunami. Turyści narażeni są również na wybuchy czynnych wulkanów, do których należą między inny Ruapehu, Ngauruhoe, Tongariro i Tarawera. To kolejny powód do tego, żeby zakupić kompleksowe ubezpieczenie na wyjazd do Nowej Zelandii.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Nowej Zelandii?

Zastanawiasz się, jak kupić ubezpieczenie turystyczne? Nowa Zelandia to kraj, w którym na czas pobytu warto ubezpieczyć się w LINK4. Ubezpieczenie turystyczne możesz nabyć online nawet na dzień przed wyjazdem. Wystarczy, że skorzystasz z Kalkulatora dostępnego na naszej stronie, a następnie opłacisz ubezpieczenie, korzystając z jednej z wielu form płatności. Możesz też skontaktować się z doradcami, którzy czekają na Ciebie pod numerem 22 444 44 23 lub umówić się na spotkanie z agentem współpracującym z LINK4.

Dostępnych jest wiele opcji, aby kupić ubezpieczenie podróżne. Nowa Zelandia to niezwykle piękny kraj, jednak warto zadbać o spokojny przebieg jego zwiedzania.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów LINK4, w której znalazło się ubezpieczenie podróżne (Nowa Zelandia oraz inne kraje). W LINK4 mamy też kompleksowe ubezpieczenia komunikacyjne dla kierowców.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21