Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Ubezpieczenie na wyjazd do Peru to zabezpieczenie na czas zagranicznej podróży. Może pokryć ono koszty leczenia w dalekim kraju, a także transport medyczny

Czas czytania: 2 min. 51 sek.

Ubezpieczenie turystyczne Peru – cena oraz zakres ochrony

Andy, lodowce, dżungla, pustynia, a do tego ruiny starożytnych miast kultury inkaskiej. Właśnie z tego słynie Peru. Ubezpieczenie turystyczne do tego kraju znajdziesz w ofercie LINK4. Już dziś sprawdź, dlaczego warto je mieć.

Czy wiesz, że w LINK4 kupisz ubezpieczenie turystyczne? Peru to jedno z wielu państw, w których otrzymasz pomoc w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. Miej na uwadze to, że w tym kraju nie jest honorowana karta EKUZ. Jeśli zachorujesz bądź przydarzy Ci się wypadek, koszty leczenia pokryjesz z własnej kieszeni. Ubezpieczenie turystyczne do Peru to gwarancja ochrony zwrotu środków finansowych w takiej sytuacji. Możesz je rozszerzyć o dodatkowe opcje, zwłaszcza jeśli planujesz spędzać czas aktywnie – uprawiać sporty ekstremalne czy zabierasz na wakacje całą swoją rodzinę.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Peru – niezbędnik turysty

Zanim skupimy się na tym, jakie ubezpieczenie turystyczne do Peru, warto rozważyć, warto dowiedzieć się nieco więcej o tym kraju. Peru położone jest u zachodnich wybrzeży Ameryki Południowej. Dzieli się na trzy części: wybrzeże, góry i dżunglę. Jest zamieszkiwane przez ponad 33 miliony ludzi, obowiązują tutaj dwa języki urzędowe hiszpański i keczua, a walutą jest sol.

Peru to coraz popularniejszy kierunek turystyczny wśród Polaków. Znane jest przede wszystkim z Machu Picchu – miasta Inków położonego wysoko w Andach. Z kolei w stolicy tego kraju, czyli w Limie, możesz zwiedzić kilka cennych zabytków. Zalicza się do nich Pałac Arcybiskupi, Muzeum Narodowe, Plaza de Armas czy Muzeum Złota. Dla wielu turystów głównym celem wyjazdu do Peru jest przeprawa przez dżunglę. Ubezpieczenie na podróż do Peru pozwala pokryć koszty ekspedycji ratowniczej w razie zagubienia się na tym dziewiczym i rozległym terenie.

Zgodnie z informacjami MSZ obywatele RP mogą przebywać na terenie Peru bez wiz, ale muszą posiadać ważny paszport bądź paszport tymczasowy. Okres bezwizowego przebywania dla turystów wynosi 90 dni. Podczas wjazdu należy podać termin przewidywanego opuszczenia kraju. Najlepszym okresem zwiedzania tego kraju jest pora sucha, czyli miesiące od maja do września. Od grudnia do lutego występują tam intensywne opady deszczu, a temperatura w dżungli jest naprawdę wysoka.

Ubezpieczenie turystyczne Peru

Ubezpieczenie podróżne Peru – ile kosztuje?

Wspomnieliśmy, że w Peru nie obowiązuje karta EKUZ. Ubezpieczenie na wyjazd do Peru to jedyna opcja, aby zabezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia, które są naprawdę wysokie. Wizyta w klinice medycznej to wydatek rzędu 100 USD. Podobną cenę trzeba zapłacić za jednodniowy pobyt w szpitalu. Jeśli planujesz wspinaczkę wysokogórską lub uprawianie sportów ekstremalnych, koniecznie rozszerz swoje ubezpieczenie turystyczne do Peru. Jest to możliwe, jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie w LINK4.

Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne? Peru to kraj, w którym ubezpieczymy Cię biorąc pod uwagę lokalizację, zakres ubezpieczenia, okres ochrony i liczbę ubezpieczonych. Na tej podstawie wyliczamy składkę za ubezpieczenie turystyczne. Peru odkrywane z ubezpieczeniem w LINK4 zrobi na Tobie jeszcze większe wrażenie.

Ubezpieczenie turystyczne do Peru – dlaczego warto?

Rozważasz, czy przyda Ci się ubezpieczenie podróżne? Peru jest krajem, w którym panuje żółta febra i odnotowano przypadki zarażenia wirusem Zika. Podczas podróży w wyżej położone regiony Peru możesz doświadczyć choroby wysokościowej. Koszt wizyty lekarskiej jest drogi, a dostęp do leków utrudniony – zwłaszcza jeśli poruszasz się po terenach słabo zaludnionych. Jeśli właśnie tam się wybierasz, to koniecznie wykup ubezpieczenie o gwarantowanej wysokiej sumie ubezpieczenia, która pokryje m.in. koszty leczenia.

Odwiedzając Peru możesz czuć się w miarę bezpiecznie, choć zarówno tutaj, jak i w innych regionach świata natknąć się możesz na złodziei i kieszonkowców. Uważaj więc na swój bagaż podręczny. Nie zalecane jest także przebywanie na obszarze Valle de los Ríos Apurímac, gdyż jest to jeden z głównych obszarów produkcji kokainy funkcjonujący pod wpływem groźnych karteli. To nie wszystko, w porze deszczowej (od listopada do kwietnia) w Peru występują lawiny błotne, a na północy kraju zdarzają się częste napady na autobusy turystyczne. Właśnie dlatego warto zadbać o to, żeby zakres ochrony Twojego ubezpieczenia pozwalał uzyskać zwrot środków finansowych umożliwiających pokrycie szkód także w takich sytuacjach.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Ubezpieczenie na wyjazd do Peru – jak kupić?

Planujesz zakupić ubezpieczenie podróżne? Peru – skorzystaj z Kalkulatora online dostępnego na naszej stronie i oblicz wysokość składki za polisę bez wychodzenia z domu. Możesz także skontaktować się z naszymi doradcami dzwoniąc pod numer 22 444 44 23. Ubezpieczenie na wyjazd do Peru kupisz także u agenta współpracującego z LINK4. Zachęcamy Cię do zapoznania się z pełną ofertą produktów LINK4. Znajdziesz tu również ubezpieczenia komunikacyjne z szerokim zakresem ochrony.

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21