Kup polisę podróżną w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Wybierasz się na wakacje na Zanzibar? Już dziś wykup ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii. W LINK4 znajdziesz polisę dopasowaną do Twoich potrzeb w atrakcyjnej cenie. Sprawdź!

Czas czytania: 3 min. 4 sek.

Ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii w LINK4 – koszty i zakres

Słoneczna pogoda, krystalicznie czyste wody oceanu, bliskość dzikiej przyrody na safari – to zaledwie kilka z wielu niezwykłych atrakcji, jakie oferuje Tanzania. Ubezpieczenie turystyczne w LINK4 pomoże Ci w pełni cieszyć się bajecznymi wakacjami. Sprawdź, ile kosztuje i jaki ma zakres ubezpieczenie na wyjazd do Tanzanii.

Planujesz urlop w Tanzanii? Wybierając się w tak daleką podróż, zadbaj o swoje bezpieczeństwo, wykupując kompleksowe ubezpieczenie podróżne. Tanzania to miejsce wyjątkowo atrakcyjne pod względem turystycznym, zachęcające do zwiedzania i wypoczynku na plaży. Jednak nawet podczas relaksu na złotym piasku albo odkrywania uroków wysp mogą przydarzyć się nieprzyjemne zdarzenia. Uszkodzenie bagażu, nagłe zachorowanie czy wypadek to tylko niektóre z sytuacji, w których przyda się ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii.

ubezpieczenie turystyczne - zakres

Ubezpieczenie podróżne Tanzania – niezbędnik turysty

Tanzania to afrykański kraj leżący nad Oceanem Indyjskim. Składa się z części kontynentalnej oraz otoczonych rafami koralowymi wysp, wśród których króluje największa i ciesząca się największą popularnością wśród turystów – Zanzibar. Kraj słynie z malowniczych krajobrazów, krystalicznie błękitnej wody i nieustającego słońca. To właśnie tutaj znajduje się Kilimandżaro – najwyższa góra na kontynencie i jedyne miejsce w Afryce, gdzie przez cały rok leży śnieg.

Wybierając się do Tanzanii, koniecznie udaj się na safari do Parku Narodowego Serengeti, obejrzyj zachód słońca nad Jeziorem Wiktorii i zejdź w dół krateru wygasłego wulkanu Ngorongoro. Miłośników kitesurfingu z pewnością zachwyci wioska Paje, a fanów nurkowania wyspa Mafia ze wspaniałym ogrodem koralowym.

O czym powinieneś pamiętać, wybierając się do tego kraju? Przede wszystkim, dla bezpieczeństwa i komfortu podróżowania, zaopatrz się w ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii. Wykup je jeszcze przed podróżą. Obowiązującą walutą jest szyling tanzański (1000 szylingów to ok. 1,50 zł), ale w miejscach popularnych turystycznie można też płacić dolarami amerykańskimi. Bankomatów jest niewiele i występują wyłącznie w dużych miastach. Nie zaleca się podróży do południowo-wschodniej części kraju. W pozostałej części Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie zwykłej ostrożności.

Ubezpieczenie na podróż do Tanzanii to podstawa, ale poza tym pamiętaj też o kilku innych kwestiach. Musisz posiadać paszport ważny przez minimum 6 miesięcy od dnia planowanego wyjazdu, a także wizę turystyczną. Co więcej, na przynajmniej 4-6 tygodni przed podróżą zaleca się konsultacje u lekarza medycyny tropikalnej oraz szczepienie przeciwko żółtaczce zakaźnej.

Ubezpieczenie turystyczne Tanzania

Ubezpieczenie turystyczne Tanzania w LINK4 – ile kosztuje?

Tanzania nie honoruje karty EKUZ, co oznacza, że za wszystkie koszty leczenia zapłacisz z własnej kieszeni, dlatego warto wykupić ubezpieczenie wakacyjne. Tanzania ma państwową opiekę medyczną na dość niskim poziomie, a pacjenci wymagający bardziej skomplikowanego leczenia muszą być transportowani do RPA albo Kenii. Pamiętaj też, że na dalej położonych wyspach i we wioskach dostęp do służby medycznej może być bardzo ograniczony.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne? Tanzania – wysokość składki za ubezpieczenie w LINK4 do tego kraju zależy od kilku czynników: zakresu ochrony, liczby objętych nią osób, okresu obowiązywania oraz wysokości poszczególnych sum ubezpieczenia. Aby poznać konkretną kwotę, którą przyjdzie Ci zapłacić, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia turystycznego dostępnego na naszej stronie.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii wykupić? Posiadanie polisy w LINK4 zapewnia szeroki zakres ochrony, który dostosujesz do swoich potrzeb. W razie problemów ubezpieczyciel zapewni wsparcie medyczne i pokrycie kosztów leczenia. Podstawowy zakres możesz rozszerzyć o dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie bagażu albo sprzętu sportowego, ubezpieczenie mienia pozostawionego w domu lub odwołanie uczestnictwa w imprezie turystycznej. To pozwoli Ci czuć się bezpiecznie i w pełni cieszyć się wakacjami w Tanzanii.

Ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii – dla zdrowia i oszczędności

Planując urlop w tym kraju, zaopatrz się w ubezpieczenie turystyczne. Tanzania to piękny kraj, w którym, niestety, turyści są narażeni na różne choroby. Dlatego wybierając się do Tanzanii, pamiętaj o zachowaniu ostrożności, podwyższonej dbałości o higienę oraz unikaniu kontaktu z dzikimi zwierzętami, które mogą roznosić choroby. Pij tylko wodę butelkowaną lub przegotowaną, jedz tylko umyte owoce i ugotowane warzywa.

Brak polisy naraża Cię na wysokie koszty – na przykład, cena za jeden dzień pobytu w szpitalu (bez badań, zabiegów i wyżywienia) to wydatek wynoszący ok. 30 USD, a do tego dochodzą koszty badań rutynowych (ok. 10 USD) i specjalistycznych (do ok. 200 USD) oraz operacji (nawet do ok. 2000 USD). Cena transportu medycznego z zagranicy do Polski może sięgać natomiast nawet kilkuset tysięcy złotych. Ubezpieczenie na wyjazd do Tanzanii pozwoli Ci uniknąć ewentualnych ogromnych kosztów.

ubezpieczenie turystyczne - korzyści

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd do Tanzanii?

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne, Tanzania jest natomiast celem Twojej podróży, mamy coś dla Ciebie. W LINK4 możesz wygodnie i szybko nabyć polisę przez internet, bez wychodzenia z domu. Możesz także zadzwonić pod numer 22 444 44 23 i porozmawiać z konsultantem albo spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Sprawdź również inne produkty ubezpieczeniowe LINK4. Zapoznaj się z naszą ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych, nieruchomości i biznesu. Wybierz LINK4 i podróżuj bezpiecznie!

Przeczytaj podobne wpisy

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21