Ubezpiecz swój dom
lub mieszkanie w LINK4!

Oblicz składkę

Wolisz z nami porozmawiać?
Zamów rozmowę!

Z LINK4 obliczysz składkę bez wychodzenia z domu!

Czas czytania: 4 min. 41 sek.

Najlepsze ubezpieczenie nieruchomości – informacje

Dom to wyjątkowe miejsce, w którym mieszkasz, wypoczywasz i spędzasz czas z najbliższymi. Z pewnością jest dla Ciebie ważny, a co za tym idzie – chcesz, by był chroniony w różnych sytuacjach. Najlepsze ubezpieczenie domu może Ci w tym pomóc. Jest tylko jeden warunek: musi być dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Wybierając polisę ubezpieczeniową, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Najlepsze ubezpieczenie nieruchomości zapewni Ci ochronę i wsparcie w przypadku wystąpienia nieszczęśliwych zdarzeń. Jakie zakres ochrony powinno zawierać ubezpieczenie domu? Co wpływa na wysokość składki? Przekonaj się, dlaczego oferta LINK4 będzie doskonałym wyborem.

Baner korzyści

Czy ubezpieczenie domu lub mieszkania jest obowiązkowe?

W przypadku samochodu sprawa jest prosta. Masz obowiązek zakupu OC, które chroni Cię przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych innym. Pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne są opcjonalne, ale równie korzystne, jeśli chodzi o ochronę Twojego pojazdu oraz Ciebie jako właściciela i kierowcy.

A co z domem? Podobnie jak w przypadku dodatkowych polis komunikacyjnych, tak i zakup ubezpieczenia domu standardowo nie jest obowiązkiem. Biorąc pod uwagę to, jak wiele możesz stracić w niespodziewanym momencie, jest to jednak warte rozważenia – zwłaszcza że najlepsze ubezpieczenie mieszkania czy domu możesz kupić w LINK4 w bardzo korzystnej cenie.

Od tej zasady istnieją pewne wyjątki. Zakup ubezpieczenia domu lub mieszkania może okazać się konieczne, jeśli kupujesz je na kredyt. Banki zwykle żądają takiego zabezpieczenia przed podpisaniem umowy kredytowej.

Jaki zakres ochrony powinno zawierać korzystne ubezpieczenie domu?

Decydując się na zakup polisy dla Twojej nieruchomości, warto wybrać ofertę sprawdzonego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dzięki temu masz pewność, że w przypadku wystąpienia niespodziewanych wypadków losowych możesz liczyć na pomoc specjalistów oraz szybką wypłatę odszkodowania. 

W przypadku szkód na nieruchomości czas ma bowiem kluczowe znaczenie. Im szybciej szkoda zostanie wyceniona i zlikwidowana, tym szybciej przywrócisz ją do wcześniejszego stanu i będziesz cieszyć się spokojem w swoich czterech ścianach.

Każda polisa ubezpieczeniowa oferowana przez LINK4 obejmuje szeroki zakres zdarzeń, objętych ochroną. Szczegóły znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Warto dokładnie się z nimi zapoznać zanim podpiszesz umowę.

Dlaczego to takie ważne? Nieruchomości różnią się od siebie, m.in. metrażem, stanem wyposażenia, wartością itp. Dlatego wysokość składki ubezpieczeniowej jest zróżnicowana – aby poziom ochrony był dopasowany do indywidualnych czynników dotyczących konkretnej nieruchomości. Sprawdź już teraz, co wpływa na koszt ubezpieczenia domu lub mieszkania, a na pewno podejmiesz dobrą decyzję.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia nieruchomości?

Wartość nieruchomości bezpośrednio wpływa na kwotę składki ubezpieczeniowej. Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę podczas wyceny domu lub mieszkania jest lokalizacja. Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 50 m² usytuowane w centrum Warszawy będzie wiązało się z innym kosztem za ubezpieczenie niż lokal o takiej samej powierzchni, ale zlokalizowany w niewielkiej miejscowości.

Także w obrębie tego samego miasta ceny podobnych lokali mogą znacznie się różnić w zależności od ich położenia. Wystarczy tylko przyjrzeć się cenom podobnych mieszkań w centrum i na osiedlach sąsiadujących bezpośrednio z granicą administracyjna miasta – różnica z pewnością będzie spora.

Wielkość domu lub mieszkania to także znaczący czynnik cenotwórczy. W przypadku domu wartość kształtuje też wielkość działki, na jakiej mieści się budynek. Jak nietrudno się domyślić, wraz ze wzrostem metrażu, rośnie też cena nieruchomości, a wraz z nią wysokość składki ubezpieczeniowej.

 Kolejnymi aspektami są standard wykończenia oraz wyposażenie nieruchomości. Mowa tu zarówno o stałych elementach wystroju (np. wykończenie ścian i podłóg), jak i o ruchomościach, które znajdują się w środku (m.in. meble czy sprzęty RTV/AGD). Zakres ochrony ubezpieczeniowej w LINK4 obejmuje oba wymienione tu rodzaje mienia.

Poza samą wartością nieruchomości na wysokość składki za najlepsze ubezpieczenia domu wpływają też zabezpieczenia, takie jak alarm, ochrona czy monitoring. Działa to podobnie, jak w przypadku zabezpieczeń antykradzieżowych w samochodzie. Jeśli w domu lub mieszkaniu znajdują się dodatkowe zabezpieczenia, ryzyko ubezpieczeniowe jest niższe, co może oznaczać przystępniejszą składkę.

Kluczowe parametry polisy, które wpływają na wysokość składki to: zakres ochrony (ubezpieczenie od zdarzeń losowych lub od wszelkiego ryzyka), suma ubezpieczenia Twojej nieruchomości, oraz ruchomości, a także wybór dodatkowych ryzyk, na jakie się zdecydujesz np. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ub. Rozszerzając zakres ochrony, otrzymasz najlepsze ubezpieczenie domu lub mieszkania od wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń.

Ile kosztują atrakcyjne ubezpieczenia domu?

Ile będzie kosztować dobre ubezpieczenie mieszkania o powierzchni 50 m² wybudowanego po 2017 roku i mieszczącego się na środkowych piętrach, w zależności od lokalizacji?

Przyjrzyjmy się modelowej kalkulacji dla przykładowego klienta, którą przygotowano w kalkulatorze LINK4. Roczny koszt polisy dla lokalu o powyższych parametrach zlokalizowanego w Krakowie (kod pocztowy: 30-718) wyniesie 216,60 zł w podstawowym pakiecie Pod Kredyt o sumie ubezpieczeniowej wynoszącej 500000 zł, który zawiera ubezpieczenie murów i elementów stałych, a także ubezpieczenie od powodzi, dom assistance oraz pomoc prawną.

Jak widać, w LINK4 bez problemu znajdziesz dobre ubezpieczenie domu w korzystnej cenie. Pozwoli Ci ona na solidne zabezpieczenie w przypadku niespodziewanych zdarzeń losowych, które mogą przydarzyć się każdemu.

Ile zapłacisz za korzystne ubezpieczenie mieszkania?

Dobre ubezpieczenie mieszkania zawiera szeroki zakres ochrony. Wpływa to na wysokość składki, ale zapewnia też spokój i bezpieczeństwo.

Przykładem kompleksowego zakresu ochrony jest pakiet podstawowy rozszerzony o ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i kradzieży elementów stałych do 25000 zł, od kradzieży ruchomości domowych do 10000 zł, od zdarzeń losowych ruchomości domowych do 10000 zł oraz odpowiedzialnością cywilną do 30000 zł 

Ile wyniesie składka polisy w zależności od lokalizacji dla wspomnianego mieszkania o powierzchni 50 wybudowanego po 2017 roku i mieszczącego się na środkowych piętrach budynku wielorodzinnego

Mieszkanie zlokalizowane w Krakowie (30-718) o sumie ubezpieczenia 500000 zł z rozszerzonym zakresem o wskazane powyżej czynniki wyniesie 372,13 zł za rok.

Obrazek cta

Najlepsze ubezpieczenie domu w LINK4 – na jaki zakres ryzyk możesz liczyć?

Wyżej wspomnieliśmy, że najlepsze ubezpieczenie domu lub mieszkania powinno oferować odpowiedni zakres ochrony. Jak wypada pod tym względem oferta LINK4?

Ubezpieczenie występuje w kilku wariantach do wyboru. Najszerszy pakiet obejmuje wszystkie zdarzenia losowe i okazuje się przydatny, gdy zależy Ci na maksymalnej ochronie. Może jednak wybrać pakiet, który zapewni likwidację wybranych szkód, np. powstałych na skutek pożaru, uderzenia pioruna, przepięcia elektrycznego, eksplozji/implozji, uderzenia/upadku statku powietrznego, porywistego wiatru, gradu, pękania mrozowego, zalania (w tym przez osoby trzecie), powodzi, deszczu nawalnego, trzęsienia/obsunięcia ziemi, lawiny, naporu śniegu, dymu/sadzy, uderzenia pojazdu mechanicznego, fali dźwiękowej, upadku drzew/masztów, a także aktów wandalizmu.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć dom? Sprawdź ubezpieczenie domu w ofercie LINK4

Niezależnie od zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia Twojej nieruchomości dobrze wybrać sprawdzoną ofertę zaufanego towarzystwa ubezpieczeniowego. Gdzie najlepiej ubezpieczyć dom? Tam, gdzie otrzymasz szeroki zakres świadczeń.

Zamiast zastanawiać się, gdzie najlepiej ubezpieczyć dom, skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób i zapytaj o szczegóły oferty. Zachęcamy do skorzystania z Kalkulatora LINK4, dzięki któremu w łatwy sposób przeliczysz swoje ubezpieczenie. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Korzystne ubezpieczenie domu znajduje się w zasięgu ręki

Dom stanowi wyjątkowego miejsce w życiu każdego z nas. Nie można przewidzieć wszystkich zagrożeń i wypadków losowych, ale można skutecznie zabezpieczyć się przed ich finansowymi skutkami. Dzięki temu naprawienie szkód okaże się mniejszym wyzwaniem tak pod względem finansowym, jak logistycznym.

Niezależnie od tego, w jakiej części Polski znajduje się Twój dom, możesz go szybko i niedrogo ubezpieczyć w sprawdzonym towarzystwie ubezpieczeniowym. Decydując się na ofertę od zaufanego ubezpieczyciela, możesz cieszyć się większym poczuciem bezpieczeństwa na co dzień.

 Skorzystaj z ubezpieczenia domu od LINK4 i zapewnij sobie spokój ducha.

Źródło wyliczeń: kalkulator na stronie link4.pl wg. danych wskazanych w tekście.

Przeczytaj podobne wpisy

Ubezpiecz dom lub
mieszkanie